Jump to content
BulForum.com

Open Gl help!!


Recommended Posts

Dnes si zex nova video carta Ge Force Fx 5900xt ama vski4ki igri koito igraia sa mi samo v direct3d niakoi znae li kak moga da igraia igrite v open gl?

1. Или самите игри са само DirectX или

2. Нямаш инсталирани драйвери :)

Link to comment
Share on other sites

nVidia se predstavqt po-dobre pod Open GL. Trqbva da mojesh ot settingite na kartata da si izberesh profile. Za sujalenie ot 2 godini i polovina ne sam imal nvidia i nqmam spomeni koe kak beshe. Razgledai si optionsite, trqbva da mojesh da izbirash koe da se puska. Loshoto e, 4e OpenGL ve4e ne se polzva mn 4esto v igrite, nqkoi igri dori oficialno ne poddurjat Open GL, no tova ne pre4i da si probvash.

Link to comment
Share on other sites

Ако играта е направена само за Direct3D как смяташ, че ще заработи в OpenGL след проста промяна в настройките на драйверите?

Link to comment
Share on other sites

Ami lesno...ako e pravena samo na directx shte dade greshka i shte go vurne v desktop-a. Ot tuk svqtka krushkata, 4e ima problemi i si smenq obratno na direct3d. Osven tova obiknoveno ima direct3d.dll i opengl.dll ili nqkav file, kadeto e opisano dali igrata poddurja opengl. Taka 4e problemi nqma. Zatova govorq za profili. Sled kato si napravish nujnite nastroiki taka 4e da vurvi vsi4ko pod opengl si go saveash kato profil1 i dr profile deto e za direct3d kato profil2 i si gi smenqsh, v zavisimost ot nujdite ti.

Link to comment
Share on other sites

Добре, дори и да стане теоретично performance-а ще е под всякаква критика сравенено с D3D тъй че упражнението става доста излишно.

Link to comment
Share on other sites

Tursih v nastroikite ama tva ili e tvurde slojno za mene ili dreamer e prav ama np kato porazgledah iz nastroikite quality na video cartata be6e naglaseno na minimum i zatova igrite sa mi izkarvali takava gadna grafika thx to all.

Link to comment
Share on other sites

Abe za perforemence-a ne si prav, 4e shte e pod sqkakva kritika, zashtoto pri nVidia igrite vurvqt po-dobre pod opengl, kogato e nali4en v sravnenie s direct3d. Obratnoto e pri ATI, kadeto direct3d e po-stabilno zastupen.

Ina4e da, kartata naistina e burzi4ka i ne bi sledvalo da imash problemi, ama reshih, 4e iskash da izkarash maximuma kato detaili ot nqkoq igra tip q2 :)

Ina4e az tova za profilite go bqh 4ul ot edin priqtel, 4e go imal kato vazmojnosti...ama dali si e ot driverite ili ima nqkva druga malka programka da mu pomaga za tova ne znam. Vse pak pri ATI tova si e vklu4eno napravo v driverite...

Ina4e sled kato problema e reshen: priqten gaming i da si q polzvash kartata sus zdrave i kef ;) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...