Jump to content
BulForum.com

mail ot GSM


George_131

Recommended Posts

Имам Sony Ericsson Т230 и разбрах че със кабел немога да пратя картинки от камерата на PC-то. Това става само чрез майл. Опитах се да го настроя, но нещо нестава. Някой знае ли как става това?

Това което аз направих е следното:

За POP3 - mail.evrocom.net(имам поща там)

За SMTP - smtp.globul.bg(това ми казаха операторите)

и име на акаунта и парола

Link to comment
Share on other sites

При теб не знам ама аз имам V200 и нищо не съм настроивал (абонат съм на М-Тел) и се пробвах да пратя картинка и я прати без проблем.После си проверих маила и беше там :woot

Link to comment
Share on other sites

MMS

 

чети и прилагай на практика :)

 

Това е хубаво:

  • Изпращането на съобщения от ММS телефон към MMS албум (чрез изпращане на съобщението към номер 1717) е безплатно

Link to comment
Share on other sites

ами при мен става без никакви настройки по следния начин - давам на картинката Options, Send, отваря ми "композитора" за MMS, там давам пак Options, Send, дава ми да избера на кого искам да го изпратя - мога да напиша или телефонен номер, или email или да отворя phonebook-а за да избера от него... ако избера email го изпраща и се получава нормално

това е възможност на MMS-ите - да могат да се пращат до email, иначе телефона ми не е Sony Ericsson така че командите със сигурност ще се различават при теб

Link to comment
Share on other sites

abe koi govori za kartinki, primerno obiknovena poshta (primerno biznes poshta) prez wap na glogul kak stava, vie s tia kartinki, kato nekvi dechica.

ами човека, задал въпроса, говори за картинки

ние кво сме виновни, че ти не внимаваш :P

 

а иначе, за обикновен mail смятам да си потърся някой добър midlet в най-скоро време, след като ми бъде готов кабела, че сега не мога да качвам java midlets все още, и тогава вече ще мога да кажа повече за настройките

 

обикновенно на сайтовете на двата ни мобилни оператори има доста подробна информация, само трябва да иде да прочете някой

Link to comment
Share on other sites

Едно време когато бях на М-тел се пращаше E-mail много лесно на номер 1000 ли беше не помня, абе този за СМС-ите... И първия ред от СМС-а трябва да е Е-mail адреса, надолу пишеш текста...

 

*edit

Ми да аз попринцип питам за картинки, но искам чрез маил а не чрез MMS и други подобни :)

Ами до колкото разбрах, зора ти е да си ги сложиш на РС-то. А MMS е добър начин за това... B)

Link to comment
Share on other sites

Едно време когато бях на М-тел се пращаше E-mail много лесно на номер 1000 ли беше не помня, абе този за СМС-ите... И първия ред от СМС-а трябва да е Е-mail адреса, надолу пишеш текста...

 

*edit

 

Ами до колкото разбрах, зора ти е да си ги сложиш на РС-то. А MMS е добър начин за това...  B)

MMS e samo prez GPRS nali?

Link to comment
Share on other sites

George_131, в настройките за email, в опцията "свързване чрез" кой акаунт избираш ? Направил ли си си "GloBul WAP GPRS" и "GloBul WAP CSD" както е описано на сайта им ?

 

Пробвай първо с единия, после с другия. Първо пробвай да изпратиш само текстов email. Ако стане, тогава пробвай с картинка.

Link to comment
Share on other sites

за Глобул,

първо си настройваш акаунт за данни,

след това влизаш в главното меню, Съобщения, E-Mail, точка 7. -> Опции,

точка 1. Задаване акаунт, Добавяне нов или редактиране :

1. Свързване чрез : избираш създадения акаунт по-горе GloBul WAP GPRS, ако нещо не стане, пробваш GloBul WAP CSD  (виж страницата на Глобул за подробности)

2. Протокол : POP3

3. Сървър за входящи : да речем mail.evrocom.

Да сичко сам си настроил но неще. Сега пробвах сас ММС-а и става, но искам да питам, дали 100% е безплатно, че неща наще кат видат сметката и да ме убият :)

Link to comment
Share on other sites

тук пише - виж там дето пише "Колко струва"

ММММ да това сам го чел, надявам се да е наистина така :)

 

ЕДИТ: токо що си проверих сметката и пак си е както беше, това е мноо яко че е безплатно :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...