Jump to content
BulForum.com

Проблем с батерия на лаптоп


Recommended Posts

Става въпрос за Asus K50IN-SX172D. Лаптопа е на около 6 месеца. Още с купуването му сложих Windows7 и от тогава не е преинсталиран. От известно време ми прави впечатление, че когато използвам лаптопа на батерия, след около час работа, се изключва сам (въпреки че батерията е на около 60% пълна) и не иска да запали докато не му вкарам зарядното. Някакви идеи от какво може да е проблема - батерията или windows-a?

Link to comment
Share on other sites

Щом не ще да запали по принцип, значи не е от Windows-a. Иначе след час работа когато загасва как загасва, изведнъж изчезва всичко или си прави нормален Sleep/Shutdown като когато батерията е критична (примерно 5%)?

Link to comment
Share on other sites

Доста хора страдат от проблема на Win7 с батериите. Тук има много за четене. На кратко:

1. Виж дали има АCPI драйвер за твоя лаптоп в сайта на АСУС. Ако няма за Win7 пробвай с такъв за Vista

2. обнови БИОС

3. Махни 7цата и сложи нещо друго...

 

Сега погледнах в сайта на АСУС- Имаш доста неща за сваляне :) 32b или 64bit e седмицата?

Коя версия е БИОСа ти? Последната е 222, а в 208 е фиксирано:

1.Fixed that notebook will hang up when running S3 aging with P7450 CPU.

2.Fixed that battery information in OS will show wrong capacity after S3 resume.

3.Fixed that FancyStart function still works if user disable Quiet mode in setup menu

Сложи и най-новите драйвери на чипсета от сайта на nvidia.

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

А да не пускам нова тема да попитам.

Как се рекалибрира бетерия на лаптоп?

Само с пълна-празна ли?!

 

А за проблема с 7цата е доста голям. Аз в началото с него карах едно 20мин. поне повече от колото сега.

И не знам дали самата 7ца прецаква батерията или подава грешна информация, но още няма май решение. Микрософт казват, че проблем няма и ест. да се закупи нова батерия.

И ако е заредана на 100%та като махна зарядното, след малко става на 80%та /в смисъл неоправдано бързо/

Link to comment
Share on other sites

При мен след като преинсталирах седмицата прясно инсталираната реши, че батерията е за смяна и постоянно ми изписва да си купя нова confused.gif

Пробвах така нареченото рекалибриране (от 100% докато умре напълно) и се получава следното - до 1% пада за 2 часа, после на 1% държи още един час - това ще рече че е сериозно разкалибрирана, нали?

Навсякъде казват, че само с пълна-празна се оправят нещата, но май не се получава...

Link to comment
Share on other sites

При мен след като преинсталирах седмицата прясно инсталираната реши, че батерията е за смяна и постоянно ми изписва да си купя нова confused.gif

Пробвах така нареченото рекалибриране (от 100% докато умре напълно) и се получава следното - до 1% пада за 2 часа, после на 1% държи още един час - това ще рече че е сериозно разкалибрирана, нали?

Навсякъде казват, че само с пълна-празна се оправят нещата, но май не се получава...

Май още дъъълго ще си карам с изпитания Win2008 (R1) и Виста на лаптопа! А и на десктопа.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че това може да е от контролера в дъното (има специален чип за зареждане на батерията) и отделно в батерията има чип който е идентификацията и.

Ако не се лъжа електрониката определя процентите според колко волта е, колко се точи в момента и какъв е капацитета (и стареенето).

 

Поне идеята на на рекалибрирането е тия чипове да приемат нов минимум и максимум (напълно умряла и заредена батерия) и това не би трябвало да зависи от ОС.

И хардуерното гасене (когато контролерите мислят че батерията е 0%) си е от дъното.

 

Някъде четох за препрограмиране на батерията все едно че е нова без стареене, но ми се струва опасно...

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейтнах БИОС-а и продължава да ми прави същия номер.

 

С коя версия си на Win7 си?ТУК64 или 32bit?

Наслага ли всички драйвери и инструменти? ATK ACPI Driver; Power4Gear Hybrid Utility; LifeFrame3 Utility....

В сайта на nvidia провери за нови драйвери на дъното.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...