Jump to content
BulForum.com

Пробиване на платка


Recommended Posts

Направих си 1 платка, и като дойде време за пробиване се оказа, че най-малката бургия с която разполагам е 1мм. Някой да ме посъветва какъв диаметър са стандартно дупките и евентуално откъде мога да намеря колкова малка бургия ( Аз мисля че 0.5 ще ми е достатъчно, но съм отворен към всякакви съвети) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пробивам с 0,7-0,8 обикновено. В магазините за електроника има, примерно във ВикиГад или Електронинвест виж.

...

За какво ще я ползваш тая платка, че ми е интересно и как я прави - с лазерен принтер ли?

Link to comment
Share on other sites

Kaк успявате с тези принтери,аз пробвах на каква ли не хартия, и гланцова, и ква ли не. Става нещо, но за по сложна платка все ще има прекъснати писти. Някой ако знае домашна технология за 1мм писти да казва. И показва.

Link to comment
Share on other sites

Много зависи от тонера, пробвах няколко принтера докато намеря подходящия и той е със някакъв евтин пълнен тонер, оригиналните не се прехвърлят на платката :bgrin:

Със лъскавата хартия от гърба на самозалепящите листи става добре, със прозрачно фолио за лазерен принтер също (за мастиления се разтапя).

Link to comment
Share on other sites

Абе с киселината и асфалтовият лак какво стана? Или перманентен маркер и железен трихлорид?

Това с тонера е добре, но не се знае дали ще сполучи и за това си ползвам един от горните методи, които са сигурни.

Иначе 0.7мм наистина ще е добре, 1мм е малко множко :)

Link to comment
Share on other sites

Вместо да си губя времето в рисуване предпочитам да си поиграя с принтера - така мога да науча някой софтуер за проектиране и да направя по-сложни неща.

img8842v.jpg

Това ако тръгна да го рисувам не знам колко време ще отиде, а ако трябва да направя 10 броя...

 

Забравих - на местата, където ще има кажели пробивам с 1,2-1,3.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...