Jump to content
BulForum.com

Аз ли сим изкуфял или???


Aeon

Recommended Posts

такааам. пичове в момента, както може да проверите при мен е 00:36, димек късно и вече трябваше да съм си легнал щото тряя да уча утре. скапан съм след тежка вечер по центъра на Пловдив. и аз мнопго съм се чудил над тази реклама. моето заключение е че това "модмазел" има няколко смисъла в контекста на рекламата. първо "модмоазел" означава госпожица, начи оная отсреща е госпожице, хубуу, но кво ни ебава тва за боите. а второто, което е еднакво тъпо е че "мадмоазел" е разновидност на синьото. някакъв различен тон. и като се вземат двете значение се получава госпожица в синята къща и оттам реклама на бои. еби му майката! гоилям ташак почнаха да си правят с нас!

Link to comment
Share on other sites

Sled kato temata bavno se premestva kam iskufiavane...triabva mi niakoi mnogo "kux" koito da mi kaje kak se kazva Kucheto na Jeini ot animatsionoto filmche "Jeini i valshevnoto fenerche"  :punk  ...nali si go spomniate ???

Братле, това е филмче от мойто детство ("Джейми и вълшебното фенерче", а кучето, дето не му се виждаха очите, се казваше Уорси), ама не ми се ще да се наричам изкуфял, щото си спомням и други персонажи - капитан Падналими, Кули Зайо и т.н. Да се чуди човек от'де такава памет? :D

Колкото до рекламата, мога да кажа, че определено си е свършила работа по отношение на послание - който и както го е разбрал, а който не - да се заинтересува от рекламираната марка, целта явно е постигната. И като ти опре до боядисване, влезеш в магазина и се чудиш каква боя да купиш, се предполага че ще подходиш средностатистически, тоест като ти изникне подсъзнателно набиваната марка, ръката сама ще посегне към нея. То си е наука, нали така. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...