Jump to content
BulForum.com

Проблем с монитора


Recommended Posts

zna4i situaciqta e slednata - edin priqtel ima gore-dolu hubav komputer, no s kofti monitor, koito ne m,oje da se pusne na pove4e ot 640x480 pixela. Moje li nqkoi da dade suvet kak da se promeni tova, za6toto kato se pusne na visoka rezoluciq ekrana zapo4va da preska4a mnogo buyrzo. Ta ako nqkoi moje PLS da pomogne

 

EDIT:videokartata mu e nVidia Vanta na 16 mb

Link to comment
Share on other sites

Problema e v chestotata na monitora.Po princip windowsa bi trqbvalo sama da nastroi optimalnata chestota na monitora pri dadena rezoluciq,no ako ne si slojil tochni driveri za monitora,bozata ne moje sama da se orientira kolko Hz darji tvoq displei....reshenieto e edno.Predi da kachish razdelitelnata sposobnost,vlez v advaneced menu(butona e tam kadeto se promenq rezoluciqta)i ot tam vlez v podmenu "Monitor" tam vish na kolko Hz ti e v momenta.Kato za nachalo go sloji na 60 Hz,sled tova davash ok i kachvash razdelitelnata sposobnost 800x600 primerno.Sled tova otnovo otivash na mqstoto otkadeto predi smeni chestota i go kachvash na 75(primerno),moje da kachvash chestota dokato ne zapochne otnovo da ti pravi mizerii po ekrana.Ti pak si izvadil kasmet che po nqkakav nachin ti pokazal che chestota na monitora ne e kakto trqbva,na skoro izgorqhme edin monitor shtoto raboDeshe na 100 Hz i taka izvednaj izgasna.Okaza se che sme go natovarili,shtoto toi mojel da darji 100 Hz samo na 800x600 a ni bqhme go slojili na 1024x768 na 100 Hz.Pochti 90 % sam siguren che ot tova ti idva problema.Uspeh ;)

Link to comment
Share on other sites

A nqkoi moje li da mi pomogne s namiraneto na driver (ili link za nqkoi sait)shtoto go nqmam i kolkoto i da tursq ne moga da go namerq !

Pishesh tochniq model i marka na monitora v google.com i shte go namerish.Google kakvo li ne namira :P

 

Primerno moq monitor e Lg F700B saotvetno na tarsachkata pisha-->LG+F700B+drivers+download . Uspeh ;)

Link to comment
Share on other sites

Markata : Bull HN Limited DMU 1803 :confused tyrsih go vyv vsqkykvi vyzmojni tyrsachki ama ne uspqh da go namerq.

P.S.Vyzmojno li da ne sym slojil pravilniq driver na video kartata??

 

 

 

Peace man !!!

Link to comment
Share on other sites

Vyzmojno li da ne sym slojil pravilniq driver na video kartata??

Трудно, но не и невъзможно! ;)

Виж в nvidia.com/drivers кaкво има за твоята видео карта & windows

По вероятно е да е заради Plug&Play (Включ и тръг) функцията. Според мен Вина не е познал модела на монитора ти (нищо чудно!) и за това го пуска на малко Нz. Защо не пробваш да пуснеш монитора си като някакъв друг? По стандартния начин updateваш драйверите му с такива на монитор за които знаеш че е по-читав/съвместим с твоя. Ако нещо се осере- рестартираш, с F8 стартираш системата в safe mode и отново включваш монитора на старата разделителна способност @ Hz (може би са 800х600@75Hz)

 

Пиши какво е станало!

Link to comment
Share on other sites

Pichove veche imam seriozna nujda ot pomosht !!!!!

Trqbva mi chovek s video camera !!!!

Sred vas ima li takiva ????

Shtoto prosto hvashtam toq lainqn monitor i go hvurlqm prez djama !!!

Za nqkoi tova moje da e ludost ili tupo no edin priqtel napravi neshto podobno i samo shte go citiram:

" -Pich tova e po qko ot seksa !!!"

 

 

 

Peace man !!!

Link to comment
Share on other sites

хахаха тва трябва да се види :)

ма то като се замисла и аз трябва да си мятам половината компютър :P

а камерата може и да се уреди :D

Link to comment
Share on other sites

Pichove veche imam seriozna nujda ot pomosht !!!!!

Trqbva mi chovek s video camera !!!!

Sred vas ima li takiva ????

Shtoto  prosto hvashtam toq lainqn monitor i go hvurlqm prez djama !!!

Za nqkoi tova moje da e ludost ili tupo no edin priqtel napravi neshto podobno i samo shte go citiram:

    " -Pich tova e po qko ot seksa !!!"

 

 

 

Peace man !!!

Кажи какво става? Защо ще го трошиш?

Аз имам фото клип и може да снимам клипчета :)))

Link to comment
Share on other sites

Ami pich probvah ama nishto ne stava !!!Kak li ne go machih kvo li ne go pravih kvi li drugi monitori slagah NAMAA NESHTE TA NESHTE !!!Napravo dosta se zamislqm kvo da pravq.Matrix1 mi prodava sq edna druga video kard 4m 3d s tv-out i she vidim dali s neq she stane ama inache sum se otchaql napulno :(

 

 

 

Peace man !!!

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да се отчайваш- гледай философски на нещата! :)

Ако не друго, поне имаш сериозна причина за upgrade!

Хвани някое приятелче и то да погледне- винаги може да измисли нещо друго. Пробвай да разбуташ кабела около куплонга- понякога се случват "странни неща" поради остарели спойки...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...