Jump to content
BulForum.com

Конфигурация до около 400лв.


Salida

Recommended Posts

Здравейте. Бих искала да ви помоля за помощ, тъй като трябва да измисля компютър за 13г. момиче. Сумата е около 400лв. (без монитор). Момичето играе игри, но не най-новите, така че може би добър вариант ще е по-ниско ниво геймърски компютър. Не й трябва огромен хард, така че от там може да се направи компромис, за евентуално по-добра видеокарта. Захранването също не е от огромно значение. Благодаря предварително на всички отзовали се!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Ако трябва да се направи конфигурация за 400 лв. с външна видеокарта, то ще трябва да се направи компромис с дъното. Моя съвет е да се вземе що-годе добро дъно с вградено видео и ако не е достатъчно по-нататък да се добави външна карта. Големината на харда няма да доведе до кой знае какви икономии на средства. В момента по-малко от 500GB не си заслужава да взема човек.

Link to comment
Share on other sites

GIGABYTE EG41MF-US2H, G41, DDR II 800/667, VGA, SATA II, 1394, GLAN, LGA775

INTEL PIV CORE 2 DUO, 2.6GHz CONROE E5300, 800, 2M BOX, DUAL CORE

V-DATA 2x1GB DDR II 800

WD 500GB 7200 16MB SATA II

CASE FOXCONN TSAA-804, 420W PFC

 

421.98 лв.

 

ASUS M4A78-EM, AMD 780G, DDR II 1066/800/667, VGA, HDMI, SATA II, GLAN, AM2+

AMD Athlon II X2 Dual Core 250, 3.00GHz, 2M, AM3, BOX

V-DATA 2x1GB DDR II 800

WD 500GB 7200 16MB SATA II

CASE FOXCONN TSAA-804, 420W PFC

 

443.21лв

 

http://www.sky.bg

П.С.Втората конфигурация е с по-добро видео и мисля, че повечето нови игри ще вървят и на двете, естествено с по-небрежни настройки на видеото.

Ако трябва да се придържаш твърдо към 400 лв.можеш да вземеш още по-евтина кутия или по-евтини процесори,макар че не те съветвам.

Относно външното видео трябва да е на цена поне 80 и нагоре лева, за да превъзхожда осезаемо тези.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

GIGABYTE EG41MF-US2H, G41, DDR II 800/667, VGA, SATA II, 1394, GLAN, LGA775

INTEL PIV CORE 2 DUO, 2.6GHz CONROE E5300, 800, 2M BOX, DUAL CORE

V-DATA 2x1GB DDR II 800

WD 500GB 7200 16MB SATA II

CASE FOXCONN TSAA-804, 420W PFC

 

421.98 лв.

 

ASUS M4A78-EM, AMD 780G, DDR II 1066/800/667, VGA, HDMI, SATA II, GLAN, AM2+

AMD Athlon II X2 Dual Core 250, 3.00GHz, 2M, AM3, BOX

V-DATA 2x1GB DDR II 800

WD 500GB 7200 16MB SATA II

CASE FOXCONN TSAA-804, 420W PFC

 

443.21лв

 

http://www.sky.bg

П.С.Втората конфигурация е с по-добро видео и мисля, че повечето нови игри ще вървят и на двете, естествено с по-небрежни настройки на видеото.

Ако трябва да се придържаш твърдо към 400 лв.можеш да вземеш още по-евтина кутия или по-евтини процесори,макар че не те съветвам.

Относно външното видео трябва да е на цена поне 80 и нагоре лева, за да превъзхожда осезаемо тези.

Поздрави.

Много ти благодаря! Бяха ми препоръчали и това дъно: Asrock A785GXH, какво мислиш за него?

Link to comment
Share on other sites

Асрока е с най-добрата вградена видео карта от изброените дъна в темата. Ако смениш и процесора от Athlon II 250 на 240 ще спестиш още 15-на лева без кой знае каква загуба на производителност.

Link to comment
Share on other sites

Да и защо задължително трябва да си вземе кутия , като примерно може да ползва старата и да си вземе само по-мощно захранване ? И като не си купи кутия , а се бръкне с още 30 лева да си вземе малко по-слабо дъно , със съответно малко по-слабо вградено видео , но вместо това си вземе що годе добра видео карта ?!?

