Jump to content
BulForum.com

Проблем с лаптоп HP


djdoubled

Recommended Posts

Лаптопът HP 9910us си работи нормално с ОС Виста 64,но когато пусна филм,след около 20-30 или 40 мин. лаптопът просто забива и нищо не може да се направи освен да се спре от копчето.Понякога екранът се размазва,появяват се снежинки или се губи картината,а има зук,но последните 2 състояния са много рядко.Преинсталирането на Вистата не помогна затова си мисля,че проблемът е хардуерен.

Някъде четох,че проблемът е заводски от видеокартата или дъното при преминаване от 2д в 3д режим.

И все пак какво може да се направи по въпроса,ново дъно и видео карта или нов лаптоп ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

провай във форума на хп

http://forums11.itrc.hp.com/service/forums...?categoryId=274

 

аз имам друг модел лаптоп на хп със абсолютно същия проблем.

Тъкмо да им пиша и реших да потърся, и оооо чудо 2 страници теми с абсолютно същия проблем! известен още като 'random freeze' 'black screen' etc...

Четох,четох...смяна на дъно решавал проблема за около 2-3 месеца....ама пак не е сигурно, пък и в бг кой щи смени видно работещо дъно...

прегледах най-коментираните теми и нищо...

 

Онлайн чат с техник...казаха ми да ида в софия в официалния сервиз... но tnx

и му бих шута на лаптопа....

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с HP Pavilion Dv6000 и с този проблем + безжичният адаптер се появява чат пат след рестарт или след такова забиване.

 

От стемо който са оторизирани да се занимават с лаптопите на HP ми искаха за смяна на дъно и работа към 500 лв.В сайта на производителят пишеше ясно че ако съм от европа или канада точно тази серия подлежи на безплатна смяна като дори е с удължена гаранция от 1 на 2 години.

 

Сега прашасва само :(

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с HP Pavilion Dv6000 и с този проблем + безжичният адаптер се появява чат пат след рестарт или след такова забиване.

 

От стемо който са оторизирани да се занимават с лаптопите на HP ми искаха за смяна на дъно и работа към 500 лв.В сайта на производителят пишеше ясно че ако съм от европа или канада точно тази серия подлежи на безплатна смяна като дори е с удължена гаранция от 1 на 2 години.

 

Сега прашасва само :(

 

Сори, че ти пиша в темата, ама аз поради тази причина се отказах от ХП, но го счупих. Мисълта ми беше да дигнеш скандал до небето.

Link to comment
Share on other sites

вие не сте ли чували за комисия за защита на потребителите, ако разбира ес са купени лаптопите по официалният начин и от България

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
вие не сте ли чували за комисия за защита на потребителите, ако разбира ес са купени лаптопите по официалният начин и от България

 

DV6000 внесени по официален канал - нема такова животно ! Тази серия не е предназначена за нашия пазар. Това, че някой ги внася, не значи, че е по официален канал. Всеки вече знае само 1 - Комисия, та комисия.. А не се замисля, че за 80% от проблемите е виновен самия потребител....

Link to comment
Share on other sites

DV6000 внесени по официален канал - нема такова животно ! Тази серия не е предназначена за нашия пазар. Това, че някой ги внася, не значи, че е по официален канал. Всеки вече знае само 1 - Комисия, та комисия.. А не се замисля, че за 80% от проблемите е виновен самия потребител....

Като има нерагламентиран внос, официалният вносител да не спи.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Всъщност от няколко месеца този проблем не се е появявал,незнайно как изчезна,може би нови драйвери или кодеци са казали на видеото и дъното да не ми правят номера :Д

Вистата не съм я реинсталвал от тогава и всичко си е нормално.Явно стават чудеса понякога.

А лаптопа е донесен от САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...