Jump to content
BulForum.com

Продавам кърпа


Recommended Posts

Кърпата е 25х25 см, по предназначение е за почистване на оптика(без препарати, само се мокри с вода и чисти идеално)

 

Цена 12 лева.Цената не подлежи на коментар.

 

Имам и още една - 15х15 см.Цена - 6 лева.

 

Коментарите от рода на "Едно пакетче носни кърпички струва 20 стотинки" или "На дядо носната кърпичка върши същата работа" си ги запазете за себе си.Моля да постват само тези които имат РЕАЛЕН интерес към това, което продавам.

Link to comment
Share on other sites

toq pat samo del na offtopicite posle i warm moje kuv vi e problema be ? momcheto si prodava kurpata i tolkova kato ne se itneresuvate ot neq mi podminavate temata

Link to comment
Share on other sites

Ами аз попитах дали става за оптика на фотоапарат и дали е нова, но ми изтрихте поста....Та въпросът ми си остава.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз попитах дали става за оптика на фотоапарат и дали е нова, но ми изтрихте поста....Та въпросът ми си остава.

Sorry :(

Link to comment
Share on other sites

samo da popitam s kakvo tazi karpa e po razlichna ot kakto ti kaza na dqdo nosnata karpichka i izobshto obikovennite...ai kato otgovorish shte si delna posta

Link to comment
Share on other sites

Ами по-различното е, че няма да се зориш да търкаш нещо половин час, с тази става много бързо.Другото е че не ти трябват препарати за да изчистиш нещо, става само с водица или с дъх.

Link to comment
Share on other sites

Вчера я пробвахме на един Nikon F65 - чисти наистина добре, имаше един отпечатък от пръст на обектива - само с едно минаване и се махна. Е, има и едни четки за оптика, които са още по-хубави, но са и доста скъпи. По моето впечатление кърпата е подобна на тези за очила, но с по-високо качество. И все пак 12 лева са едно ядене и пиене навън за 1 човек. Разбирам го Stefann защо не иска да се пазари.

Link to comment
Share on other sites

Guest cheese

На въпроса на ZGAN - тоя вид кърпи се правят от естествено кожа, от която след канска обработка остават само колагеновите влакна, всичко друго се маха. И те са много фина плетеница. Действа без препарати, защото поема мръсотията и влагата в себе си, без обаче да отделя влакна (като на дядо носната кърпа , хи хи хи) . Освен това като се ползво препарат, от него винаги остават следи, по които полепва прахоляк и нещата стават още по-кофти. До колкото ми е известно, са белгийско изобретение, получено случайно от някаква дефектна партида ръкавици, които след бракуване са ползвали за бърсане на мерни прибори през Първата Световна война.

Скъпи са по причнип (говоря за истинските, а не за онези от Руския пазар), защото обработката е дълга и широка.

 

Туйто! Бърши обективи и пей песен ! :D

 

Ха със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...