Jump to content
BulForum.com

Проблем с инстал на Windows


BoqoJIa3a

Recommended Posts

Проблема е следния - като тръгне да boot-ва от цд-то и зарежда там някви неща, след което ми дава грешка и спира сякви зареждания и инсталации, пише "A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer." и още някви неща. Единственото което мога да направя е да ресвам и пак същото. Лаптопа е Acer 5738G на win Vista, а искам да сложа XP sp3. Тва е третото XP което не мога да сложа поради същата причина :( С 64 битов май не съм пробвал :unsure:

Link to comment
Share on other sites

проблема най вероятно е че харда на лаптора е сата а хр което слагаш няма вградени сата драйвери

вариантите са 2 от биоса гледаш дали има опция харда да работи като обикновен диск не сата и си готов

другия вариант е да си драпнеш хр с вградени сата драйвери и ще стане но преди да слагаш хр парво провери

дали има в нета драйверите за твоя модел че ако няма ще се чудиш какво става защо нямаш звук примерно и тн...

Link to comment
Share on other sites

Защо си мисля, че ако нямаше САТА драйвери, щеше да изкара нещо като диск нот фаунд или нещо такова..

Ако е имало Виста преди тва, с някой инструмент примерно от Хирен-а, прераздели диска наново на дялове, щото Виста бара по MBR и не си единствния, който след Виста не успява на същя диск/дял да инсталира обратно ХР.

Оттам нататък в БИОС гледаш нещата, които са ти казали в предните постове, защото ХР няма сата драйвери. Аз лично или сам бих си вградил такива, или нямаше да ползвам свалени от замунда и пипани от незнайно кой.

С 4 РАМ какво ѝ е на Вистата? не можеш да ѝ свикнеш ли? :)

Слагай 7 направо. ХР си изпяло песента. Вярно, Виста не съм ползвал, но съдейки по сървър 2008, на ХР дори на 2003, не бих се върнал!

Ако е 32 битов Вин-а, от 4 РАМ ще види не повече от 3.5 в най-добрия случай. Освен ако не е Сървър Ентърпрайз.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за помощта B) win 7 не ми се иска мн да слагам, че беше няква бета версия доколкото помня, ама може и него да пробвам. Поне вече знам къде ми е проблема с XP-то :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...