Jump to content
BulForum.com

Ram DDr


Recommended Posts

zna4i .. v momenta imam 256 ddr PQI 400 mhz 128 v-data 333 mhz 6te maham 128-cata no smqtam da si vzema 256 ddr Kingston 400mhz tui kato mi e dual chan. dunoto ta vuprosa mi e .. kakvo 6te stane ot cqloto tova .. kakva 6te e razlikata ako i 2te sa Kingston ?

Link to comment
Share on other sites

Ako slozish 2 pameti, ednata ot koiato e 333MHz, a drugata 400, to dvete ste rabotiat na skorostta na po-bavnata.

V sluchaia i dvete pameti sa ti po 400MHz, kato predpolagam che Kingston-a e dalech po-dobra ot PQI-a. E mai niama da vidish nikakva razlika ako i dvete pameti sa ti Kingston. Nai-mnogo niakoi bench da ti izkara malko poveche tochki s Kingston, no osezaema razlika niama da vidish.

Link to comment
Share on other sites

Ако и двете са ти Kingston и дъното ти е dual chanel би трябвало да имаш увеличение на скороста(но не очаквай да е драстично, при различните дъна варира от 6 до 30% но за да преминеш 10% ти трябва дъно от висок клас)

За целта не е необходимо паметта да Kingston може да е всякаква важното е двете памети да са еднакви не само като марка но и като модел иначе няма да стане нищо, но ако ти се дават малко повече пари (и искаш да има ефект) Kingston или KingMax e възможно най добрия избор(за целта и двете фирми продават комплекти по два броя специано за Dual chanel дъна)

Лично според мен KingMax e по добра и по бърза(но и по скъпа) особенно ако дъното ти е Soltek си вземи КingMax(пропоръчвам ти го от личен опит натрупан от много проби и изхарчени пари :cry )

 

PS:Надявам се да съм ти бил полезен :)

Link to comment
Share on other sites

a nezavisi li i ot tva kakyv ti e procesora?

tova vaji za athlon64 za6toto mu e vgraden kontrolera na pametta A64 na s.754 e ednokanalen a na s.939 dvukanalen.Dvukanalniq rejim ne e zadaljitelno da sa ot edna i su6ta marka v pove4eto slu4ai stava stiga da rabotqt na ednakvi 4estoti i da sa ravni po golemina.

Nai dobri marki sa OCZ>Corsair>Kingston Hyper X>Geil>TwinMoss(Ch-6)Kingston Value Ram>Twinmoss>A-Data>Kingmax>V-Data>MDT> Pqi>Samsung>Noname

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...