Jump to content
BulForum.com

Проблем с видимост на хард


Guest Rumbata

Recommended Posts

Форматирах един хард HITACHI 160GB SATA2 с low level format след което харда изчезна от My Computer. Закачих го на друг комп - същата работа.

Bios-a го вижда, Еверест също, device menager също. С разни програмки за тестване на хард го проверявам за лоши сектори - няма такива, bench-a e нормален.....с една дума всичко е ОК, само дето My Computer не го вижда и съответно не мога да го ползвам.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

А форматирал ли си го? Как ще го видиш иначе..

Също може да се наложи да му дадеш буква през computer management след това.

Разбира се, че го форматирах...и точно след това изчезна.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветите. Харда не е при мен в момента. Довечера ще пробвам и ще пиша какво е станало.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че го форматирах...и точно след това изчезна.

Правиш ли разлика между lоw level format и обикновен формат?

Ти си направил нисколевелен формат, затрил си всичко и занулил харда.

Харда се разделя на дял(ове) и се форматира всеки дял (с определена файлова система), преди да може да се ползва. Ти явно това последното (последните 2 неща) не си направил.

Computer Management - Disk Management - оттам можеш да направиш и двете.

Link to comment
Share on other sites

Отзад джъмпера може да прави мизерии .. ако е бил само един хард на това пс от което си го свалил , вероятно е бил master , обаче на другото пс да е закачен като slave , а джъмпера да на самия хард да е сложен да бъде master . Трябва да видиш тва нещо , най-добре го сложи на cable select , ако се окаже в това проблема ;) .

Link to comment
Share on other sites

Отзад джъмпера може да прави мизерии .. ако е бил само един хард на това пс от което си го свалил , вероятно е бил master , обаче на другото пс да е закачен като slave , а джъмпера да на самия хард да е сложен да бъде master . Трябва да видиш тва нещо , най-добре го сложи на cable select , ако се окаже в това проблема ;) .

Харддискът е казано в първи пост, че е SATA2 :) .

Link to comment
Share on other sites

Правиш ли разлика между lоw level format и обикновен формат?

Ти си направил нисколевелен формат, затрил си всичко и занулил харда.

Харда се разделя на дял(ове) и се форматира всеки дял (с определена файлова система), преди да може да се ползва. Ти явно това последното (последните 2 неща) не си направил.

Computer Management - Disk Management - оттам можеш да направиш и двете.

Теди, доста често "лекувам" хардове по тоя начин и това ми се случва за 1-ви път. Именно след обикновения формат изчезна оп My Computer. А в Computer Management - Disk Management харда се вижда, но без Буква.

След Wizard-a вече всичко е ОК.

Благодаря много на всички!

Link to comment
Share on other sites

Теди, доста често "лекувам" хардове по тоя начин и това ми се случва за 1-ви път. Именно след обикновения формат изчезна оп My Computer. А в Computer Management - Disk Management харда се вижда, но без Буква.

След Wizard-a вече всичко е ОК.

Благодаря много на всички!

Ако дискът преди това е бил ползван под този Windows и е форматиран отвън или отвътре, с различни дялове (а може и със същите, не съм много сигурен), след това е доста вероятно да не го маунтне Windows-a автоматично, особено ако има други дялове вече. Случвало ми се е, но не съм следил от какви точно неща е зависимо това. Предпоалгам просто си дал буква на новите дялове.

Link to comment
Share on other sites

Предпоалгам просто си дал буква на новите дялове.

То няма дялове, само един е и Wizard-a сам си намери буква "I". Смятам да го ползвам за склад и не ми е нужен повече от един дял.

Още веднъж благодаря за помощта!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...