Jump to content
BulForum.com

Питане за 9550 GE


Recommended Posts

Може ли да я оставя да работи без вентилатора като се има в предвид че няма да играя игри . само видео и музика.

 

e тва е картата http://www.villman.com/product_photos/a9550ge.jpg

мерси много !

Link to comment
Share on other sites

По принцип можеш! Не е ясно само колко време ще изкара. Все пак радиатора не е изчислен за работа без вентилатор. По добре да прежалиш дестина лева да си смениш целия комплект вентилатор/радиатор отколкото да прецакаш картата. Комплектите на титаните мисля че вървяха по толкоз, почти със сигурност няма да намериш само вентилатор който да ти пасне на мястото на разваления!

Link to comment
Share on other sites

Без вентилатор реално картата е и без радиатор, т.е. без никакво охлаждане. Попадали са ми няколко работещи бройки с блокирали/ изгорели вентилатори. Е, малко пожълтели, ама работещи. Което обаче не бива да те успокоява. Намери си радиаторче от чипсет или някаква стара видеокарта и с него спокойно минаващ и без перка. Всъщност, моделите на гигабайт (и не само) от това поколение са точно такива. Но съвсем без нищо не е редно.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш някакъв друг вентилатор, освен този на захранването, който да отвежда горещия въздух от кутията - ако не я товариш - би трябвало да издържи. Но както каза колегата - добре е да го оставиш вентилаторчето, понеже самия му радиатор термоотдава. Хептен без нищо по-добре да не остава.

Link to comment
Share on other sites

Бе аз, доколкото разбрах, въпросът е да остане само с ламаринката, като махне изгорялото (вероятно) вентилаторче. Все е по-добре отколкото само гол чип, обаче без вентилаторче тая ламаринка няма да върши работа -няма ребра, които да отвеждат топлината. Най-евтиното решение, както писах, е някакво радиаторче (без перка) от чипсет на старо дъно или от слаба, стара видеокарта. Може и от стар процесор или каквото и да е друго без значение от големината и оребряването -въпрос на фантазия остава закрепването.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Без вентилатор реално картата е и без радиатор, т.е. без никакво охлаждане. Попадали са ми няколко работещи бройки с блокирали/ изгорели вентилатори. Е, малко пожълтели, ама работещи. Което обаче не бива да те успокоява. Намери си радиаторче от чипсет или някаква стара видеокарта и с него спокойно минаващ и без перка. Всъщност, моделите на гигабайт (и не само) от това поколение са точно такива. Но съвсем без нищо не е редно.

Е има бая пасивни охлаждания които са само от радиатори.Как да не е редно?На мен пасивното ми я държи по-студена от оригиналното охлаждане :lol:

Link to comment
Share on other sites

Искаше да каже, че с изключен вентилатор само на тенекиика не е редно.

Радиаторите на по-старите карти, ако е активно охлаждането предполагам знаеш, че са една ламаринка.

Link to comment
Share on other sites

Е има бая пасивни охлаждания които са само от радиатори.Как да не е редно?На мен пасивното ми я държи по-студена от оригиналното охлаждане :lol:

Предполагам, че ако прочетеш внимателно мненията ми и видиш на живо (е, може и на снимка) двата варианта на въпросната видеокарта (с пасивно и активно охлаждане), съвсем сам, без чужда помощ ще се сетиш каква е разликата между двете охлаждания и ще разбереш защо махането на перката на активното охлаждане не го превръща в пасивно.

PS: Няма да слагам никаква емотиконка в края на мнението ми, още повече на ухилена с един зъб такава!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...