Jump to content
BulForum.com

Голяма проблем


iVAAN

Recommended Posts

Появи се много странен проблем с моята щайга. Преди няколко дни както си работеше нормално компютъра, екрана угасна и започна прекъснато да пищи говорителчето, което е в кутията. При натискане на ресет или натискане/задържане на копчето за включване и изключване пц-то не регираше по никакъв начин. За да го стартирам отново се налага да вадя и слагам захранващия кабел. Първото което ми дойде на акъла като причина беше температурата на процесора - тя е около 45 градуса и не мисля, че проблема е от нея. До сега ми го е правил този проблем поне 5 или 6 пъти. Моля ви дайте идея на какво може да се дължи това чудо. Ето и конфигурацията:

 

AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+

ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

VIA VT8377A Apollo KT400A

NVIDIA GeForce 6200 (128 MB)

 

темп. процесор - 47

темп. дъно - 35

темп. диод графичен процесор - 70

темп. памет графичен процесор - 48

темп. храд диск - 41

Link to comment
Share on other sites

Tая температура не е ли прекалено височка за тази видео карта?

 

След като стартираш повторно, без проблем ли тръгва?

Link to comment
Share on other sites

Tая температура не е ли прекалено височка за тази видео карта?

 

След като стартираш повторно, без проблем ли тръгва?

 

Да тръгва си нормално, може да работи 4 или 5 часа и да направи проблема пак, може и след 10 минути.

Link to comment
Share on other sites

Като вземе да пищи слушай как пищи - дълги/къси сигнали и колко.

В книжките на дъната обикновено пише какво пищене каква грешка е.

Мисля си, че проблема може да е от рама.

 

Температурата е нормална за видео със мост PCI-E to AGP, каквото е това, още повече, че на 6200 и 6600 агп им слагаха смешно малки вентилаторчета и като чисто нови от магазина в игра стигаха 110-120 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Да тръгва си нормално, може да работи 4 или 5 часа и да направи проблема пак, може и след 10 минути.

Следиш ли температурата на видеото?Колко градуса е?

Link to comment
Share on other sites

Появи се много странен проблем с моята щайга. Преди няколко дни както си работеше нормално компютъра, екрана угасна и започна прекъснато да пищи говорителчето, което е в кутията. При натискане на ресет или натискане/задържане на копчето за включване и изключване пц-то не регираше по никакъв начин. За да го стартирам отново се налага да вадя и слагам захранващия кабел. Първото което ми дойде на акъла като причина беше температурата на процесора - тя е около 45 градуса и не мисля, че проблема е от нея. До сега ми го е правил този проблем поне 5 или 6 пъти. Моля ви дайте идея на какво може да се дължи това чудо. Ето и конфигурацията:

 

AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+

ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

VIA VT8377A Apollo KT400A

NVIDIA GeForce 6200 (128 MB)

 

темп. процесор - 47

темп. дъно - 35

темп. диод графичен процесор - 70

темп. памет графичен процесор - 48

темп. храд диск - 41

70 градуса на видеото под товар или в idle?Бъди по-конкретен :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Разглобих бараката, почистих всичко и пак я сглобих. За сега (да чукна на дърво) проблема не се е появявал :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...