Jump to content
BulForum.com

съвет за PC


ikin

Recommended Posts

Здравейте,ще си сменям компа и искам съвет за конфигурация.Ще я ползвам за игри.Кутия,хард,захранване,рам и двд писачка имам.Искам да си взема само хубаво дъно,процесор и видеокарта.бюджета за тези 3 неща ми е около 700 лева.Захранването ми е 400 ватово.Спрял съм се на тези засега,чудя се само дали съм направил правилния избор и ако някой може да ми даде съвет ,ще е добре:

 

MB:Gigabyte EP43C-DS3, s.775, iP43/ICH10, DDR2/3 PCI-E SATA2 GL 8c

CPU:Intel Pentium Dual-Core E5300 2.6GHz,800MHz,2MB,65W,S775, box

Video Card:nVidia Asus EN9800GT Matrix/HTDI/512M, HDTV, HDCP

Link to comment
Share on other sites

Смени дъното с такова, поддържащо САМО DDR2 или 3, добър избор е EP45-UD3 - ако смяташ да клокваш EP43/45-DS3 са малко куци от към максимална шина - със зор държат 450, за разлика от това в подписа ми, което е по-стар модел.

Видео може да вземеш на Galaxy, Gigabyte или някой друг производител (без ментетата - Manli, Palit и тн) - продуктите на Asus са ненужно скъпи.

За процесор бих те посъветвал Е8ххх на старо или ако можеш да си позволиш нов - това ще дръпне много в игрите и няма да спъва картата.

Отделно най-новите игри поддържат и 4 ядрени, така че може и да се замислиш за някое Q6600 за 230-240 на старо.

Link to comment
Share on other sites

Е,вече си го поръчах:

 

MB:GA-X48T-DQ6-s.LGA 775,Intel X48=ICH9R,1600/1333/1066/800Mhz FSB

 

CPU:Q 8300 2.50GHz/1333 4MB BOX ,LGA775,QUAD CORE

 

RAM:2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

 

VGA:GV-R4850C-1GH-ATI Radeon HD 4850,PCI-E 2.0, 1 GB GDDR3, 256 bit

 

Малко прехвърлих бюджета,ама нейсе-може да е за добро :D

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Хубава системка.

 

Забележка имам към паметта - 2 ГБ са малко. 1333МХц не са кой знае колко по-бързи от ДДР2, таз система поне 4 ГБ иска :)

Link to comment
Share on other sites

И аз щях да ти кажа, че не печелиш бързина от ддр3 - по-изгодно е ддр2 1066, но това не прави системата по-лоша :)

не печеля бързина,но поне няма да я ъпгрейтвам поне 2 години,невиждам какво би спънало сега тази конфигурация :lol: машинката сега си е перфектна.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се. То аз с мойта съм си супер доволен и ще ми върши работа поне още година без никакви притеснения, а я взех 2007-ма началото (е, смених проц и сложих повечко памет и видеокарта де, но платформено е оттогава), макар и аз да я ползвам не за игри. Та какво остава за нещо, което е взето скоро и е по-съвременно.

То зависи и кой за какво я ползва де, и колко големи претенции и средства е готов да прежали.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се. То аз с мойта съм си супер доволен и ще ми върши работа поне още година без никакви притеснения, а я взех 2007-ма началото (е, смених проц и сложих повечко памет и видеокарта де, но платформено е оттогава), макар и аз да я ползвам не за игри. Та какво остава за нещо, което е взето скоро и е по-съвременно.

То зависи и кой за какво я ползва де, и колко големи претенции и средства е готов да прежали.

ползвам я за игри и за кеф, а относно парите ,те се печелят.важно е здраве да има.има една поговорка-скъпото излиза по евтино....

Link to comment
Share on other sites

ползвам я за игри и за кеф, а относно парите ,те се печелят.важно е здраве да има.има една поговорка-скъпото излиза по евтино....

Говорим за компютърно здраве, предполагам :bgrin: .

И аз от доста време мисля така, особено ако компа ти е важен за работа, както на мен. Където мога отделям за по-добри неща. Напоследък позаложих повечко на периферията, пак с различни приоритети де.

Със здраве да си го ползваш и полека с клока :) .

Link to comment
Share on other sites

Говорим за компютърно здраве, предполагам :bgrin: .

И аз от доста време мисля така, особено ако компа ти е важен за работа, както на мен. Където мога отделям за по-добри неща. Напоследък позаложих повечко на периферията, пак с различни приоритети де.

Със здраве да си го ползваш и полека с клока :) .

не ме разбра,говорех за истинско здраве :lol: не работя с компа, а се забавлявам с него.имах възможност и го ъпгрейтнах.а относно клока -не мисля да се възползвам още.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...