Jump to content
BulForum.com

Захранване на Switch по FTP кабел


Recommended Posts

След проверка на стандартите и изводите на трансформаторите най безопасния начин това да се направи е:

 

Използвания до рутера е на 12V и аз му подавам захранване директно от ПС-то.

Използвания на 'майната си' е 7.5V и се храни по мрежовия кабел. Не съм мерил колко точно е пада зад 100метра, но работи перфектно.

 

Модификация на двата switch-а:

еднаква е за всички модели на пазара.

номерациите се броят на зигзаг с начало квадратния пад

на избрания порт (RJ45):

1. разпоява се резистора между 7 или 8 (те са накъсо) пад към масата откъм кабелите (масата на кабелите и тази на захранването е различна!)

2. от - на захранващия куплонг (външия пръстен където контактува) към пин 4 или 5 (и те са накъсо и са свързани със средната точка на трансформатора, затова е по удобно да се ползва за - )

3. от + на захранващия куплонг (централния пин) към 7 или 8 на RJ45-цата

 

Тази модификация се прави и на двата switch-a. Включвате кабела и сте о.к. :)

 

Държа да отбележа, че трябва да се ползват само екранирани FTP кабели със допълнителен заземителен проводник в тях. На Конрад са по 38 (37) ст.

Аз тук още при крипването върнах навън заземителния проводник от всеки кабел, вързах ги заедно всичките и ги занулих постоянно в контакта. За ел.индуцирани от светкавици помага, за пряко попадение не съм пробвал :)

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму нищо не разбрах? Аз просто срязах захранващия кабел и пуснах тока по кафевия чифт и готово. Не е много красиво ама никой не го гледа и не се ровичках в switch с 1 г. гаранция! Изпозвах UTP..... :punk

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму нищо не разбрах? Аз просто срязах захранващия кабел и пуснах тока по кафевия чифт и готово. Не е много красиво ама никой не го гледа и не се ровичках в switch с 1 г. гаранция! Изпозвах UTP..... :punk

Не се бях сетил, че може и така да стане :( Ами то лятото почна вече. Големите гърмежи също :woot

Btw И компютъра ли не си си отварял, че е с 1 година гаранция :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Знаеш какво говоря, а натова отгоре даваш пример, като че ли всички суичове са еднакви. Би ли ми казал какво ще гръмне? Аз много добре знам какво правя и как, а и тия дето разпъват кабели така го правят (поне от страната на клиента). Относно РС-то, никога не бих си купил такова с лепенка, щото за такова говориш. Би ли отворил CD-ROM в гаранция, при положение, че ще ти го оправят без пари, а?

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму нищо не разбрах? Аз просто срязах захранващия кабел и пуснах тока по кафевия чифт и готово. Не е много красиво ама никой не го гледа и не се ровичках в switch с 1 г. гаранция! Изпозвах UTP..... :punk

toq na4in e 100 puti po-lesen ot twoq Naggy i az tak gi prava :)

Link to comment
Share on other sites

Лошо няма - аз съм писал как всичко да е прибрано и спретнато. Що се отнася до свича - всички в тази си част са еднакви. Стандарт :). Що се отнася до за или против екранирани кабели - карайте си както знаете. Риска си е изцяло ваш. :P

Освен това, когато отворих и двата свича - единия xnet, другия supercom установих, че на местата където трябва да бъдат монтирани 'гръморазрядниците' - няма нищо. А трябваше да са 7 на брой. Така, че гърмете се. Пък после да видим дали ще ви уважът гаранцията. То и пломби не видях де B)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, това какво общо има със кабела и начина на захранване по него??? То като ги няма тези протектори и STP да имаш все тази. Ако мрежовият кабел минава през UPS (такива със филтър някакъв) дали ще се дпася от гръм???

Link to comment
Share on other sites

Значи - от пряко попадение никой не може да те опази. Иначе при светкавица, може и на километър да е, в кабела се индуцира здраво напрежение. Точно от там Попов и Маркони са започнали откритието си за радиовълните. Този заряд трябва да се празни някъде. Затова когато се ползва екраниран кабел и екранировката е занулена - заряда си отива където трябва, иначе ти се блъска в трансформатора и ако е с по голямо напрежение - ти се блъска в процесора на свича. Ползвайки неекраниран кабел - във всяка една от жиците се индуцира, така може през захранващия трансформатор да пробие и т.н....

 

И да допълня: Екранировката трябва да се събира само на едно място, щото се оказва, че нулата е с потенциална разлика в различните къщи.

Link to comment
Share on other sites

Да бе и аз съм завършил ТЕТ-а  ;) . Не каза ще ме опази ли филтъра за мрежа на UPS-а?

:) аз пък съм още ученик :) Няма да те опази. Какво общо има

Link to comment
Share on other sites

Общото е , че го предлагат като екстра на UPS-a, филтър за мрежов кабел. Мушкаш си нет кабела в UPS-а и спиш спокойно и гръм не те лови, а не, че UPS-а му тряя нет... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...