Jump to content
BulForum.com

1ONE-Wifi


Recommended Posts

Модемът е безплатен, то си го пише и в сайта на 1One.

Аз съм тествал във Въстанически, Тракия, Центъра, бул.В.Априлов - на разстояния до 2 км. от клетката.

Децибелите са в нормата където съм пробвал - около 14, няма смущения, прекъсвания и т.н.

Модемът е wi-fi с още 4 Лан порта.

Скоростите са според тарифата - за колкото си плащаш, толкова получаваш - няма събота, неделя, вечер, външен, локален и т.н. - колкото платиш, толкова получаваш.

Хората, които предоставят услугата за Пловдив са доста над нивото на среден "Лан техник", направиха ми много приятно впечатление.

Ами това е засега - ако те интересува нещо по-конкретно, питай - ще отговоря ако е във възможностите и познанията ми.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за Инфото !!!!

А сега ми кажи за центъра знаеш ли как е сигнала,щото имах тестов период ама покриваше една трета от нивото и ми взеха модема кзаха ми ,че до края ма май месец 2009 година тоест скоро , ще пуснат още 4 базови станции,който да покриели Пловдив на 100%. И определено ,като гитествах , макар ис прекъсване на сигнала останах приятно изненадан, за разлика от Wi-maxa ,който съм пробвал на Макс Телеком и Некс Ком.

Това ме интересува в общи лини, защото искам да се вържа към тях, но се колебая дане би да почнат и те номера ,като Макстелеком от тях съм недоволен исе махнах.. Това е.. :beer: ;) :read:

 

vkirov , Ти всъщност към кой интернет доставчик си?

Според тебе за торенти ще става ли ,аз мисля че не.

Все пак през безжичен сигнал е така .

Тествал лиси го с Торент клиент и какви са ти впечатленията?

Link to comment
Share on other sites

За Центъра като цяло не зная как е сигнала, където аз съм пробвал - хваща си добре.

Но все пак това е сравнително нова мрежа, хората работят по нея и се предполага, че не може всичко да е на 6 още

от самото начало.

Сега схемата на пускане на Нета е - подаваш заявка (аз го направих това в магазин internity), идват хората на място (в моя случай още на следващия ден), замерват сигнала, оставят ти модема няколко дни - ако те устройва - ОК, ако не - всеки поживо-поздраво.

В моя случай обхвата си е добре където ми е необходим и ми върши работа.

По втория въпрос - за торентите:

Може би идеята на този вид доставка на Интернет не е особено подходяща за торенти - ако приоритет в използването на нета са торентите, локален, че дори и само български трафик - мисля, че има и по-добри решения за доставчик от колкото WiMax.

При мен целта беше да имам сравнително сигурен и постоянен Интернет - аз не търся скорости, а стабилност.

Все пак, за да отговоря на въпроса - при мен торентите се свалят без проблем, но доста по-бавничко - според тарифния план. Аз съм на 2Мбита и скоростта при торентите си достига толкова и нито грам повече. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ок мерси много и аз съм така.. държа на сигнал не на качество днеска звънках на съпорта им. Казаха ,че до края на май месец пускат базови станции и тогава сигнала в града ще еоки и така до тогава няма да връзват абонати и така ще чакаме,писна ми от лан-кабели и счкакви подобни дето спират при зимни условия и т.н:)

Link to comment
Share on other sites

Ок мерси много и аз съм така.. държа на сигнал не на качество днеска звънках на съпорта им. Казаха ,че до края на май месец пускат базови станции и тогава сигнала в града ще еоки и така до тогава няма да връзват абонати и така ще чакаме,писна ми от лан-кабели и счкакви подобни дето спират при зимни условия и т.н:)

facepalm.jpg

Просто не се сдържах...

Link to comment
Share on other sites

А сега,някой друг ,който в момента ползва Устроиствата на 1one-Huawei може ли да даде мнение как се държат при динамично натоварване? Всмисъл прекъсват ли, забиват ли и т.н.? Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Гледам, че никой не пише - та затова ще отговоря аз на по-горния ти въпрос.

Аз съм със същото устройство - Huawei.

За един месец ползване - това нещо не е забило нито веднъж, нито пък губи обхват.

Аз го ползвам на Wi-Fi с 3 лаптопа, бачка през 4 стени при всякаква конфигурация без никакви проблеми.

 

Телефонът, който се предлага с плана, е повече от добре - и преди съм ползвал разни телефонни услуги, предлагани от Интернет доставчици, но определно това е доста по-добро. Няма прекъсване, пукане, пращене и т.н.

 

За момента съм доволен от тях.

 

Едно със сигурност обаче мога да кажа - съпорта им е повече от добър! Хората наистина се стремят да решат всякакви проблеми от различно естество - аз например им звънях за да уточним начините за плащане към тях, както и разни други неща, свързани с контролния ми панел в техния сайт и такива неща - отношението беше адекватно, своевременно и най-вече - личеше заинтересованост и желание да разрешат поставените въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Ок, Благодаря за инфото остава да доизградят мрежата в Пловдив , за да има покритие в центъра. И дано не стане ,като Макстелеком,летящ старт ъпгрейд на системата и после спад на долу!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Няма по-скапан доставчик от тези. Около 2 месеца имах интернет от тях, с 2 прекъсвания общо, но изведнъж нета спря и изпратиха екип от София (нямат подръжка в Пловдив) и ония дойдоха на следващата седмица за да ми кажат, че си били завъртяли атените и аз вече съм в зона без покритие, затова да съм подал заявление да си прекратя договора и готово. Да се радват, че договора е на името на моята приятелка и тя държи да сме коректни, ако бях аз титуляр, нито устройство щях да им върна нито нищо, няма такива боклуци, хич никой дано не се върже към тях повече.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...