Jump to content
BulForum.com

Липса на звук при ТВ тунер


hardcore_united

Recommended Posts

Включвам си значи една обикновена стайна антена в ТВ тунера,намирам каналите,картината си е ок,но звук-никакъв!

Като програма ползвам Quick Tv. Някакви предложения за изход от ситуацията ?

Link to comment
Share on other sites

пробвах и с Pal-dk и Secam-dk. И пак нищо... Дали случайно не треа по някакъв начин да свържа аудио картата с тунера (?!?!)

 

свързах тв тунера с видео картата в Line in входа.има звук но той е просто някво гадно бръждене...

Link to comment
Share on other sites

на ChristTV ми подкарва телевизиите със звук,но на QuickTV-Не.Проблемът ми с 1вата е че не мога да ги запаметя...Продължавам с опитите.Благодаря за напътствията.Ако някой има още идеи-нека споделя:)

Link to comment
Share on other sites

В настройките на програмата виж източник на звука - може да минава през дъното, с кабелче на цд входа, с кабелче на line in и тн, тези неща се избират от някакво меню.

Link to comment
Share on other sites

на ChristTV ми подкарва телевизиите със звук,но на QuickTV-Не.Проблемът ми с 1вата е че не мога да ги запаметя...Продължавам с опитите.Благодаря за напътствията.Ако някой има още идеи-нека споделя:)

Дай повече инфо за тунера, за да може да ти дадем по-точни съвети.

 

 

В настройките на програмата виж източник на звука - може да минава през дъното, с кабелче на цд входа, с кабелче на line in и тн, тези неща се избират от някакво меню.

Човека е намерил звука (виж горния цитат). Сега проблемите му са други.
Link to comment
Share on other sites

Всяка програма си има нейни настройки - това че на едната е зададено правилно не означава, че и на другата е. Колкото до запаметяването представа нямам, бях си взел тунер, няколко дена си блъсках главата с него и накрая го продадох biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Проблема му е в това , че трябва да свърже кабела на звука в LINE IN на дъното трябва да вкара кабел в изхода на тв тунера изхода за звук и да го вкара в LINE IN входа на звуковата карта на дъното обозначен е в СИН цвят.

Link to comment
Share on other sites

95% от съвременните тунери прехвърлят звука като поток данни през дъното без нужда от кабел, щом в някоя от програмите има звук, значи няма нужда да закача кабели ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...