Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Абе засега пo-разумно като цена/качество от Panasonic FZ30 май не съм срещнал...

Май ще сменям кодака като тръгна обратно за БГ ;) Тъкмо тогава ще му падне на Z30 цената още. Сега е към $500

 

*Edit: всъщност се колебая между тези

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Абе засега пo-разумно като цена/качество от Panasonic FZ30 май не съм срещнал...

Май ще сменям кодака като тръгна обратно за БГ ;) Тъкмо тогава ще му падне на Z30 цената още. Сега е към $500

 

*Edit: всъщност се колебая между тези

FZ30 до днес беше на чудесна цена - само 999 лева при положение, че беше 1250 ;) Който не е - цената вече е 1099 лева, което пак не е зле. За най-добро като цена/качество можем да определим и FZ5, който е 699лв. Въпреки липсата на MF.

Link to comment
Share on other sites

FZ30 до днес беше на чудесна цена - само 999 лева при положение, че беше 1250 ;) Който не е - цената вече е 1099 лева, което пак не е зле. За най-добро като цена/качество можем да определим и FZ5, който е 699лв. Въпреки липсата на MF.

От тези който съм посочил в линка, FZ7 обаче взе да ме разколебава за FZ30, понеже има сходни характеристики а и по-голям дисплей от FZ30 а между 8 и 6 MP аз разлика не бих усетил...

Link to comment
Share on other sites

Като говотим и без това за Panasonic да ви питам тези апарати имат ли ръчни настройки и ако имат какви точно са те. Дали има пълни ръчни както на другите модели? 1 2 3 . А и първите 2 модела как им са клипчетата?

Link to comment
Share on other sites

От днес Panasonic LZ2 е на промоция - 499лв!

 

Ами мен повече ме интересуват спецификациите, а не цената :). По простата причина че тук е 499, а в нормалният свят си го дават за 230 $. Което прави една лека разлика от около 100 лева и аз за това най-вероятно няма да го взимам от нашите мили магазинчета. По всички параметри ме устройва, само не мога д аразбера какви възможности за ръчни настрооки има ( освен white balance-а) ?

Link to comment
Share on other sites

Ами мен повече ме интересуват спецификациите, а не цената :). По простата причина че тук е 499, а в нормалният свят си го дават за 230 $. Което прави една лека разлика от около 100 лева и аз за това най-вероятно няма да го взимам от нашите мили магазинчета. По всички параметри ме устройва, само не мога д аразбера какви възможности за ръчни настрооки има ( освен white balance-а) ?

Мануала е идеален за тази цел: http://service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/DMCLZ1.pdf

 

Вярно, има разлика между цените на панасоник в Европа и USA, но това е някакси нормално при повечето, ако не и всички марки. А и в БГ има ДДС, а ако си го купиш от USA гориш с гаранцията.

 

Като гледам освен WB има и Shutter speed, но като гледам какви са: "1/8 -, 1/4 -, 1/2 - and 1-" не знам дали ще ти вършат работа. То по-добре да се ориентираш човек към FZ серията, стига да е ОК нещо по-голямо като размер и цена. Има и разни RGB pre-selectable adjustments. Може и още да има, но ще трябва да търсиш в PDF-то.

 

Всъщност ето ревю: http://www.dpreview.com/reviews/panasoniclz2/

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за инфото. Стигнах до заключението, че не ме устройва. Всичко му е както трябва освен ръчните настройки, нещото на което държа най-много. ФЗ серията наистина е много по-добра ама е и по-скъпа и за това за сега изчаквам преди да си купя нов апарат. Но за сега определено фаворити относно цена сами ми Самсунг А50 и А55. Но ми се щеше нещо все пак да има и 6 зуум а не само 4,5. Ама ще видим. Ще изчакам и да паднат леко цените след като излезнат новите модели сега на пролет.

Link to comment
Share on other sites

Но за сега определено фаворити относно цена сами ми Самсунг А50 и А55. Но ми се щеше нещо все пак да има и 6 зуум а не само 4,5. Ама ще видим. Ще изчакам и да паднат леко цените след като излезнат новите модели сега на пролет.

 

Между 4х и 6х дигитален зуум няма да откриеш разлика в грозотата на картината, но определено има разлика между 3х и 4х оптичен зуум B)

Link to comment
Share on other sites

Между 4х и 6х дигитален зуум няма да откриеш разлика в грозотата на картината, но определено има разлика между 3х и 4х оптичен зуум B)

ufof, кръстника говореше за зоом щото LZ1/LZ2 са със 6х ОПТИЧЕН, A55/L55 са с 4.8х оптичен зуум, някой канони с 4х и т.н. Не става дума въобще за дигитален.

Link to comment
Share on other sites

Абе засега пo-разумно като цена/качество от Panasonic FZ30 май не съм срещнал...

Май ще сменям кодака като тръгна обратно за БГ ;) Тъкмо тогава ще му падне на Z30 цената още. Сега е към $500

 

*Edit: всъщност се колебая между тези

 

Виждам че разбираш от апарати. И на мен много ми харесват на панасоник. А що се отнася, кой от двата панасоника по добре FZ30 има RAW формат, а FZ7 няма. Поне аз бих предпочел да го има този формат, що се отнася за професионален апарат :ghost

Link to comment
Share on other sites

Виждам че разбираш от апарати. И на мен много ми харесват на панасоник. А що се отнася, кой от двата панасоника по добре FZ30 има RAW формат, а FZ7 няма. Поне аз бих предпочел да го има този формат, що се отнася за професионален апарат :ghost

Е, да ама за единия RAW да дам $200 отгоре не си струва. А FZ7 си има TIFF, което си е напълно достатъчно. А и има по-голям дисплей, на което см свикнал от кодака и трудно ще отвикна ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се предварително,ако има отговор на въпроса ми,но темата е доста дълга и може да съм пропуснал!Въпросът ми е :

Спрял съм се на Канон А410.Ще си го взимам на лизинг,но прочетох доста противоречиви мнения за този апарат!В крайна сметка с няколко думи-бива ли го или не?

