Jump to content
BulForum.com

Kак да събера хард диск


Recommended Posts

1во темата не е за хардуер и електроника, а за софтуер.

2ро как да си извядя сламка от носа... ми кажи каква ос имаш, какво точно искаш да направиш, какви са файловите системи.

3то ако не ги знаеш можеше пак да питаш и да опишеш какво целиш, пък с partition magic да извадиш един скрииншот от десктопа ти и да питаш после какво се прави

 

ТАКА

Пускаш norton partition magic 8.05 като преди това затвори всички програми.

Отиваш на MERGE partitions за да събереш две части на хард които трябва да са последователни и да имат една и съща файлова система (fat16/fat32/ntfs) след което продължаваш.

Тогава, след като си събрал вече двете части, а премерно си имал първоначално три, повтаряш процедурата още веднъж, след това си готов.

Цъкаш бутончето "Apply" от ляво в менюто на програмата.

Чакаш. ако ти покаже, че иска рестартиране, рестартираш, ако почне да зарежда преди да пусне windows пак чакаш, дори и да се забави ще чакаш.

 

Търпение е истината.

Ако има още нещо питай или тук или ако темата е затворена, давай на лично съобщение.

Дано ти е ясно вече как става.

:)

Link to comment
Share on other sites

Като гледам раздела и заглавието ми идва само да кажа че .. ако наистина си направил това което си мисля , няма начин дори и да ти обясним как да го сглобиш - да тръгне , щото той е херметизиран и вече по него са полепнали бая прашинки и буквално за нищо не става .

 

 

Дано говориш за софтуерно събиране :D

Link to comment
Share on other sites

:laughing: :laughing:

 

Само ще спомена, че съществува риск от омазване при такива операции - на мен поне 2-3 пъти ми се е случвало да изгубя цялата информация и после със софтуер за възтановяване да я вадя 2 дена на друг хард.

Казват, че дефрагментирането помага по-бързо да станат нещата, колко е вярно не знам.

Най-лесно и бързо ще е ако можеш да освободиш втория партишън, да го затриеш и да разшириш първия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...