Jump to content
BulForum.com

Проблем с видео/дъно :/


Recommended Posts

Значи вчера докато гледах някакъв сериал под убунту екрана ми стана целия на линий и не се виждше нищо ->restart и се оправи.Оставих го през нощта да сваля нещо и на сутринта монитора беше изгаснал и не се виждаше нищо :| restart -> никаква картина а биоса вместо да издаде нормалния звук вади нещо от рода по продължително тъъъъъъъъъъъъъът ><

 

100% ли е изгоряло нещо ? Опитах да вадя контакти рестарти още но нищо,изобщо не тръгва монитора ;х

Link to comment
Share on other sites

Значи вчера докато гледах някакъв сериал под убунту екрана ми стана целия на линий и не се виждше нищо ->restart и се оправи.Оставих го през нощта да сваля нещо и на сутринта монитора беше изгаснал и не се виждаше нищо :| restart -> никаква картина а биоса вместо да издаде нормалния звук вади нещо от рода по продължително тъъъъъъъъъъъъъът ><

 

100% ли е изгоряло нещо ? Опитах да вадя контакти рестарти още но нищо,изобщо не тръгва монитора ;х

Лампата на монитора свети ли? Пробвай с друга видео карта.

Link to comment
Share on other sites

Монитора си работи,сега след 1 час изваден от контакта даже тръгна,но при първия опит ми изкара това:

280320091171.jpg

А при втория това:

280320091172.jpg

 

Линукса пък въобще не зарежда и стои на черен екран :blink

==

EDIT:

Направих някъв репаир както пишеше и ся тръгна уж :X

Link to comment
Share on other sites

Монитора си работи,сега след 1 час изваден от контакта даже тръгна,но при първия опит ми изкара това:

280320091171.jpg

А при втория това:

280320091172.jpg

 

Линукса пък въобще не зарежда и стои на черен екран :blink

==

EDIT:

Направих някъв репаир както пишеше и ся тръгна уж :X

Линукса ми е непонятен ама може би преинсталация? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Въпреки,че подкарах пц-то пак ми вади странни екрани тип спряла видео карта след 10-20-40мин работене ;/ Явно там е проблема.

Макар,че и някакви доста странни работи се случват и с харда,може и от захранването да се окаже :|

Link to comment
Share on other sites

Въпреки,че подкарах пц-то пак ми вади странни екрани тип спряла видео карта след 10-20-40мин работене ;/ Явно там е проблема.

Макар,че и някакви доста странни работи се случват и с харда,може и от захранването да се окаже :|

Сменяй едно по едно брато то ще си покаже кое е :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кво го мислиш, отваряш и гледаш дали е спрял вентилатора на видеокартата, ако не е, тестваш харда и мериш напреженията с мултицет. И memtest няма да навреди.

Има толкова неща, които можеш да направиш преди да почнеш да се вайкаш :)

Link to comment
Share on other sites

Работят вентилаторите,тва е първото дето погледнах, и мемтеста мина уж :angry:

Ще пробвам да меря напреженията сега освен :bgrin:

Добре не е ли по-лесно да отидеш в Пешо (примерно) :D и да му земеш 1 во видеото после захранването-за 5 минути работа.

Link to comment
Share on other sites

Щом минава мемтест сигурно е от видеокартата - да не е изгорял вентилатора или пастата да е станала на дебела кора?

Възможен е и дефект в чип от паметта.

Смени я с някаква друга за проба.

Както ти казаха не е изключено и проблема да е в захранването - измери напреженията, отвори и прегледай за надути или гръмнали кондензатори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...