Jump to content
BulForum.com

Настройка на ТВ с цифров тунер


Recommended Posts

Здравейте на всички,имам следния проблем.Не мога да настроя ТВ Филипс с вграден ДВТ-тунер на цифрова телевизия. Тръгва ми само аналогова .Въпроса ми е дали има нещо специфично при инсталацията-някакви кодове например.В офиса ми отказаха категорично да настроят ТВ-то.

Link to comment
Share on other sites

Първо кажи кой е модела на ТВ-то, да не се окаже, че е само с цифров ефирен тунер. След това, ако има цифров кабелен DVB-C, го направи на Финландия, защото за БГ, още производителите не са активирали тази функция. А няма да е лошо да кажеш и на кой оператор си, защото ако си на Близу или N3, само тунера няма да ти свърши работа, а ще ти трябва и модул и карта.

Link to comment
Share on other sites

Първо кажи кой е модела на ТВ-то, да не се окаже, че е само с цифров ефирен тунер. След това, ако има цифров кабелен DVB-C, го направи на Финландия, защото за БГ, още производителите не са активирали тази функция. А няма да е лошо да кажеш и на кой оператор си, защото ако си на Близу или N3, само тунера няма да ти свърши работа, а ще ти трябва и модул и карта.

 

Телевизора е Philips 22 PFL5403D. По спецификация го дават,че има DVB-C .Кабелния оператор е ДЦЦ.При инсталация му задавам страна Финландия,но после ми иска кодове от кабелния оператор и MZH.Бая зор виждам.Накрая ще търся човек на който да си платя.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си, че има DVB-C? Тук пише само за DVB-T, както и тук.

Взех го за подарък на нашите,а и в Техномаркет ми казаха,че ще хваща цифрова телевизия.Ако е с този мяма ли да хване цифровата.

Link to comment
Share on other sites

От Техномаркет са те заблудили, или нарочно, или защото нищо не разбират. По спецификации, този телвизор има само DVB-T, което означава, че ще хваща цифрова, НО ефирна цифрова, а не кабелна. За кабелна цифрова ти трябва телевизор с DVB-C тунер. Ако този телевизор е нов и не ти върши работа, мисля, че няма да е зле да се опиташ да им го върнеш и да го замениш с такъв, който има DVB-C (и слот за модул, в който се слага карта, но на ДЦЦ за сега май няма да ти трябва).

Link to comment
Share on other sites

От Техномаркет са те заблудили, или нарочно, или защото нищо не разбират. По спецификации, този телвизор има само DVB-T, което означава, че ще хваща цифрова, НО ефирна цифрова, а не кабелна. За кабелна цифрова ти трябва телевизор с DVB-C тунер. Ако този телевизор е нов и не ти върши работа, мисля, че няма да е зле да се опиташ да им го върнеш и да го замениш с такъв, който има DVB-C (и слот за модул, в който се слага карта, но на ДЦЦ за сега май няма да ти трябва).

 

Този има слот за карта,ама?

 

Корекция в модела PHILIPS PFL5604H/12 s DVB-C

Link to comment
Share on other sites

Е, това е друга бира вече :) В такъв случай имаш 2 варианта:

 

1. ровиш се в темата за DCC отгоре (или някой който е на DCC ти казва какви са настройките)

 

2. обаждаш се на поддръжката на DCC и ги питаш какви параметри трябва да въведеш

 

 

 

 

EDIT: Тази тема може да ти е от полза също http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=1296

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...