Jump to content
BulForum.com

Измислих въздушно охлаждане! за 20-30лв :)


hakera12

Recommended Posts

Тоя хард е удивителен дедо, просто не може да си представиш в подходящи условия как си работи, перфектно.

Аз му измислих поставка, която се закрепя за харда и държи вентилатора на платката, защото тя прави проблем като прегрее харда, а не самите дискове вътре.

Вече прегряваше няколко пъти от както го имам и го бях оставил на страна.

Обаче последният път като ми прегря на новото-старо пц и го теглих в хладилника да охлади страстите.

След това му пъхнах вент от долу и като го пуснах от тогава само един път не искаше да го отвори щото му такъв и не включва ако е бил изключен при пускане на стенд позиция понякога.

Една поставка от алуминии закрепена за харда с вграден вент към нея прави чудеса.

Трябва да изкарвам снимки като майсторя такива работи вече.

;)

 

И я не обиждайте сантименталната ми личност, да не ви бия с дъртите чаркове по прекипелите глави. XD

Вие какво искате, антично, за без пари, само от части които и за продажба не стават вече!?

Като може да го направиш да работи, го направи, защо да се хвърля... много сте забавни иначе.

Щом хр върви на него значи не е толкова за коша като се замислите малко.

 

П.П. Мечо скоро ще ляга обаче да си навакса дрямката, че ми е зле нещо от т'ва течение на което настинах тук.

:)

Link to comment
Share on other sites

Интересно хоби си имаш явно, въпроса беше че един такъв диск е много ама МНОГО по-бавен от кой да е нов диск а те не са кой знае колко скъпи...

 

 

 

И на стар не бих го пробвал освен на машина която се чудя да хвърля или не. Диска като се охлади ако не е леко топъл а поизстинал като го извадиш ще хване конденз, после ако не го подсушиш ще стане интересно. Да не говорим че да подлагаш такава нежна техника на резки температурни разлики са кофти идея.

Link to comment
Share on other sites

Имам много интересни хобита, ама мразя да ги споделям, защото хората си мислят че се надувам нещо или просто се мъча да се изкарам умен, за т'ва си мълча повечето пъти и ръся безсмислени работи основно.

 

Не си заслужава по-нов диск на този компютър просто, прекалено е бавен за да работя с гоелми и повече файлове... за това няма да му купя дори този да се развали след време.

 

Иначе т'ва с хладилника не го пробвайте на нов диск, защото дори и малко влага ще го съсипе, не казвам че новите са лоши, просто да не рискувате с нов!

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...