Jump to content
BulForum.com

"Горещ пиксел" при LCD монитор


Recommended Posts

Привет на всички! От 2 месеца насам забелязвам лек дефект на монитора ми. Попитах Google за този дефект и получих информация, че го наричат "горещ пиксел", тъй като свети постоянно и се забелязва най-вече на черен фон. Вярно е, че не е голяма пречка за работата с компютъра, но ме притесни леко появата му, тъй като от както купих монитора, бяха минали само 4 месеца, а все още не го бях изплатил докрай :( Четох и нещо за "кадър - ток на тъмно", с помощта на който, евентуално мога да махна "горещия пиксел" или по-точно да го излекувам, за да си работи нормално. Но незнам нищо повече относно тази операция, и ще съм благодарен, ако някой ми изясни какво точно се прави, и дали въобще има някакъв шанс да оправя дефекта! :)

Ако някой има идеи, да пише тук в темата ;) Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Тоя проблем се оправя по следния намин. Пускаш монитора/телевизора за поне 30 мин или там да загрее достатъчно но 30 минути е достатъчно. Взимаш мек пешкир по-големичък като го сгъваш на 4 така, че да е доста дебел. Колкото е по мек толкова по-добре. Слагаш пешкира на ръката си да покрива палеца, защото с него ще действаш. След като си го сложил стабилно на ръката си - повтарям поне да е поне на 4 ката слагаш най-отгоре мека кърпичка - най-добре от ония с които се забърсват очилата така че това с което ще докосваш екрана да е едновременно меко и гладко. Гасиш монитора, след това допираш с палеца проблемното място хващаш монитора отзад да не ти бяга и претискаш - но не много силно с леко въртеливи движения. Пускаш монитора. След тая процедура трябва да е ок. Оправил съм на 4 монитора и един телевизор stuck-нали пиксели по-тоя начин до днес никакви проблеми с никой от тях. Най-важното силата на натиска - не много силно но не и много слаба, защото иначе нищо няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Колега, пробвах го тоя начин, ама явно не правя нещо както трябва... Не ще да се махне тоя пиксел и т'ва е! Все си свети в зелено или синьо на тъмен фон. На бял фон не се забелязва. Май ще си карам така, то само 1 пиксел, не е болка за умиране ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Колега, пробвах го тоя начин, ама явно не правя нещо както трябва... Не ще да се махне тоя пиксел и т'ва е! Все си свети в зелено или синьо на тъмен фон. На бял фон не се забелязва. Май ще си карам така, то само 1 пиксел, не е болка за умиране ;)

 

Няма универсален метод, за "отцикляне" :)

Моя се оправи ето така: след като изчетох къде какво има в интернет по въпроса ( памучни парчета, остри предмети, софтуер и т.н. ) и нищо не помогна, се отказах.Има няма 3,4 месеца след това, пиксела си се размърда :) и до момента си е ОК ( вече 4 години ).

Всичко е на касмет.

Link to comment
Share on other sites

Няма универсален метод, за "отцикляне" :)

Моя се оправи ето така: след като изчетох къде какво има в интернет по въпроса ( памучни парчета, остри предмети, софтуер и т.н. ) и нищо не помогна, се отказах.Има няма 3,4 месеца след това, пиксела си се размърда :) и до момента си е ОК ( вече 4 години ).

Всичко е на касмет.

 

Ей да имам и аз такъв късмет :D

Link to comment
Share on other sites

Колега, пробвах го тоя начин, ама явно не правя нещо както трябва... Не ще да се махне тоя пиксел и т'ва е! Все си свети в зелено или синьо на тъмен фон. На бял фон не се забелязва. Май ще си карам така, то само 1 пиксел, не е болка за умиране ;)

 

При мен положението е същото. Преди две години, на моят LCD монитор Сони се появиха множество пиксели в долния десен край,като образуваха кръг с големината на тенис топка. Занесох го в гаранционния сервиз,но там ми казаха,че гаранцията отпадала. Занесох го в сервиза на Сони, но там за да ми го оправят искаха сума, по-голяма от цената за нов. Накрая, разбрах,че нищо няма да стане, прибрах го в гардероба и си купих нов. Преди няколко месеца, на новия му изгоря захранващия адаптер и вместо да бъде ден-два без монитор(докато си купя нов адаптер) реших да си сложа стария монитор с пикеслите, пускам го и - О Чудо, от пискелите нямаше и следа. Не можех да повярвам :confused Мониторът седеше година и половина в гардероба и сам по-някакъв начин са се оправили пикселите. Дано и при теб да стане(естествено за доста по-кратък срок :)) )

Link to comment
Share on other sites

При мен положението е същото. Преди две години, на моят LCD монитор Сони се появиха множество пиксели в долния десен край,като образуваха кръг с големината на тенис топка. Занесох го в гаранционния сервиз,но там ми казаха,че гаранцията отпадала. Занесох го в сервиза на Сони, но там за да ми го оправят искаха сума, по-го,яма от цената за нов. Накрая, разбрах,че нищо няма да стане, прибрах го в гардероба и си купих нов. Преди няколко месеца, на новия му изгоря захранващия адаптер и вместо да бъде ден-два без монитор(докато си купя нов адаптер) реших да си сложа стария монитор с пикеслите, пускам го и - О Чудо, от пискелите нямаше и следа. Не можех да повярвам :confused Мониторът седеше година и половина в гардероба и сам по-някакъв начин са се оправили пикселите. Дано и при теб да стане(естествено за доста по-кратък срок :)) )

 

Хаха, и това е идея :D Ще взема да пробвам, ако изровя стария CRT монитор и карам малко с него, пък ще се надявам през това време LCD-то да се "ремонтира" сам :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...