Jump to content
BulForum.com

Смяна масло


IcoDD

Recommended Posts

Здравейте, вече съм горд притежател на Астра Ф 1,6. Искам да сменя маслото, от четенето във форума на Опел установих, че е оптимално да го сменя със GM 10w40 . Знаете ли къде в Пловдив се предлага това масло, и колко ще ми струва със смяната, евентуално със маслен и въздушен филтър? Вие къде ми препоръчвате да отида?

Link to comment
Share on other sites

Тук до нас има едно гаражче, в което съм виждал това масло.Нямам си идея колко струва ама ако те интересува ще те опътя да идеш да питаш.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, и в Стефанов го има :read:

 

Два пъти слагам от него на френски автомобил, читаво е маслото.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз на на 5-цата бях с него, но не съм доволен като цяло.

 

Сега и сложих Q8 и спи, a на Мегана имам намерения да сложа Elf Competition STI 10W40

Link to comment
Share on other sites

Мен за въздушен,маслен,горивен филтър ми взеха 100лева сам си прецени .... и смяната за маслото ще ти легне сигурно още толкова даже ако не и повече .....

до 1во РПУ има Опел Сервиз там можеш да си смениш Маслото GM такова каквото желаеш и има няколко марки за филтри и си правиш сам сметка колко ще ти легне ...

Докато при Стефанов ще те посмучат малко :P

 

Ако имаш желание да разбереш къде е сервиза ще ти дообесня ако не можеш да се ориентираш

 

 

Иначе аз миналият месец сипах Кастрол 10в40 .....

Link to comment
Share on other sites

Мен за въздушен,маслен,горивен филтър ми взеха 100лева сам си прецени ....

 

Тея 3те неща са точно 10 минути работа и не изискват познания - трябва да знаеш на коя посока се завива и на коя отвива :D

Ако си дал на някой 100лв за това ти прецени набутал ли си се или не...

Link to comment
Share on other sites

Предполагам , че в цената влиза и купуването на компонентите.Зависи и каква е колата.

Чак тогава може да се преценя дали се е набутал или не.. :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам , че в цената влиза и купуването на компонентите.Зависи и каква е колата.

Чак тогава може да се преценя дали се е набутал или не.. :)

 

Предполага се ,че след като пише в тема за Астра Ф , то и неговата е в този диапазон :) . За C16NZ двигателя при мен са по-малко от 40 лв тези консумативи

Link to comment
Share on other sites

Тея 3те неща са точно 10 минути работа и не изискват познания - трябва да знаеш на коя посока се завива и на коя отвива :D

Ако си дал на някой 100лв за това ти прецени набутал ли си се или не...

Ти май не влагаш много смисъл в това което съм написал .....

За 3те филтъра ми взеха 100лева .... а не да ми ги сменят ....

Ако мислиш че информацията си е смуча от пръстите ... може сам да провериш като се обадиш .....

А и не вярвам да има няква разлика между F и G моделите

 

 

А и да уточня отново.... говоря конкретно за Стефанов

Link to comment
Share on other sites

KyPo, да, интересува ме къде се намира този сервиз където предлагат Опел масло, защото съм точно от Кичука. Ако не те затормозява много покажи на скрийншот от бгмапс.

Link to comment
Share on other sites

KyPo, да, интересува ме къде се намира този сервиз където предлагат Опел масло, защото съм точно от Кичука. Ако не те затормозява много покажи на скрийншот от бгмапс.

За съжаление на bgmaps нещо немога да го намеря 1во РПУ :D

Все пак си от кичука знаеш къде се намира зад бившета дискотека Марс ...

Влизаш с колата в Рпу-то пише че е забранено но преди да влезнеш има Табела че и за клиенти на сервиза няма проблеми да влезнеш ....

ВЛизаш и се ориентираш по табелите .... то са 2 завоя до сервиза ....

Дано да ме разбереш ще се опитам пак да го потърся на бгмапса да ти покажа .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...