Jump to content
BulForum.com

Win.7 в VirtualBox


Recommended Posts

Тъй като има няколко смотани приложения, които така и не могах да ги подкарам през Wine, реших и си поръчах Win.7.Professional....

Пристигна, инсталирах го в VirtualBox, активирах го... До тук добре....

Тъй като исках VB image-а да го ползвам и на друг компютър (общо взето ми е сложен на една Flash Памет) и тук проблемите почнаха... Активацията на 7-цата изведнъж изчезна - на компютъра на който първоначално е инсталирах - всичко беше ОК, но на друго PC не работеше...

 

След малко ровене по форумите се оказа, че проблемът е в Unit ID-тo или в MAC ID-то(така и не разбрах) - общо взето копирах $home/.VirtualBox директорията (има 2 xml файла, които съдържат всички ID-та и настройки) от компютъра на който първоначално е инсталираna 7-ца на другото PC, на което пробвах...

 

И така проблемът се разреши....

 

Съветвам ви да си направите един архив на xml файловете, та ако се наложи да е преинсталирате 7-цата да не си играете да се обаждате на support-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А замисляш ли се, че сега вероятно ако се опиташ да го инсталираш на реално PC, не във виртуална машина, няма да можеш да го активираш повече. По-добре да беше сложил някоя пиратска версия на виртуалната машина, а парите дето си ги дал да седят за реалния компютър. На мен това ми се струва прахосване на пари, но ако имаш в повече едва ли ти е проблем...

Link to comment
Share on other sites

А замисляш ли се, че сега вероятно ако се опиташ да го инсталираш на реално PC, не във виртуална машина, няма да можеш да го активираш повече.

Няма проблеми - даже и някой ден да искам да го инсталирам на истинско PC (което е мн малко вероятно), ще се обадя на support-a и ще ми оправят активацията :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...