Jump to content
BulForum.com

РАМ Памет ДДР2 800 мхц


NRG_God

Recommended Posts

На ПЦ-то имам няколко свободни слота за рам памет. Сегашната ми е 2 гб ДДР2 СДРАМ , работеща на 800 мегахерца.

Изпаднаха ми 2 рам-ки по 512мб. ддр2 сдрам , но на 667 мегахерца. Та въпросът ми е дали мога да ги комбинирам с другата и какво ще стане?

 

- Ще ми прави мизерии системата.

- Няма да приеме ъпгрейда и пак ще съм с 2 гб.

- Ще приеме ъпгрейда и ще стане 3 гб физическа памет , но ще работи на 667 мгц?

- нещо друго ( какво) ?

 

Ако никой не е пробвал, ще пробвам да видя какво ще стане. Ако не стане, ще върна в стария вид системата, но все пак ще съм благодарен да оставите някой друг съвет по проблема. Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно третото, ако биосът е "тъп" може да се опита да кара всичката на 800 и да стане първото.

С вдигане на волтажа от 1,8 на 2V примерно можеш да опиташ да клокнеш 667те мхз до 800.

 

И все пак добре е да пускаш тема ако има проблем, като преди това си пробвал (отнема 10мин), а не да пускаш тема за каквото и да е ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще работят на честотата на по ниската това ще стане.Ще имаш 3гб на 667.Малко ми е странно как ще клокне рама при условие че единия е на 800 а другия на 667?2 те 512 ки кит ли са?

Link to comment
Share on other sites

Има предвид да накара целия рам да работи на 800, като реално тоя дето е rated 667, ще е клокнат (щом ще работи на 800 много е ясно).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...