Jump to content
BulForum.com

Конфигурация до около 400лв.


Salida

Recommended Posts

Правилно сте решили - за малко пари отгоре се взема 2-3 пъти по-бърза карта.

Само да не е с 1гб версията, иначе са близки с 9600GT, но не съм гледал по-подробно тестове.

Аз бих избрал 9600, защото е 256 бита.

 

едит: thebeast е прав, в такъв случай се взема не 2-3, а 4-5 пъти по-добра карта от 8600.

НО вече се иска сериозен процесор - 4 ядрен или 2 ядрен с клок - иначе карата не може да се оползотвори и ще вади същата производителност като по-нисък модел.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Така, бюджетът беше увеличен на 500лв. + 30лв. от мен за подаръка ДВД. Четох, че HD4670 била много по-добра от 8600GT, така че нека да е тя (ако не може за повечето пари да се вземе по-добра).

Добре за 150 160 лв има 4850 в ерата.По-добра ще е от 4670 и 9600.

Link to comment
Share on other sites

За 500лв., като включим и 10лв. за сглобяване, измислих:

 

ASROCK N68-S - s.AM2+ 63.05лв.

AMD Athlon II X2 240 BOX AM3 99.19лв.

2GB DDR2 800 Elexir SODIMM 69.34лв.

500GB 7200 HITACHI 16MB SATA2 82.82лв.

Gainward 9600GT 512MB DDR3 130.02лв.

Кутия Delux MT376 300W 120mm 40.92лв.

 

 

487лв.

 

DVD RW LG GH22NS SATA black 36.85лв.

 

Какво мислите?

 

edit: Или същото, но с:

 

ASROCK G31V-S 65.48лв.

Intel Core 2 Duo E5300 BOX 107.28лв.

Link to comment
Share on other sites

@Salida, не че нещо но 2GB DDR2 800 Elexir SODIMM 69.34лв. е памет за лаптоп :rolleyes:

Тази за десктоп машина е с 4 лева по-скъпа само :)

 

Махаш кутията със захранването и си избираш една кутия без захранване, независимо каква. Все пак това е някаква огъната ламарина с единственото предназначение да крепи компонентите да не шавуркат наляво надясно. Със спестените пари от кутията, малките остатъци до 500 лева, а също махаш и 10-те лева за сглобяване(не е кой знае колко сложно да сглобиш един компютър, почти всичко е "ръг и тръг"(plug and play)) и взимаш един FORTRON 350 PNF за 43 лева. Това ти го казвам поради факта, че захранванията към ниския клас кутии са меко казано "едно голямо недоразумение".

 

Паметта си е остави на една плочка, не се знае по-нататък може да решат да сложат още една. Ползата от дуал чанела едва ли ще е усети бъдещата собственичка. :)

 

Какъвто и да е клок предполагам ще бъде тема табу за бъдещия ползвател та няма нужда да се коментира.

 

Edit: Излъгал съм те, с 2 лева е по-скъпа само.

Link to comment
Share on other sites

@Salida, не че нещо но 2GB DDR2 800 Elexir SODIMM 69.34лв. е памет за лаптоп :rolleyes:

Тази за десктоп машина е с 4 лева по-скъпа само :)

 

Махаш кутията със захранването и си избираш една кутия без захранване, независимо каква. Все пак това е някаква огъната ламарина с единственото предназначение да крепи компонентите да не шавуркат наляво надясно. Със спестените пари от кутията, малките остатъци до 500 лева, а също махаш и 10-те лева за сглобяване(не е кой знае колко сложно да сглобиш един компютър, почти всичко е "ръг и тръг"(plug and play)) и взимаш един FORTRON 350 PNF за 43 лева. Това ти го казвам поради факта, че захранванията към ниския клас кутии са меко казано "едно голямо недоразумение".

 

Паметта си е остави на една плочка, не се знае по-нататък може да решат да сложат още една. Ползата от дуал чанела едва ли ще е усети бъдещата собственичка. :)

 

Какъвто и да е клок предполагам ще бъде тема табу за бъдещия ползвател та няма нужда да се коментира.

 

Edit: Излъгал съм те, с 2 лева е по-скъпа само.

Опа, за паметта. :laughing:

А за отделното захранване, ще видим, заради парите. Надявам се да успеем да ги нагласим. А кой от двата горни процесора да избера?

Link to comment
Share on other sites

Вземи Атлона, като обща цена/производителност е по-добре от Ител-а. Не ми се обеснява защо е така, макар някои хора писали по-нагоре да не бъдат съгласни с това мое твърдение.