Link to comment
Share on other sites

Кутия GF1290, 91 460W 120mm - 41

ASROCK K10N78M/GF8100/ AM2+ - 78.71

ATHLON64 4450E+ X2 AM2 BOX - 79.06

RAM 2 GB DDR2/800 KINGSTON - 77,30

500GB 7200 HITACHI 16MB SATA2 - 82,82

Gainward 8600GT 256 DDR3 HDMI - 54,72

 

= 413 лв и ще изкърти всичко постнато досега в темата... :D

 

цените са крайни и са от erabg.com... единствено захранването може да се подобри, но за default машина, без клокове и глупости би трябвало да свърши работа... а по нататък Fortron 300W за 20лв от форума е добра идея... :P

Link to comment
Share on other sites

Кутия GF1290, 91 460W 120mm - 41

ASROCK K10N78M/GF8100/ AM2+ - 78.71

ATHLON64 4450E+ X2 AM2 BOX - 79.06

RAM 2 GB DDR2/800 KINGSTON - 77,30

500GB 7200 HITACHI 16MB SATA2 - 82,82

Gainward 8600GT 256 DDR3 HDMI - 54,72

 

= 413 лв и ще изкърти всичко постнато досега в темата... :D

 

цените са крайни и са от erabg.com... единствено захранването може да се подобри, но за default машина, без клокове и глупости би трябвало да свърши работа... а по нататък Fortron 300W за 20лв от форума е добра идея... :P

Това наистина изглежда много добре. А какво ДВД ще ми препоръчаш за около 30лв., ще е подарък? :)

Link to comment
Share on other sites

Това наистина изглежда много добре. А какво ДВД ще ми препоръчаш за около 30лв., ще е подарък? :)

oh fuck... забравих ДВД-то... :rolleyes:

 

за мен всички DVD-ta около 35лв. в сайта на Ера са кажи-речи еднакви... по външен вид и марка аз лично бих взел DVD RW SONY/NEC Black SATA- 34.34лв.

най-симпатично ми е :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

oh fuck... забравих ДВД-то... :rolleyes:

 

за мен всички DVD-ta около 35лв. в сайта на Ера са кажи-речи еднакви... по външен вид и марка аз лично бих взел DVD RW SONY/NEC Black SATA- 34.34лв.

най-симпатично ми е :rolleyes:

Аз от Ера досега не съм пазарувала. Има ли нещо, което трябва да знам? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз от Ера досега не съм пазарувала. Има ли нещо, което трябва да знам? :laughing:

усмихвай се на Йосиф, ако още е там :D

Link to comment
Share on other sites

Ако ще играе игри от сорта на Sims 3 то вградената карта на това дъно Asrock A785GXH ще е напълно достатъчна. Въпроса е, че го нямат в Ера, ако си решила от там да взимаш конфигурацията. Записвачката, която ти препоръчват не бих е взел, че да няма после теми от сорта на "записвачката не ще да записва" или " записвачката ми дава нещо от сорта на Power calibration незнам си какво". За мен лично по-добър избор би била Тази.

 

И ако е от Ера не на последно място 10 лева за асемблиране и неизвестно колко още за инсталиране на windows.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще играе игри от сорта на Sims 3 то вградената карта на това дъно Asrock A785GXH ще е напълно достатъчна. Въпроса е, че го нямат в Ера, ако си решила от там да взимаш конфигурацията. Записвачката, която ти препоръчват не бих е взел, че да няма после теми от сорта на "записвачката не ще да записва" или " записвачката ми дава нещо от сорта на Power calibration незнам си какво". За мен лично по-добър избор би била Тази.

 

И ако е от Ера не на последно място 10 лева за асемблиране и неизвестно колко още за инсталиране на windows.

Е, предполагам мога да го взема и без ОС, или? И като асемблират залепват ли лепенка и колко е гаранцията?

Това дъно може ли да замести горното? ASROCK N68-S - s.AM2+

Link to comment
Share on other sites

Това дъно може да замести което и да е от изброените по-горе, въпроса е дали си струва. Според мен не, вградената му видеокарта е много по-слаба от на горните, така че по-добре е с външна. Но пък погледнато от друга страна на цената на Asrock A785GXH взимаш Asrock N68S + 8600ГТ, което хич не е лошо като комбинация. Все пак ти си решаваш.

 

Разбира се, че можеш да вземеш конфигурацията без инсталирана ОС. Гаранцията е за всеки компонент по отделно независимо дали има лепенка или няма. По-добрият вариант за мене е да се взема всичко насипно и после да се асемблира, за да не се налага за едно почистване на праха да се носи в сервиза.

Link to comment
Share on other sites

Това дъно може да замести което и да е от изброените по-горе, въпроса е дали си струва. Според мен не, вградената му видеокарта е много по-слаба от на горните, така че по-добре е с външна. Но пък погледнато от друга страна на цената на Asrock A785GXH взимаш Asrock N68S + 8600ГТ, което хич не е лошо като комбинация. Все пак ти си решаваш.

