Jump to content
BulForum.com

Помощ-скрито осветление!


Recommended Posts

Сложиха ни окачен таван и сега се чудя какви осв. тела да взема за скритото.Има два варинта- ЛЕД маркуч и светещ кабел на цени, съответно 8-10 лм.м и 1-2 лв.м.Искам то да може да се ползва като основно(да не ослепява де, ама да можем да се видим в стаята), да не е само ивица от светлина на тавана!Борда е 7-8 санта и от него до тавана има също толкова, ако това е от значение.Ако някой има опит с тези неща или знае къде се продават (там ще ми покажат разликата, надявам се) да пише!!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си взел луминисцентни лампи на OSRAM но спектър 825 които могат и да се дим-ват (или какъвто и да е термина). Може да се ползва за основно само че като ватове не е много малко а и леко се губи като е скрито осветлението (което е нормално) обаче за сметка на това светлината е много приятна. Сложил съм 9 броя 36 ватови (поправка - сега се сетих за още 4 броя над кухненските шкафове) и още май 6-7 броя 18 ватови тела. Но мисля че излиза по-скъпо от това което shtaiga е показал.

 

ПС: Това не трябваше ли да отиде в новия раздел?

Link to comment
Share on other sites

не съм голям майстор вкъщи тавана аз си го правих така подобен и сложих луминицетни лампи по 2х1.20 и стана много ефекто те са от тънките колкото маркуча така че ни заемат голямо място и ако изгорят си купуваш само лампата а не цяч маркуч както в твоя случаи взех ги от рилата по 11.50лв лошото е че има бели само.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съвети!!! Обаче лампи не ми вършат работа, тъй като тавана е с извивки и няма да стане.

Трябват ми 8 метра така, че май наистина ще стане 100лв+.

А и не ми се иска да слагам трансформатор.

Link to comment
Share on other sites

8 sa ti ~70lv rabotiat s vsichko na 12volta taka che moje i da ne si kupuvash ako imash postoianno vkliuchen kompiutar moje i ot nego da si vzemesh tok a moje da gi polzvash i bez dimer-a ama shte si svetiat samo na 100% i moje da ti e silno

 

drug variant e da ne vzimash 8 metra ami primerno 4-5

 

v konrad imashe takiva moje da otidesh da gi poglednesh

 

kakto i v pochti vsiako kafe na glavnata i okolo neia :)

Link to comment
Share on other sites

Че то с хубавите луминисцентни тела излизаше за около 15 метра някъде към 500 кинта всъщност. Телата са по 7лв едното някъде Аз имам около 15 метра като едното е една извивка - там се слагат малките тела, за всеки 2 тела по 1 дросел ли беше стартер ли беше - някаква електроника която струваше не много евтино. Така че 100 лв си е направо тънко в случая.

 

Не знам само каква светлина вадят LEDовете и колко силна. При мен това е основно осветление и луминисцентните тела светят с близо 500 вата някъде като за мен най-важен е спектъра - не искам нито да е прекалено жълто нито мъртвешко бяло или синкаво... то в хола ако се светне всичко един ден го смятах близо 2киловата лампи бях накичил :)

Link to comment
Share on other sites

Явно са ти сложили димируема електроника DALI (Осрам) или нещо подобно на друг производител..А да знаеш само, че 827 свети по-хубаво от 825.А за офис, най-добрата е 840.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен за 827 но 840 е от по-белия спектър и не ми харесва. За димируемата електроника - тя беше само с 20тина лева по-скъпа за всеки 2 лампи, само че проблема при мен е че нямам изкарани 220 волта чисти и за да стане този номер трябваше да се прекарват нови кабели, което е свързано с къртене и пропуснах...

 

Следващия път като ида да гледам лампи ще проверя 827 как светят

Link to comment
Share on other sites

840 свети най-близо до дневната светлина и за това е много подходящ за офиси.Очите се натоварват много по-малко.Имай предвид, че числото 8 отпред е много важен фактор.Пурите на Осрам, от серията Lumilux (именно тези започващи с 8) са по-енергиино ефективни, пълни са с триивичен луминофор за да се избеге трептенето при пускането им с дросел и имат доста по-добро цветопредаване, в сравнение с останалите.Те за това са и доста по-скъпи.Определено обаче, си струват всяка стотинка.Комбинирани с качествено осветително тяло, поддръжката им е буквално нулева.Слагаш и забравяш.

Ето една интересна статия. Цък.

Link to comment
Share on other sites

Да, то може да е много по-хубаво с лампи, само че моят таван е с извивки които не са под ъгъл, а са заоблени и като сложа такива лампи(ако са такива), на тавана ще се вижда прекъсване на светлина.

Link to comment
Share on other sites

Отиди се разгледай в....хмм от лявата страна на магазин Бриколаж, има един голям магазин за осветителни тела.Намира се точно до спирката и срещу бензиностанцията.Мисля, че ще си харесаш нещо.Имат доста голям избор.

Link to comment
Share on other sites

Да, то може да е много по-хубаво с лампи, само че моят таван е с извивки които не са под ъгъл, а са заоблени и като сложа такива лампи(ако са такива), на тавана ще се вижда прекъсване на светлина.

 

 

Зависи от извивката. При мен радиуса на извивката е около 2метра и половина и става прекрасно. Ето снимка (само че от ъгъла от който се виждат луните а не скритото осветление.

 

d778900cd1249e57.jpg

 

И гледам по някаква причина съм светнал грешните лампи. В последствие реших че над стената където е телевизора не искам да ми свети а да свети отстрани и отзад за да ми е по-комфортно като гледам :) Луните обаче правят много приятен ефект на стената до телевизора само че трябва да няма секции там за да се вижда.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...