Jump to content
BulForum.com

pravq bass kasi


Recommended Posts

sas govoriteli sasto moje i bez

Интересува ме една трилентова колона с говорители, размери 50-60см на 30-40см(или някъв стандарт ако има) с Р~100-120W. Колко пари ще излезне горе-долу?

Link to comment
Share on other sites

С коя програма им изчисляваш обема и резонансната честота и от какъв материал са - MDF или? Какви системи правиш със/без тръба или банд-пас и с какво са тапицирани (цветове/материал). И ориентировъчни цени.

 

Конкретно ме интересува банд-пас за Pioneer 121SPL от MDF с около 12мм плексиглас.

Link to comment
Share on other sites

George_131: - tri lentovite tonkoloni za trabi ne sa hubavi i nisto nqma da izleze zastoto se smesva zvuka

vento:- vsqka tonkola e razli4na se prai po razli4en na4in dai si razmerite na govoritelq i ste ti kajem kolko leva ste izleze kasata i ve4e kav cvqt i material iskash.

Link to comment
Share on other sites

XC^^The_Devil^^ gospodina mi po risuvane se zaribi i iska DOMA6EN telefon da ti zvane da se razberete kakvi iska kaza doma6en telefon ta da moje da govorite pove4e ako iska6 go napi6i tuk ako iska6 na PM no mi trqbva ta utre da mu go dam kato go vida :punk :punk ari PEACE

Link to comment
Share on other sites

XC^^The_Devil^^ питах те съвсем конкретни въпроси:

1. С коя програма им изчисляваш обема и резонансната честота и от какъв материал са - MDF ли?

2. Какви системи правиш със/без тръба или банд-пас и с какво са тапицирани (цветове/материал)?

3. КОНКРЕТНО ме интересува банд-пас за Pioneer 121SPL от MDF с около 12мм плексиглас. 12" е говорителя.

Link to comment
Share on other sites

XC^^The_Devil^^  питах те съвсем конкретни въпроси:

1. С коя програма им изчисляваш обема и резонансната честота и от какъв материал са - MDF ли?

2. Какви системи правиш със/без тръба или банд-пас и с какво са тапицирани (цветове/материал)?

3. КОНКРЕТНО ме интересува банд-пас за Pioneer 121SPL от MDF с около 12мм плексиглас. 12" е говорителя.

Veno moje li da mi obqsnish nepoznatite dumi demek tryba ili BAnd-PAs i 1mm pleksiglas za kakvo se izpolzva . Ako namerish vreme mi otgovori pls.... i syshto kaji nqkoq programa s koqto da im izchislq rezonansa shoto i az si misleh sam da si sglobq syshto shemi na filtri otde da si zema za trilentovi tonkoloni qsno ti e che ne gi razbiram mnogo no vse pak imam jelanie

Link to comment
Share on other sites

XC^^The_Devil^^ sha izvinqva6 pi4 ama dnes neuspqh da dam tela na daskala si po risuvane sigurno 6te go vidq vav vtornik i togava 6te mu go dam kaji kam kolko 4asa da zvane ari PEACE i sha izvinqvash :punk

Link to comment
Share on other sites

Какво стана с тези бас-каси - да не почина дърводелеца?!

Или не ви интересуват реални клиенти... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Щом не знае какво е система band-pass какво да говорим повече?! :blink:

Всеки може да скове един сандък от талашит или стария гардероб на баба си (както са във ВикиВат -> по 30лв.)... С произволни размери!

Сигурно и не смята обема и желаната резонансна честота спрямо говорителя... За програми не е чувал...

Абе - леймъркса работа! :angry: :angry: :angry: Всеки стана много отворен на тема "музики"...

Link to comment
Share on other sites

ГОЛЯМАТА ТАЙНА - програми има поне 10 различни в нета! ПОНЕ!

След като не знае какво е банд-пас - питай го колко пари иска за обикновена с "тръба" (ако така вика на бас-рефлекса) - за говорителя, който казах - Pioneer 121SPL.

Link to comment
Share on other sites

Бе, ти кажи какви каси има, какви може да направи, снимки някакви на готови каси, туби, сандъци...И цени разбира се! Щото, все има някакви типове гаворители, с които работи, а ако му дам аз говорител и искам да ми направи каса, без да му знае характеристиките, ще стане една каса... само да няма желаещи да я чуят. А тези линкове, за какво са? То в нета е пълно с теория (че и един куп примери и практически съвети!), ама от там изобщо не може да се разбере, какво може да прави твоя приятел! Как очакваш да получиш поръчка за каквото и да било?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...