 

Разбира се, че можеш да вземеш конфигурацията без инсталирана ОС. Гаранцията е за всеки компонент по отделно независимо дали има лепенка или няма. По-добрият вариант за мене е да се взема всичко насипно и после да се асемблира, за да не се налага за едно почистване на праха да се носи в сервиза.

Наистина бих предпочела да взема с външна видеокарта. Може би това ще остане като вариант. Благодаря ви. Имате по една бира от мен. :)

Link to comment
Share on other sites

Забравих да питам, ако успея да убедя хората да увеличат бюджета, тази видеокарта по-добре ли ще е? Gainward 8600GT 512 DDR3

за този род карта разликата между 256 и 512mb ще е минимална... не си струва да се наливат излишно пари в това... по-добре вземи един Фортрон за захранване, ако отпуснат още пари

Link to comment
Share on other sites

Може би късно се обаждам, но ако не ви притеснява вземане на някой работи на старо могат да се намерят евтини видео и процесор с остатъчна гаранция от хора, които правят ъпгрейд, кутии и тн също са в пъти по-евтини. Е2180 върви по 50-60лв, докато Е5300 е 108лв нов и тн

Поне FORTRON 350W PNF е добре, за да няма проблеми с надеждността за в бъдеще.

Аз си мисля, че на Gigabyte дъната са в пъти по-добри от Asrock, но каквото и да се вземе най-добре чипсета да е интел, примерно G41 и процесора също да е интел.

Не ми се обяснява за 1000 път защо интел е по-добре, ето накратко:

Какъвто и Intel да вземеш, ще е по-добър от това AMD. Имах същото AMD. Продадах го и взех интелско дъно с P35 чипсет. Ако искаш вярвай, но и най сакатото Dualcore от Exxxx ще го смачка Athlon-а, че даже и E2140.Ще останеш крайно доволен, аз по себе си съдя - родих се с тази машинка.
Link to comment
Share on other sites

Може би късно се обаждам, но ако не ви притеснява вземане на някой работи на старо могат да се намерят евтини видео и процесор с остатъчна гаранция от хора, които правят ъпгрейд, кутии и тн също са в пъти по-евтини. Е2180 върви по 50-60лв, докато Е5300 е 108лв нов и тн

Поне FORTRON 350W PNF е добре, за да няма проблеми с надеждността за в бъдеще.

Аз си мисля, че на Gigabyte дъната са в пъти по-добри от Asrock, но каквото и да се вземе най-добре чипсета да е интел, примерно G41 и процесора също да е интел.

Не ми се обяснява за 1000 път защо интел е по-добре, ето накратко:

Нужно ли е всяка тема в този раздел да се превръща във AMD vs Intel? Да и аз знам, че дъната на Gigabyte са в път по-добри, ама и цената им в повечето случаи е в пъти по-висока. Съмнявам се, че бъдещата собственичка ще се занимава със клокване на каквото и да било със 20,30 или незнам си колко проценти и да върти бенчмаркове.

 

За тези пари толкова, според мене и напълно достатъчно като показатели, за да покрие нуждите на едно 13 годишно момиче.

 

@Salida пиши какво сте взели в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

@Salida пиши какво сте взели в крайна сметка.

Да, ще пиша. Момичето ще има имен ден на 6ти, така че сигурно ще е около него. :) Иначе със сигурност няма да има клокване и т.н..

Link to comment
Share on other sites

Нужно ли е всяка тема в този раздел да се превръща във AMD vs Intel?

 

Ами тук хората, които ще купуват компютъра предполагам не са заклети AMD фенове, а тези които препоръчват са.

И така, аз просто препоръчвам интел, защото съм работил на много интели и амд-та и знам кое е много по-добро, дори и да е 100лв отгоре.

За клок не говоря изобщо, защото е редно и двата сравнявани процесора да се клокнат на едно ниво и да се тестват, а АМД просто не могат ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами тук хората, които ще купуват компютъра предполагам не са заклети AMD фенове, а тези които препоръчват са.

И така, аз просто препоръчвам интел, защото съм работил на много интели и амд-та и знам кое е много по-добро, дори и да е 100лв отгоре.

За клок не говоря изобщо, защото е редно и двата сравнявани процесора да се клокнат на едно ниво и да се тестват, а АМД просто не могат ;)

Да те се отключват магически от 2 на 4 ядра.Предполагам 2те са фабрично дефектирали :)

Link to comment
Share on other sites

Така, бюджетът беше увеличен на 500лв. + 30лв. от мен за подаръка ДВД. Четох, че HD4670 била много по-добра от 8600GT, така че нека да е тя (ако не може за повечето пари да се вземе по-добра).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...