Jump to content
BulForum.com

Motherboard - RAM competability?


BlackGuardian

Recommended Posts

Здравейте, целият ми проблем идва от това че имам следното дъно Intel® Desktop Board DP55SB

при което си избирам рам за него и всичко съвпада, освен това че рама е DDR3 Tri-Channel а в описанието на дъното относно рам пише:

 

" Memory Features

The Desktop Board supports the following memory:

 

  • Four 240-pin Double Data Rate 3 (DDR3) SDRAM Dual Inline Memory Module (DIMM) connectors with gold-plated contacts arranged in two channels
  • 1600/1333/1066 MHz DDR3 SDRAM interface
  • Support for single- and dual-channel memory interleaving
  • Non-ECC DDR3 memory
  • Serial Presence Detect (SPD) memory only
  • Up to 16 GB maximum total system memory
  • Unbuffered, non-registered single- or double-sided DIMMs with a voltage rating of 1.65 V or less."

Въпросът ми е Tri-Channel рам ще работи ли на това дъно или само dual channel?

(предполагам ще може само dual както пише в описанието, но надеждата умира последна) а и ми се иска да чуя мнението на някой който е по - навътре в нещата. :)

Link to comment
Share on other sites

Трябват ти 2 или четири плочки. 3 също ще работят но няма да са в двуканален режим - демек по-бавно отколкото ако са само 2 или са четири. По-добре си вземи 2 кита от по 2 плочки или просто четири еднакви отделни памети с еднакви характеристики. Примерно 2 ей такива комплекта: http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=6671

 

Аз преди време бях гледал каква е разликата в производителността ако на системи с памет на 1066, 1333 или 1600... според мен беше доста минимална но взех на 1333 защото имаше малко по-добри радиатори (и беше налична а не ми се чакаше седмица за другата)

Link to comment
Share on other sites

Май зависи какъв процесор си сложиш, дъното подържа Core i5 и Core i7 във формат LGA1156.

Core i5 e със двуканална РАМ, а i7 е със 3канална

 

Product information

 

* Intel® Core™ i5-700 and i5-600 processor series with Intel® Turbo Boost Technology

* 4 processing threads

* Up to 8 MB of Intel® Smart Cache

* Intel® HD Graphics on Intel® Core™ i5-600 processor series

* 2 channels of DDR3 1333 MHz memor

 

Product information

 

* 3.06 GHz, 2.93 GHz, and 2.66 GHz core speed

* 8 processing threads with Intel® HT technology

* 8 MB of Intel® Smart Cache

* 3 Channels of DDR3 1066 MHz memory

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i7 ще му слагам, обаче щом дъното пише че е dual channel дори и процесора да е tri channel щом дъното не го поддържа не би трябвало да върви или аз бъркам някъде?

самия сокет 1156 няма трипъл ченъл за трипъл ченъл ти трябва сокет 1366

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...