 

Ако направиш така както съм ти предложил в горния пост ще се вместиш в 500 лв. и със другото захранване(най-много 10 лева отгоре).:)

Link to comment
Share on other sites

Вземи Атлона, като обща цена/производителност е по-добре от Ител-а. Не ми се обеснява защо е така, макар някои хора писали по-нагоре да не бъдат съгласни с това мое твърдение.

 

Ако направиш така както съм ти предложил в горния пост ще се вместиш в 500 лв. и със другото захранване(най-много 10 лева отгоре).:)

Как ще е по-добре с атлон.Офф брат подкрепи се с някакви факти по-добре било хич не е по-добре.Може ли процесор последно поколение да струва 100 лв нов и да е много производителен?

Link to comment
Share on other sites

Той или не е със всичкия си или е някакъв познат и се прави на разбирач или работи в компютърна фирма и е свикнал да пробутва което не върви на хората.

Замълчах си (мислех да пиша преди теб).

И това за липсата на полза от дуал ченъла :wacko:

Търсих вчера заради него бенчмаркове - на някой имаше 2-3% разлика, на някой 30-40.

Интересно - карта 9600 и рам на един канал с дъно ашрок :laughing:

Както и да е, мен изобщо не ме бърка кой какво купува.

Link to comment
Share on other sites

Ъммммм... не искам да ви прекъсвам, но... Много моля, ако някой може да ми помогне, като ми каже неща, които очевидно не знам - ще съм страшно благодарна. Не съм (а и не искам да бъда) навътре в нещата относно някакви спорове. Ако нещо няма да работи, или има по-добри варианти, бих искала да ми кажете, затова направих темата. Никой от писалите не ми е познат, така че се доверявам на най-добрите аргументи. Ако само ще спорите, така че да не мога да разбера нищо... се извинявам, че направих темата, явно съм сгрешила.

Link to comment
Share on other sites

Първо да кажа на двамата аналитици писали по-горе да не дават такива определения за мене, най-малкото че не ме познават. Имайки предвид на единия аватара какъв е, а пък за другия е на принципа "Intel forever", каквито и доводи да ви изтъкна пак няма да сте съгласни с мене. И не работя в компютърна фирма, колко се правя на разбирач вие няма как да знаете точно поради по-горната причина, че не ме познават. Ако толкова ви вълнува с какво се занимавам и къде просто трябваше да ме попитате, а не да се правите на екстрасенси.

 

Как ще е по-добре с атлон.Офф брат подкрепи се с някакви факти по-добре било хич не е по-добре.Може ли процесор последно поколение да струва 100 лв нов и да е много производителен?

Кой ти е казал пък на тебе, че е много производителен? Твоя много производителен ли е?

При положение, че са ми попадали и двата процесора в ръцете и съм видял за какво става на въпрос. На дифолт в игрите си е по-бърз Атлона от Интел-а. Там разните синтетики си ви ги оставям на вас да си ги връткате.

 

 

Той или не е със всичкия си или е някакъв познат и се прави на разбирач или работи в компютърна фирма и е свикнал да пробутва което не върви на хората.

Замълчах си (мислех да пиша преди теб).

И това за липсата на полза от дуал ченъла :wacko:

Търсих вчера заради него бенчмаркове - на някой имаше 2-3% разлика, на някой 30-40.

Интересно - карта 9600 и рам на един канал с дъно ашрок :laughing:

Както и да е, мен изобщо не ме бърка кой какво купува.

Ей капацитет покажи къде съм написал, че няма полза от дуал ченъла при паметта? Да забеляза случайно, че дъното е само с 2 слота за рам, съмнявам се. Утре, вдругиден като реши да сложи още рам какво правиме?. Зарежете тия бенчмаркове, ти за какво си ползваш компютъра м? Съмнява ме да си въртиш бенчмаркове, единствената полза от тях е да ти расте интернет пилето и нищо друго. Нали се сещаш, че ако се работи с

такива приложения с които се бенчи вече отиваме на съвсем различен клас процесор,дъно, памет и т.н. Ти имал ли си нещо от така наречената от теб фирма Ашрок дъно? Съмнявам се да си имал, въобще не са толкова лоши, колкото се опитват да ги изкарат всички.

 

Тука се говори за бюджетна конфигурация, не за машина с която ще изтрелват совалката Дискавъри. При такива изисквания е нужно да се правят компромиси, да вземеш от едно място и да дадеш на друго. То е много лесно с една торба пари и айде към магазина, така всеки може. Колкото и да не ви се вярва, всъщност не искате да повярвате, за момента low end класа се държи от АМД, където имат доста добри попадения.

