Jump to content
BulForum.com

Съвет за PC


mureto

Recommended Posts

Искам да си купя нов компютър около 500-до 600лв без монитор.

Спрял съм се на тези две конфигурации,но ако някой измисли по-добро няма да откажа :)Ще си го ползвам за игри и т.н.

 

pc-to.JPG

untitled.JPG

Link to comment
Share on other sites

Сигурно се шегуваш с тези конфигурации :) .

Едва ли АМД процесор ще тръгне на LGA775 дъно, а дори и да влезе (след игра с клещи, поялник и чук), на сокет 478 още по-малко :bgrin: .

 

Кутия - заложи на поне фортрон 350 вата (по-добре 400, в зависимост какво от другите неща се избере).

Процесор, 5600+ (за да върви паметта на колкото трябва, 800 МХц). T.e. честотата да е 2.4 или 2.8 или 3.2 ГХц (6400+).

Памет - поне 4 ГБ, вече се продава на кило. поне SuperT.

Дъно - да не е някое дърво като тия, на които си се спрял. Нещо за около 100-120 лв поне. Виж на Асус предложенията в този диапазон за АМД.

Твърд диск - според убежденията, нуждите и парите, примерно Western Digital Blue според парите.

Видеокарта - горед олу бива, там някой друг да каже каква е най-добрата цена/производителност.

Link to comment
Share on other sites

Не се шегувам :)

Не знам кое дъно за какъв процесор става.

Дай някакво предложение с имена и цени :)

Само искам да е АМД процесора х2 :) и до 600лв МАКС!

п.с. Този конфигуратор поне да изкарва кои дъна стават за Интел и кои за АМД.Като цъкнеш на АМД процесори да ти излизат амд дъна :) и обратното :)

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа ако мислиш че АМД х2 е як процесор в голяма грешка си ;)

Вземи си E5200 и дъно с P31 чипсет

Не изобщо не са яки AMDx2 те са супер за цената си просто AMD rules :)

Link to comment
Share on other sites

Ако човек няма мераци да клоква, АМД все още има известна ценова преднина. Иначе никой нямаше да ги купува, все пак интернет бол, ревюта, мнения, форуми. А и не целият свят е клокърски.

От друга страна Интел избиват рибата с последните си процесори, АМД доста трудно догонва, но и цените на добрите интели са доста високи.

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че Е5200 е малко по-добър от 6000+, затова е 20лв по-скъп, така че цена/производителност е все едно.

Голямото предимство е, че е 45нм (грее малко и не хаби ток).

Тук може да се види, че системата с Е5200 консумира близо 40вт по-малко:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...0_12.html#sect0

За клок няма да говорим изобщо - ако се клокне евтин интел ще бие и феномите.

И 3годишния Q6600 бие новия Phenom 2 по тестовете, така че AMD rules, ама дръг път...

 

Последните яки амд-та бяха на socket A - от тогава не са изкарали нещо, заслужаващо внимание и ви се чудя само от фенщина ли купувате?

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че Е5200 е малко по-добър от 6000+, затова е 20лв по-скъп, така че цена/производителност е все едно.

Голямото предимство е, че е 45нм (грее малко и не хаби ток).

Тук може да се види, че системата с Е5200 консумира близо 40вт по-малко:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...0_12.html#sect0

За клок няма да говорим изобщо - ако се клокне евтин интел ще бие и феномите.

И 3годишния Q6600 бие новия Phenom 2 по тестовете, така че AMD rules, ама дръг път...

 

Последните яки амд-та бяха на socket A - от тогава не са изкарали нещо, заслужаващо внимание и ви се чудя само от фенщина ли купувате?

Сега ще си права ъпгрейд и сериозно взех да се замислям за интел. Значи колебая се между е7400 и 9650 пфеном и двата са около 250 лв няма да клоквам щото и 2та са супер бързи кажи си твоето мнение.

П.С последния ми интел беше селерон на 366 и беше жив ташак и оттогава само амд но май е време за смяна.

Link to comment
Share on other sites

...

Последните яки амд-та бяха на socket A - от тогава не са изкарали нещо, заслужаващо внимание и ви се чудя само от фенщина ли купувате?

Бих се съгласил донякъде с Overdrive. Макар че вкарвайки мем контролера в процесора заслужаваше внимание - нещо, което Интел прави едва сега с i7.

 

Също така и аз мисля, че сега, който сглобява конфигурация от нулата, Intel е по-добре.

Предвид, че вече навлиза Core i7 LGA1366, за мен лично моментът не е подходящ да мисля за ъпгрейди, понеже смятам направо да отида на i7. Сега ъпгрейд до i7 платформа ще ми излезе към 1700 лв - не, мерси, предвид колко съм доволен от сегашната си платформа. Чак в края на годината ако поспаднат цените, ще мисля, дотогава полза нула. Но тогава мисля да сложа поне 16GB RAM (при поддръжка на макс. 24GB може и на това да отида ако ддр3 спадне до цените на сегашните ддр2), така че..

 

Иначе, thebeast, ако ще ползваш нещо от сегашните си дъно или памет, които да са на АМД, тогава има смисъл да мислиш за феном, иначе аз бих взел Интел.

Link to comment
Share on other sites

Е7400 е добър, но ако можеш дай още малко за E8400 със пълния 6MB кеш.

 

Мисля, че си струва и да се купи сървърния вариант на Е8400 - XEON E3110 - цените са горе-долу същите.

 

Аз съм със еквивалента на Q6600 и съм много доволен - освен че се клока необичайно много за такъв процесор не изисква и особено покачване на волтажите.

Предполагам, че в заводите отделят добри бройки за сървърни.

Освен това и дефолтното напрежение (VID-a) на Xeon-ите винаги е по-нисък поне с 0.1V от не сървърния вариант.

 

Щом няма да клокваш не те интересуват тези неща, но е по-маниашко да имаш Xeon :)

http://www.circuitremix.com/index.php?q=node/122

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...