Jump to content
BulForum.com

Работа с хард дискове и партишъни...


lil_stenly

Recommended Posts

Имам следните въпроси :

 

EASEUS Partition Master съм пуснал да сканира 80гб Хитачи и до момента е намерило 10 лоши сектора. Това обяснявали защо не успях да му инсталирам Уиндоус ? Този проблем ще му пречи ли да работи като втори хард? Имали начин да се оправи хард диск с лоши сектори? По-какъв начин влияят лошите сектори на диска?

Link to comment
Share on other sites

Имам следните въпроси :

 

EASEUS Partition Master съм пуснал да сканира 80гб Хитачи и до момента е намерило 10 лоши сектора. Това обяснявали защо не успях да му инсталирам Уиндоус ? Този проблем ще му пречи ли да работи като втори хард? Имали начин да се оправи хард диск с лоши сектори? По-какъв начин влияят лошите сектори на диска?

 

Да. Значи че диска ти е тръгнал да си заминава. При настоящите цени на дисковете по-добре изобщо не се занимавай с въпросния боклук. Т.е. ако ще си играеш на него и няма да пазиш нищо за което ти пука... т.е. ако утре ти изчезне информацията на този диск ако ще е само леко неудобство понеже ще се налага да инсталираш наново машината - ок, но ако ще имаш нещо, което ако го загубиш ще съжаляваш - или прави архиви всеки ден така че да губиш максимално малко неща или не го ползвай.

 

На теория след като се маркират кофтите сектори би трябвало да може да инсталираш без проблеми операционна система и пак така на теория може още 10 години да те изкара. На практика тръгне ли да се разваля обикновено до 6 месеца е пътник отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

ами не знам сега свалих от Замунда HDD Regenerator 2011 да видя какво може да направи .. прочетох в гугъл , че ако всъщност някои сектори са лошо намагнетизирани ги оправяло. Сега го пуснах да сканира вече е на 15% и лоши сектори не ми е засякло а само някакви "delays" (закъснения)

Link to comment
Share on other sites

ами не знам сега свалих от Замунда HDD Regenerator 2011 да видя какво може да направи .. прочетох в гугъл , че ако всъщност някои сектори са лошо намагнетизирани ги оправяло. Сега го пуснах да сканира вече е на 15% и лоши сектори не ми е засякло а само някакви "delays" (закъснения)

 

Представи си сега на това място да имаш нещо което се чете често и колко изнервящо бавно би работила машината в следствие на това.

 

Абе ти си знаеш. Ако толкова не ти се дават кинти - ползвай го, но имай не едно ами 3 на ум и прави архиви.

 

Между другото на колко години е въпросния диск? Ако са минали над 5 от датата на производство - направо в коша. Сериозно говоря.

Link to comment
Share on other sites

ами купих го преди 2 години може и повече от форума :D Само че тогава след един два опита да го вържа ми писна( не можах да наглася мастър и слейв) и го бях зарязал в шкафа до днес . Имах идеята на единият диск да си държа снимките , и инсталационните файлове на някои програми , а на другия да ми е Windowsa с инсталираните програми и да си свалям филми. Игри не играя отдавна само във фейсбук се зарибявам на един мениджър :D иначе сегашният ми хард е 60 гб 20 съм отделил за C , 25 имам снимки към 8 музика.... и ако реша да свалям някой филм става дълга и широка :D

 

Както и да е ... Ако сега тоя диск стане и му инсталирам ОС , на другия ще си държа снимките и другите по-важни неща :)

Link to comment
Share on other sites

нищо не можах да постигна с тази програмка.... след близо 8 часа чакане , беше стигнала до 78% , но поради необяснима за мен причина компютъра ми се рестартира сам и прецених , че нямам повече нерви да се занимавам с нещо което не разбирам :D

Link to comment
Share on other sites

Има дискове по 500GB за около 70лв. Не казвам че са малко, но не е чак толкова много, а са нови и определено по-бързи от това, което имаш като първи диск.

Link to comment
Share on other sites

С тия регенератори колко се мъчих навремето с един макстор 6.8гб :D нищо не го спаси, и информацията си изгубих. Сега дискове колкото искаш, тогава едва го бях намерил този и си бях дал всичките спестявания само и само да имам огромен диск от 6 гигабайта :lol:

 

Ако нямаш пари за нов вземай от форума за 30-40лв с уговорка да го тестваш няколко дена. Помни че веднъж тръгне ли да се скапва няма оправия.

Link to comment
Share on other sites

С тия регенератори колко се мъчих навремето с един макстор 6.8гб :D нищо не го спаси, и информацията си изгубих. Сега дискове колкото искаш, тогава едва го бях намерил този и си бях дал всичките спестявания само и само да имам огромен диск от 6 гигабайта :lol:

 

Ако нямаш пари за нов вземай от форума за 30-40лв с уговорка да го тестваш няколко дена. Помни че веднъж тръгне ли да се скапва няма оправия.

 

Ами истината е че искам в близко бъдеще да си взема хубав лаптоп и не ми се дават пари повече по старата щайга . Лошото е че не знам кога ще дойде това близко бъдеще :D .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...