Jump to content
BulForum.com

Meden radiator za CPU.


Recommended Posts

Ot dosta vreme nasam se kania da si smenia radiatora na CPU-to. Iskam da vzema 80x80 mm IZCIALO meden radiator. V momenta sam s radiator koito e meden, no e 60mm i sas prehodnik sam go napravil taka, che da moga da zakacha 80mm perka. V tozi sluchai obache se poluchavat edni vibracii, koito me dravniat i samo zaradi tova sam reshil da smenia SAMO radiatora. Inache temperaturata si mi e OK.

Vaprosa mi e:

Znae li niakoi tochen model na izcialo meden radiator 80x80 mm? Ne me interesuva perkata, koiato varvi s radiatora, nbiama da ia polzvam po vsiaka veroaitnost, triabva mi samo radiatora.

Gledah dosta po net-a no nemozah da otkria 80x80 mm. Tova, koato namerih beshe po-malko kato razmer.

 

P.S. Stava vaprs za AMD.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай в "RESET" в Пловдив. Taм съм виждал медни радиатори, ама те по принцип са доста по скъпи от другите. Фирмата също не е от най-ефтините.

Link to comment
Share on other sites

абе колкко сум гледал из форумите се който е търсил 80мм меден радиатор :) се не е намирал :( или поне не е написано че е намерил ...

тай че дори модел не знам да има (е сигурно ще има на Тармалрайт или Залман ама ... ако ти се дават толкова пари)

ако намериш кажи че и мен ме интересува 80мм меден :)

Link to comment
Share on other sites

fon_tomov, погледни тук, втория пост : Heat Sink Dimension: 80 x 80 x 51 mm, Heat Sink Type: Copper Skived Fin

 

TTC-CW7TB/825 - този за съжаление е от P4 серията, но иначе е 80 mm

 

така като гледам, май производителите не си дават много зор да правят изцяло медни редиатори, и явно има защо.

Heat-pipe-овете ми правят впечатление, все по-често ги ползват.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

то и JET7 има там :)

а пък в ERA-та има "кулата на TT" (дето е с хийтпайп технологията, излеземи се от главата името :P )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...