Благодаря Ви!!!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се предварително,ако има отговор на въпроса ми,но темата е доста дълга и може да съм пропуснал!Въпросът ми е :

Спрял съм се на Канон А410.Ще си го взимам на лизинг,но прочетох доста противоречиви мнения за този апарат!В крайна сметка с няколко думи-бива ли го или не?

Благодаря Ви!!!

За цената си е голяма набутка. При този апарат плащаш единствено за цена. Ако искаш да е канон по-добре изчакай да се появи A430. А410 дава адски малко за цената си и определено не си струва, в сравнение с това, което дава конкуренцията (hp, pentax, samsung).

Link to comment
Share on other sites

За цената си е голяма набутка. При този апарат плащаш единствено за цена. Ако искаш да е канон по-добре изчакай да се появи A430. А410 дава адски малко за цената си и определено не си струва, в сравнение с това, което дава конкуренцията (hp, pentax, samsung).

 

Ам защо да е гаден и аз лично съм се спрял на него?

 

Относно ХП със старата оптика Пентакс бяха ИДЕАЛНИ за парите но новите дето са с някви "ХП пресижън" правят някви ужастни снимки за мен и не ги препоръчвам.Иначе ако е някой по-старо моделче с удоволствие може да се ползва.

 

А никой ли няма мнение относно този ми пост? :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Тъй като в петък ми откраднаха апарата сега ще се наложи да си купувам нов :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Та спрял съм се на Самсунга А5 и А50 и ТОЗИ Олимпус единствено заради цената.Гледах и един друг Олимпус 5 мегапиксела ама сега немога да намеря точния модел като го намеря ще сложа линк.Какво ще ме посъветвате да взема?

 

Едит:Четно казано най-харесвам марката Канон ;) Какво ще кажете за Canon Power Shot A-410 ?Не е кой знае какво но не ми и трябва на мен нещо специално.Трябва ми за непрофесионална работа и нямам много изсквания :)

 

 

Също и да добавя някoй има ли впечатление относно Pentax Optio 60?????????

Link to comment
Share on other sites

Сравни само спецификациите на апарата със примерно Pentax, Samsung и тогава си отговори. 1.5" LCD за модел 2005 в края е СРАМ, да не говорим за 3.2mpix сензора. Камо ли за филмчетата... затова е набутка. Този апарат е само за фенове на Canon, за останалите просто не си струва.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

нека някой да каже има ли цифров апарат до 500 лева за момента на пазара, който да е по-добър от А520 на Канон? :confused

Погледни Panasonic LZ2:

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=00002293

 

+ 6x оптика

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен, защото няма никакви ръчни настройки. Аз търся абсолютно подобен като Канон със ръчни настройки, приоритет на затвора, и т.н. Затова питам има ли някакъв такъв апарат на пазара, който да има същите показатели и да бие Канона по-качество. :confused

Link to comment
Share on other sites

Днес хубаво обиколих магазините в Пловдив и определено бих казал че наистина Канон А410 не си заслужава парите въпреки че в Германос сега е на промоция 299 лв с фотопринтер а на другите места е по 279лв.Наистина функциите са много орязани и дисплея е хипер мизерен и клиповете са ужасни за тая цена.

 

Определено до 300 лв най-доброто е Самсунг А40 и мисля да си го купя утре.Много добро ми се видя апаратчето за парите си.Струва навсякъде 299лв :)

Link to comment
Share on other sites

jozo, тъй като си си харесал A40 виж и A50, който в момента е само 349 лв. За тези 50 лева разликите са 5 мегапиксела вместо 4 и 2.5" ЛСД вместо 2". До скоро А50 беше 399 и 379лв.

Link to comment
Share on other sites

Днес го гледах А50 и даже S-500 имаше който също разгледах който обаче е с 2.4" дисплей.Но за 349 лв. определено си харесах Пентакс Оптио 50L :love :wub: :love :wub: Проблема ми сега е че просто няма начин как да намеря още 50 лв. :cry :cry :cry :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

Днес го гледах А50 и даже S-500 имаше който също разгледах който обаче е с 2.4" дисплей.Но за 349 лв. определено си харесах Пентакс Оптио 50L :love :wub: :love :wub: Проблема ми сега е че просто няма начин как да намеря още 50 лв. :cry :cry :cry :cry :cry :cry

S500 наистина има така стилен - оldie дизайн, но за разлика от A50 е с 2.4" с 112 хиляди пиксела вместо 200-хилядите на 2.5" на A50. Това го споменавам само информативно.

 

Между другото от днес в ТМ вече има и Samsung i6 PMP (Portable Media Player): http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019534

 

В спецификациите са пропуснали да напишат и че плейва клипчета освен собствените - но също като при ipod video те трябва да се енкодват с специален xvid-based software (ipod е с h264-based encoder software). Предполагам, че в събота ще го пуснат на промоция или след три седмици при следващата.

 

http://www.samsungcamera.com/product/pro_v...1477&cat_uid=12

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам някой знае ли къде се продават хубави и не чак толкова скъпи зарядно+батерии тип АА.Взех си апарата но сега ми предлагат някакви зараядни по за 36 45 кинта без батерии невероятно много ми се въжда на мен. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...