Jump to content
BulForum.com

Kde 3.1


RaZoR

Recommended Posts

Na4i sys Slackware 9.0 sam i kde 3.1 .Puskam si kde-to vlizam v kontrol centara configuriram si videoto smenqm si razdelitelnata i t.n. i sled kato resna i go pusna vse edno 4e nqma nikoi nito razdelitelnata e smenena nito refresh rate.

Link to comment
Share on other sites

failed to open file - sled kato napravq vsi4ko ;)

Ako moje naprao kajete kak da si smenq KDE-to.Az razgledah i si haresah edni stari versiiki ama kato poglednah v data.bg vidqh 4e paketite sa mnogo.I nz kak da go instaliram v smisal takyv samo edin paket puskam i toi si deistva po ostanalite ili seki pootdelno :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ami ako iskash da go smenqsh kum po-novo mojesh da go upgrade s slackcheck ili swaret , preporuchvam swaret . ako iskash neshto po-staro ... nameri si cd na 8.1 ili 8.0 i si go sloji ot tam , no purvo shte trqbva da mahnesh segashnoto

Link to comment
Share on other sites

Nqmam.Ama i predi mi be6e precakano kato imah nvidia detonatora.Kato izkliu4vam Kde-to mi dava nqkvi gre6ki.Vseki pat !!!! I si mislq 4e e ot xfree sq 6a zema CD-1 na SUSE 9.1 i 6a si sloja ot tam xfree da vidq kvo 6a stane .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Instalirah si Fedora 1 i vsichko mina pochti OK, kato izkliu4im refresh-rate, koito si stoi na 60, nezavisimo 4e pokazva 85 i 4e uj go smenih v xf86 config. Niakoi moje li da mi pomogne, za6toto tova mi e parvia doseg s Linux i 6te ostana bez o4i na tia 60 herza.

Link to comment
Share on other sites

Instalirah si Fedora 1 i vsichko mina pochti OK, kato izkliu4im refresh-rate, koito si stoi na 60, nezavisimo 4e pokazva 85 i 4e uj go smenih v xf86 config. Niakoi moje li da mi pomogne, za6toto tova mi e parvia doseg s Linux i 6te ostana bez o4i na tia 60 herza.

 

Аз имах съшия проблем наскоро - Fedora показва, че мониторът ми работи на 85Hz, но от менюто на самия монитор се вижда (пък и по адското облъчване), че работи на 60. Оказа се че просто системата използва грешен драйвер за видео картата ми, въпреки, че и правилния си беше там. Избрах си правилния драйвер от Контролния Център и всичко се оправи. Дано и твоя драйвер го има.

Link to comment
Share on other sites

Аз също срещнах този проблем. С Slackware 8.1(с KDE) съм .. каквото и да правех все ми трепкаше на 60HZ и очите ми ставаха кръвясали. Монитора ми е HP D2837 17' . Проблема си го реших като отворих Уинбоузкия драйвер(*.nfo файла) и оттам взех хоризонталната и вертикалната синхронизация. После лесно xfree86setup и няма повече проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Е то това добре.Лесна работа,но след като изключиш КДЕ-то се получава филма.При повторно стартиране забива и т.н.Аз си реших проблема.....тя тази темичка е доста стара,но както и да е за мен решението на проблема беше Slackware 10 :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...