Jump to content
BulForum.com

Настройка на принтер


Getzata

Recommended Posts

Искам да принтирам А4 , но с неограничена дължина , без да има разтояние между отделните листове.

Примерно 2 метра текст без прекъсване.

Уърда колкото и да го ръчкам , все изкарва с разтояние между листовете.

Как може да стане това , с някаква програма или с настройка на уърда.

Link to comment
Share on other sites

Ако принтера не поддържа принтиране без полета, не виждам как ще стане. Т.е. това зависи и от принтера.

Печатай с полета и залепяй с лепило.

Даже ти препоръчвам да ползваш векторна програма като CorelDraw примерно.

Link to comment
Share on other sites

CorelDraw го използвам.

 

Въпроса е не искам отсстрани на листа да няма полета , това е ясно че зависи от принтера.

 

Но не виждам ограничение за отгоре и отдолу за полетата от хардуерна гледна точка.

 

Лепенето опада като вариант :beer:

Link to comment
Share on other sites

Как така не виждаш ограничение от хардуерна гл. точка?!

Нали каза, че не можеш да докараш без бели полета.. Значи все пак си видял ограничението :) . Ако в драйвера няма опция за максимизиране нещо...

Неслучайно в описанието на някои принтери има указано изрично Печат без бели полета.

Link to comment
Share on other sites

Ми примерно ограничението от ляво и дясно. Главата може да покрива определена площ и няма как да е накарам да мине по вляво или дясно.

Докъто полето отдолу , нищо не и пречи да продължава да печата , ако ще и 2 метра хартия без да спре. (поне по мойта теория е така :) )

Link to comment
Share on other sites

А според моята теория един принтер за да може да печата ТОЧНО до ръба без грам бяла лента, трябва:

1. Механиката и управлението на дюзите и позиционирането да са пиксел-перфектни, с точна обратна връзка за точния размер на листа, който се слага, до доста под милиметър.

2. Листа хартия който се слага, да е перфектен като размери и геометрия. Но все пак точка 1 адресира и този проблем.

3. Дори да са изпълнени горните, трябва да има според мен някакви специални ванички за всеки случай, за да не наплюва карантиите на принтера ако нещо се обърка и трябва да да намокри и ръба на листа, а тогава все ще се понаплюе и извън листа.

 

Както и да го гледаме, явно си имат причини да не позволяват печатане до края отгоре и долу :) . Все пак предполагам с някой моднат драйвер или нещо, може и да има начин, т.е. хардуерно може и да не е ограничено поне отгоре и долу. Пробвай да му зададеш по-дълъг лист от А4, а му сложи А4 да видим дали ще се излъже.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това става дума , как да му задам по дълъг лист от А4 . Това е и идеята на цялата тема , защото имам листи А4 (на ширина) но дълги метър.

 

А наистина е заложено в принтера да оставя бяла лента , защото е много трудно да "нацели" листа , за да не излезе извън рамките му и да оцапа цялата механика, това го разбрах , но би трябвало да има настройка да задавам размера на листа, (както ми трябва с моя случай 1 метър дължина и ширина на А4 ), като пак му оставям полета одгоре и отдолу да не стане "беля" :)

Link to comment
Share on other sites

А според моята теория един принтер за да може да печата ТОЧНО до ръба без грам бяла лента, трябва:

1. Механиката и управлението на дюзите и позиционирането да са пиксел-перфектни, с точна обратна връзка за точния размер на листа, който се слага, до доста под милиметър....

 

 

А според моята теория това МОЖЕ ДА СТАНЕ ... ако има опция за печат в/у безконечна хартия. От трите модела намерих за НР упътване и не намерих такава опция.

Според мен - няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...