Jump to content
BulForum.com

Лаптопа много загрява


xXx

Recommended Posts

Лаптопа ми е с AMD Turion x2 2200Mh и изключително много загрява => като играя игри много почва да лагва.Знам че има допълнителни вентилатори за лаптопи-дали ще стане с някой такъв.Горе/долу по колко пари са?

Link to comment
Share on other sites

Привет,

а какъв ти е лаптопа? От колко време не е почиствано охлаждането? Каква е видеокартата и с какъв чипсет е машината?

От колко време се появи заграването?

Link to comment
Share on other sites

Привет,

а какъв ти е лаптопа? От колко време не е почиствано охлаждането? Каква е видеокартата и с какъв чипсет е машината?

От колко време се появи заграването?

Лаптопа е на 7 месеца.Видеото е ATI Mobility Radeon HD3470,но не знам с какъв чипсет е.Загряването винаги го е имало,но сякаш в последно време започна повече да грее :unsure:

 

 

Edit: http://laptop.bg/#/details/ACCESSORIES/1002/254 нещо такова дали няма да ми свърши работа?

Link to comment
Share on other sites

То и чипсета и той е на Ати.

Чистен ли е досега?

Занеси го на сервиз да го почистят. Ако няма подобрение.. подложка..

Link to comment
Share on other sites

Тоя лаптоп да не е няква свръхсекретна разработка на НАСА? :laughing: Сега малко по-сериозно - човекът не случайно те помоли да напишеш какъв е модела, понеже може самата серия да имат определен проблем с прегряване или някакъв друг проблем. Определено лаптоп на 7 месеца не би трябвало да има нужда от почистване според мен, а и ти казваш, че от началото е греел.

Link to comment
Share on other sites

Тоя лаптоп да не е няква свръхсекретна разработка на НАСА? :laughing: Сега малко по-сериозно - човекът не случайно те помоли да напишеш какъв е модела, понеже може самата серия да имат определен проблем с прегряване или някакъв друг проблем. Определено лаптоп на 7 месеца не би трябвало да има нужда от почистване според мен, а и ти казваш, че от началото е греел.

Забравих да кажа...FujitsuSiemens Amilo Pa3553 .Според мен също не би имал нужда от почистване.Примерно на дядо ми лаптопа е на 2 години,не е чистен и не загрява както моя :wacko: .Колко струва почистването и ако и то не свърши работа с показаната по-горе подложка дали ще има подобрение?

Link to comment
Share on other sites

Зависи от фирмата, в която го носиш, но да не си загубиш гаранцията. По принцип вече всички Fujitsu лаптопи са с Collect&Return гаранция и се обслужват само в София. В сайта им може да намериш телефони на Хелп деск-а в София.

Много зависи лаптопа при какви условия е работил, а и да не забравяме, че лаптоп с Амд и Ати си е печка.

Звънни и питай дали в Плд има оторизиран сервиз, който може да ти го сервизира и после пак да си ти важи гаранцията.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от фирмата, в която го носиш, но да не си загубиш гаранцията. По принцип вече всички Fujitsu лаптопи са с Collect&Return гаранция и се обслужват само в София. В сайта им може да намериш телефони на Хелп деск-а в София.

Много зависи лаптопа при какви условия е работил, а и да не забравяме, че лаптоп с Амд и Ати си е печка.

Звънни и питай дали в Плд има оторизиран сервиз, който може да ти го сервизира и после пак да си ти важи гаранцията.

Ще им звънна утре сутринта.А иначе лаптопа си работи предимно в домашна среда,чат пат да го изкарам някъде навънка ако имам да си свърша работа с него,но това е много рядко.И на мен ми казаха че АМД и АТИ много греят та за това си мисля че трябва една подложка да си взема...

Link to comment
Share on other sites

Освен подложката, ако има достатъчно голям долен капак, махни и него (ако няма и гаранционни стикери по него, де), за да охлажда по-добре. Утре сутрин не работят, звънни в понеделник.

Ако искаш, прати на ЛС номера на лаптопа да го проверя към къде е гаранцията.

Link to comment
Share on other sites

Освен подложката, ако има достатъчно голям долен капак, махни и него (ако няма и гаранционни стикери по него, де), за да охлажда по-добре. Утре сутрин не работят, звънни в понеделник.

Ако искаш, прати на ЛС номера на лаптопа да го проверя към къде е гаранцията.

Гаранцията ми е Collect&Return и се обслужва в София,и ако лаптопа няма проблем ами просто така си грее ще трябва и за куриер да плащам...мен това ме спира да ги викна :unsure: .Долния капак е доста големичък и не виждам никакви стикери,така че сега ще взема да го махна и дано да има подобрение

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След като не стана работата с капака мисля да поръчвам подложка.Препоръчайте ми някоя,че аз много не съм в час.Гледам в лаптоп.бг има една с 4 вентилатора за 25-30 лева и една с 1 вентилатор за 60 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Айде един последен съвет и от мен:

Взимаш един компресор (респ. отиваш с лаптопа при такъв) и продухваш щайгата през всички дупки, които видиш! Ефектът е поразителен. После си купувай квото искаш.

Link to comment
Share on other sites

Айде един последен съвет и от мен:

Взимаш един компресор (респ. отиваш с лаптопа при такъв) и продухваш щайгата през всички дупки, които видиш! Ефектът е поразителен. После си купувай квото искаш.

 

Чак 'поразителен' няма да е, но може да се пробва. Поразителен е ефекта при лаптоп, който работи в запрашена среда или на покривки/одеяла и пр, и който не е чистен доста време.

Link to comment
Share on other sites

Поразителен е ефекта при лаптоп, който работи в запрашена среда или на покривки/одеяла и пр, и който не е чистен доста време.

Т.е. само при около 95% от случаите!

Link to comment
Share on other sites

Ако лаптопът е чист (вътре радиаторите на охлаждането не са се затлачили със прахоляци и боклуци - става направо нещо като киче :laughing: ), то, според мене, не би трябвало при нормална работа греенето на лаптопа да е свързано със заспиване и/или бъгване.

Все пак надали го ползваш при околна температура над 30 градуса.

Лично аз си мисля, че би могъл да се пробваш и да го занесеш на гаранционен сервиз.

Инсталирай си един 3D Benchmark, и се опитай да засечеш на колко време от теста при първо, при второ, и при трето пускане заспива или бъгва.

По принцип в началото на включването лаптопът и студен, но след около 30 минути всички елементи достигат номинална температура, и едва тогава тестването е показателно.

Ако пуснеш само процесорни тестове, видеокартата няма да участва много в общото греене, но пък ако и при тях лаптопът заспива, това ще е още по-показателно, че нещо не е в ред.

Ако постигнеш повтаряемост на резултатите и наистина докажеш, че лаптопът не може да работи нормално, не би трябвало да имаш проблеми с гаранцията.

Ако обаче системата се дъни веднъж-два пъти на ден - забрави, никой няма да ти обърне внимание, защото никой сервиз няма да отдели толкова време за тестове.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...