 

И преди да сте гракнали, че има някаква фенщина при мене, за разлика от вас да ви кажа, че "кошницата" с която работя е с Е8400. Даже като се замисля, основно са на Интел машините с който имам допирни точки. Попадала ми е обаче и АМД конфигурация с коментирания процесор, по-точно компютъра на сестра ми е с такъв и затова изказвам мнение. Работата е там, че мен не ме интересува кой, колко бърз процесор е изкарал, мен ме интересува best buy.

И не намесвайте клоци, млоци и тем подобни. Над 90% от хората не ги интересува колко се клоква процесора им и кой конкурентен процесор би изял с парцалите.

 

Айде останете със здраве и може да се пробвате в Канал 2001 да изкарате по някой лев, гледам го владеете гадаенето в мрежата :lol:

 

Edit: Не съм си поставял за цел да се заяждам с когото и да било, просто за религиозните фанатици писали по-горе тяхното е по-по-най-най и това е. Всичко останало на сапун.

Link to comment
Share on other sites

Атлона можеш ли да го клокнеш 40 процента ве отворен?Попадали са ти в ръцете.Кой знае каква елка имаш ама много ти знае устата.Много ми е производителен процесора да.Влез в hardware bg и прочети малко,че си много зле.И се съобразявай кви ги говориш-форума не е на баща ти.

Link to comment
Share on other sites

Ей капацитет покажи къде съм написал, че няма полза от дуал ченъла при паметта? Да забеляза случайно, че дъното е само с 2 слота за рам, съмнявам се. Утре, вдругиден като реши да сложи още рам какво правиме?. Зарежете тия бенчмаркове, ти за какво си ползваш компютъра м? Съмнява ме да си въртиш бенчмаркове, единствената полза от тях е да ти расте интернет пилето и нищо друго. Нали се сещаш, че ако се работи с

такива приложения с които се бенчи вече отиваме на съвсем различен клас процесор,дъно, памет и т.н. Ти имал ли си нещо от така наречената от теб фирма Ашрок дъно? Съмнявам се да си имал, въобще не са толкова лоши, колкото се опитват да ги изкарат всички.

 

Първо каза се, че НЯМА ДА СЕ ЪПГРЕЙДВА - хората не разбират и се купува един път.

Аз бенчмаркове не въртя, нито се хваля и няма с какво - не наливам пари в последен хардуер, веднъж съм си купил преди година и още ми върши работа за видео обработки, компресии, фотошоп и разни игрички.

Асрок не съм имал, защото за мен са долна марка и не бих си купил, но съм работил на много асроци с различни сокети.

Производителността е като за парите - за 60-70лв какво може да се очаква :laughing:

Всичко според класа си, Асрок за мен е подходящо за офис компютри или интернет зали, за карта 9600 ми се струва недостатъчно, макар и гигабайта за 90 да не е върха - все пак и той е микро атх.

А и по-леко с езика, няма нужда да прекаляваме.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам но защо замесваш клок в цялата работа...

А вие защо сравнявате последно поколение КОТЛОН със евтин двуядрен интел от стария сокет?Да не говорим че пак е по-добър.Не би ли следвало да се сравнява с новите процесори на интел i3,i5,i7?Но просто резултатите ще са плачевни.И защо да не намесвам клок процесорите имат доста потенциал.

Link to comment
Share on other sites

thebeast къде кво съм ти сравнявал никъде нищо не съм казал.... не си вади някви странни аргументи. Просто коментирах за клока да не го замесваш при условие че човека който пита за комп-а едва ли го вълнува че еди кой си процесор правил 40-50-60% клок...

Link to comment
Share on other sites

Разликата при PNF и PNR е, че на PNR-a са му по-слаби 12 волтовите линии. Той PNR-a се различава само по лепенката отвън от останалите no name китайски захранвания, вътре като елементна база са почти едно към едно с масовите правени незнайно къде захранвания.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Бих искала да ви помоля за помощ, тъй като трябва да измисля компютър за 13г. момиче. Сумата е около 400лв. (без монитор). Момичето играе игри, но не най-новите, така че може би добър вариант ще е по-ниско ниво геймърски компютър. Не й трябва огромен хард, така че от там може да се направи компромис, за евентуално по-добра видеокарта. Захранването също не е от огромно значение. Благодаря предварително на всички отзовали се!

И аз бих заложил на процесор Интел а дъното и видеото да са на Асус

Link to comment
Share on other sites

thebeast къде кво съм ти сравнявал никъде нищо не съм казал.... не си вади някви странни аргументи. Просто коментирах за клока да не го замесваш при условие че човека който пита за комп-а едва ли го вълнува че еди кой си процесор правил 40-50-60% клок...

Не ти колега.Чети малко темата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...