Jump to content
BulForum.com

Internet Switching


Recommended Posts

Как мога да преместя интернета от PCто към мрежовата карта на Ноутбука? да не е направено към Mac адреса и да не мога да сложа интернета на Друго PC?

Link to comment
Share on other sites

а как мога да направя мрежа между компютъра и Ноутбука? имам вход за кабел с 8 жички, с 4 жички. само дето проблема е че тоя с 4-те не мога да го сложа никъде в Компютъра освен в Модема, което няма да ми свърши особена работа. като изкарам кабела от кабелния модема и го сложа в ноутбука (да се осъществи връзка Компютър

Link to comment
Share on other sites

slaga6 vtora Lanka na PC to i puska6 WinRoute

vurzva6 vtorata lanka kum notbuka

 

P.S.

Ne vsi4ki lanki pozvoliavat da im se smenia MAC a taka 4e ne si pravi opasni eksperimenti

Link to comment
Share on other sites

Както вече казаха, трябва да сложиш 2-ра мрежова карта на PC-to свързват се с owercross кабел, и ако не си ползвал WinRoute досега и не ти е много ясно, по-лесния вариант е Internet Conection Sharing който си върви с Уиндоуса а и нещо не съм голям привърженик на WinRoute, предпочитам ICS и комбинация от някой FireWall, но това донякъде е въпрос на лични предпочитания :-)

Link to comment
Share on other sites

и не разбрах... как мога да направя мрежа между двете PC-та? без да има интернет. просто с един кабел. правя го лан в лан и неще. не засичат че на другия край има нещо свързано.

Link to comment
Share on other sites

Абе направи си crossover набел и готово. Какви две карти къв MAC и т.н. (ако само за мрежа де). За 2 лева във всяка фирма ще ти го направят, а ако си в Тракия ще ти дам един.

Link to comment
Share on other sites

@SEPIKO

abe kak 6te 6erne neta kato niama druga lanka be alankoolu
вземи се научи да четеш първо какво ти пишат хората, а после да даваш съвети момко.
... как мога да направя мрежа между двете PC-та? без да има интернет. просто с един кабел.
Link to comment
Share on other sites

Той пък да се научи да пише по-подробно, та да не се налага да гадаем. Да си купи някъв рутер тип кутийка за 50-60 лв. и да не се тревожи.

Link to comment
Share on other sites

Е става въпрос да си има нет и на двете РС-та постояно, а не ако иска на да има на лапа да вкл. другото РС.....въпрос на избор. Врочем все забравям, че модемите имат DHCP (поне SB 5100) и не е нужен рутер, а само един суич, а те са евтини 20-30 лв. Мисля, че това урежда нещата?

Link to comment
Share on other sites

тука съм вече. бях излезнал. вие докато си говорите :) . верно че Crossover трябваше. аз неам. няма смисъл ся... за 4 дена, кабел да купувам. и без мрежа ще изкарам.

Link to comment
Share on other sites

6aringa e neprilojim v slu4aia moi 4ovek :)

Ами нещо не ми е много ясно защо ли ще е неприложим шаринга, а гледам по-надолу си писал, че кабела от модема не ставал, ми той човека никъде не е писал, че се опитва с кабела от модема :-). Шеринга си е напълно приложим в случая :-). Аааа да не поправи някой, че съм написал overcross вместо crossover аз май винаги си го казвам на обратно :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...