Jump to content
BulForum.com

Windows и CorelDrow


Recommended Posts

Може би ще ми се наложи да си закупя оригинален Windows 98SE и CorelDRAW8.

Ако някой има, нека да сподели на каква цена би се разделил с тях.

Версиите на софтуера, който имате не е задължително да са тези кито съм обявил, просто са за предпочитане.

 

Моля офертите да съдържат и цена!!!!!

 

 

п.с. Ако може без спам от рода "защо не си ги дръпнеш от warez-a"

Link to comment
Share on other sites

imam 2 win-a SE taman novi4ki (nerazpe4atvani) :woot  sa si samo s fakturata ne znam kak 6te stane, proveri za cena i az 6te vidq gore-dulu i ako ima6 interes prati PM

Кажи как стоят нещата с лицензите?

На време ли са или като си имаш лиценз - си го имаш доживотно.

Дай телефон да се чуем.

Link to comment
Share on other sites

~Offtopic~

b4ur2m, ako si rteshil da si kupish licenziran softuer ti triabvat 2 neshta za da dokazesh pred vlastite che si go kupil.

1. Faktura, na imeto na KUPUVACHA (v sluchaia tova si ti ili tvoiata firma) izdadena ot prodavacha.

2. Licenz na TVOE ime ot Microsoft (ili kompaniata, cshiato e softuera).

Ako ne razpolagash s tezi 2 nesshta (mai e zadalzitelno da imash i dvete), to vse-edno polzvash piratski softuer, nezavisimo ot tova, che si platil za nego edi si kolko pari. Licenzite za produkti na Microsoft sa LICHNI i ne podlezat na prodazba na treti lica. Ot drugi kompanii ne sam kupuval softuer, no predpolagam neshtata sa sashtite. Tova che imash kutiata i diska VAOBSHTE ne oznachava che veche si chist pred zakona.

Sled kato znaesh veche tova, predpolagam ste razmislish kak da si zakupish vaprosnia softuer.

~Offtopic~

Link to comment
Share on other sites

мдам, и аз така съм чувал, ама сега се сещам едно друго нещо : като купуваш лаптоп или PDA който си върви с оригинален софт и си има лепенка с лиценз на него, обаче го купуваш на старо, това пак ли означава че все едно нямаш лиценз ?

Link to comment
Share on other sites

като купуваш лаптоп или PDA който си върви с оригинален софт и си има лепенка с лиценз на него, обаче го купуваш на старо, това пак ли означава че все едно нямаш лиценз ?

Ako izhodim ot fakta che licenza ne podlezi na prodazba na treti lica izliza che da. Neznam, neka niakoi koito e naiasno s pravnata materia da otgovori.

Link to comment
Share on other sites

Все пак ще проверя дали тези лицензи не се преотстъпват.

Доколкото знам за България представители на Microsoft e "ACT system"

За мой късмет, имам приятел който работи там :).

 

Ако се преотстъпват, може да направим сделка

Link to comment
Share on other sites

Kogato si kupuvash produkt na Microsoft firmata ot koito si go kupuvash izprashta tvoite danni do Microsoft, koito pak ot svoia strana ti pishat licenza i sled tova go prashtata do vaprosnata firma ot koiato si kupil produkta. Tia pak ot svoia strana ti se obazda da idesh da si go vzemesh. Gore dolu neshto takova se poluchava. Dokumenta e sas holograma, seriini nomera za produkta i kakvo li oste ne. Mnogo mi e chudno koi po kakav nachin ste uvedomi Microsoft ili ste gi ubedi che vidish li licena veche e na tvoe ime i te triabva da si promeniat v bazata vaprosnite danni i da ti izpratiat licenza na teb. A staria licenz, koito e izdaden na parvia kupuvach? Kakvo stava s nego? Toi e validen i sashto moze da bude predostaven kato svidetelstvo che softuera e legitimen. Izliza che dvama dushi ste imat edin i sasht produkt, taka li? I dvamata ste sa licenzirani potrebiteli, nezavisimo ot tova, che sa kupili samo edin licenz...... Zabravi, Microsoft ne sa tolkova tupi. Nikoi ne go interesuva dali imash CD-to i kutiata na produkta, gledat se dokumentite....

 

P.S. V Plovdiv Infogard sashto prodava produkti na Microsoft, mozesh da pitash i tiah.

Link to comment
Share on other sites

Преди време ми се наложи да проуча как стои въпроса с легалността на закупения и препродаден софтуер. Положението в общи линии е следното:

Някои дистрибутори на Microsoft твърдят, че нямаш право да продаваш софтуер, въпреки че си го закупил редовно. Така пишело в договора, който приемаш с натискането на бутон 'I Agree' или подобен. От други пък чух, че ако си заприходил софтуера като основно средство, имаш право да го продаваш. От счетоводител пък разбрах, че софтуера си е стока, както го купуваш, така и го продаваш. Адвокат пък ми каза, че няма значение какво пише в договора на Microsoft, защото първо - не е преведен на български, което в съда ще го направи невалиден, и второ - ако клауза в някакъв договор противоречи на някой закон, тя автоматично става невалидна (примерно някой може да сключи договор да му доставят хероин и после да каже - ама ето, имам си договор). Друг пример - АКТ Софт продават WINDOWS на свой дистрибутор, той от своя страна - на друг, той на трети и т.н. докато някой го продаде на крайния клиент. Каква е разликата дали си компютърна фирма, която купува софтуера, за да го продаде на свой клиент, или си самия краен клиент - изводът е, че всеки има право да продаде легално закупен от него софтуер, но е длъжен да го деинсталира от компютъра си!!!

Колкото до доказване легалността на закупения софтуер - тук разминавания нямаше. Трябва да имаш: 1. Фактура за закупен софтуер или договор за покупко-продажба, ако си го купил от частно лице; 2. Ако не е OEM версия - носител (CD или дискета) и 3. Сертификат за автентичност - например холограмната лепенка за WINDOWS. Ако едното от тези неща го няма - почти сигурно софтуера няма да се признае за легален.

Иначе и за Win95 и за DOS дори е нужен лиценз.

Това са мои лични изводи и съм 99.99% сигурен във верността им (но не 100%) :D

Link to comment
Share on other sites

imam 15 broiki win98SE nerazpe4atani .

faktura 6te dam vutre si ima i stikeri.

45$ broikata ako e za pove4e broiki mojem da se razberem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...