Jump to content
BulForum.com

Издирва се Fujitsu Siemens Case


Recommended Posts

видях си я в един магазин ама били свършили :wir

макар че на витрината имаше още 2 точно такива дето търся и още 5-6 от другите модели на Сименс ...

и търся си кутия на Сименс. пишеше че модела-а е 800 ама в сайт-а на Сименс нещо не я намирам :(

celsiusv_lrg.gif

кутията е подобна на тази обаче беше зелена и падащ (плъзгащ) капак над 5 инчовите устройства :)

ако имате или знаете някъде да се продава такава кутия казвайте :)

(може и черна ;) и без тва щях да я боядисвам)

Link to comment
Share on other sites

da be teq kutii na markovite pc-ta sa ei taka!izpalenieto e izrodsko naistina JIS spodeli kade si gi vidql ili ako si si nameril ve4e kaji ot kade 4e i nie da si zakupim we makar 4e si predstaam ot sq kolko 6a ma orasat haha ;] uspeh v tarseneto ;p

Link to comment
Share on other sites

видях я в един магазин като цяло ПЦ :( П3 на 600МХз и т.н. за 300 кинта ..

баси аз кво ще ги праа после частите .. :(

Link to comment
Share on other sites

aaa ... ma ti .. ole kak we az si misleh 4e si vidql nqkade samata kutiq da sa prodava .. ina4e absurd da kupuva6 pc-to i posle da go izkormi6 ... az li4no sam vijdal otvorenot markovo .. ne6to nerealno e .. ne 4e az tolkova razbiram ot pc-ta i hardware oba4e tva ne6to vatre ti prai gusto da vidi6 kak e pipnato .. i polvinata 4asti sa si markovi i ne mogat da sa izpolzvat izvan originalniq komplekt .. ina4e si misla 4e nqma na4in nqkoi da nqma takava kutiq i az neznam ot kade oba4e s tarsene ... aide dano namerite ne6to i sa pohvalete ako e taka ;] uspeh ;]

 

EDIT: na4i za da ne puskam nova tema 6oto mi sa vijda bezsmisleno,iskam tuka da pitam dali nqkoi moje da mi predloji nqkakva snosna kutiq za6toto moita dosta iznosena apak iskam da si vzema nova no ne mi sa davat 40-50-60 kinta za nova .. iskam ne6to iz4isteno no se pak da ne e nqkva super obiknovena .. i ako moje da e zapazena .. abe edva li 6te ima takava kutiq ama se pak az da pitam .. mersi predvaritelno ;]

Link to comment
Share on other sites

JIS откажи се, тези кутии са направени специално за марковите си дъна. Много е вероятно (почти 100%) да не можеш да сложиш друго дъно/захранване в такава кутия. Е ако си шлосер виртуоз може и да имаш известен успех :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера, какво толкова харесахте в тая кутия. За мен кутиите на Чифтек са много по-хубави.

Link to comment
Share on other sites

Да си призная за мен няма никакво значени ..каква ще ми е кутията та дори целия ми компютър да е сложен в каса от бира КАМЕНИЦА.И без това постояно е държа отворвна..

JIS вземи си пич някоя лачена кутийка и щом си навит да вадиш чук и длето:

" Що ве с малко очукване оттук-оттам пак ли няма да стане ... мММмм "

:) направи си я по твои вкус.

На един познат му изпатка машината , която """беше""" Siemens Fudjitso P4 - 2.54 и май няма намерение да е оправя ..но проблема е ,че няма 3 дупки :D

Но ако искаш мога да го питам.

И без това раздаде повечето неща и може само кутията да му е останава вече за крастота .. :)

 

:ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JIS, днеска ми донесоха една такава кутия да инсталирам хард на един съсед.

 

От вътре не изглежда много добре. Тези дупки отпред долу са декоративни само - от вътре има ламарина, дори не е перфорирана!

Освен това има място само за 1 хард - изглежда все едно гнездата са 2, обаче долното е малко по-широко и само там може да се вкара специалното пластмасово приспособление което държи харда без болтчета.

Интересно ми се стори как са направили охлаждането на CPU-то (PII slot1) - няма вентилатор а около слота е поставен пластмасов въздуховод към захранването.

 

Ето малко снимки, съжалявам за ужасното качество, правени са с GSM и на всичко отгоре на слаба светлина.

post-12-1084998044.jpg

Link to comment
Share on other sites

ето я :) можеш ли да го питаш дали възнамерява да я продаде :)

няма да ми тряа захранване понеже на него ще му е по-нужно за тва сименс дуно ;) (иначе проблем ли е отпред да си поотворя ламаринките :) )

Link to comment
Share on other sites

съмнявам се да възнамерява, след като не може сам да си инсталира новия хард как ли ще се справи с прехвърлянето на това нестандартно дъно и захранването в друга кутия...

друг е въпроса дали си заслужава да дава пари сега за нова кутия, при условие че самия компютър има доста повече нужда от тези капиталовложения;

освен това от думите му разбрах, че си я харесва тази

 

иначе за изрязване - можеш, не се съмнявам в твоите възможности !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...