Jump to content
BulForum.com

Какво захранване да избера?


vasilam

Recommended Posts

И защо мислиш че корсара е горещ и шумен - защото няма silent в името или си виждал и 2те и си им замерил шума :wacko:

По мое мнение всяко съвременно захранване със регулиране на оборотите и високо КПД е безшумно и студено.

 

Според мен е по-добре без тея модулни работи - колкото по-малко конектори, толкова по-малко евентуални проблеми.

И двете марки са сериозни, но потърси из гугъл - имаше един сайт където ги товарят в лаборатория и мерят дали се дъжат стабилно, колко претоварване държат без да излязат от допустимите граници и тн.

В това отношение Corsair имат голям запас или както съм писал на 1ва страница моето 550W се държи стабилно до 700W, така че може да се окаже, че 450W е 600W, а Cooler Master-a е 600W пикови (500 реални) - трябва да се провери.

 

Защото като го натовариш на макс, за да се охлади като хората става като хеликоптер. Затова мисля така. Моето захранване е OCZ и е маркирано като 600 вата, но спокойно може да одържи натоварване до 730 вата с 80% ефективност и до колкото знам е едно от малкото, което сработва на 18а при тестовете за OCP... сигурен съм, че твоя корсар не е така... но тук не коментираме кой какво има, а какво е питал човека.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Това няма MOV (демек няма защита от разни спайкове дето идват от ел. мрежа). Тъй като нямам достатъчно познати с такова захранване... не мога да кажа нищо повече. Иначе добро захранване... като спецификаци. Малък минус е, че не е модулно и че някои клокъри ще видят проблем в това, че линията не е само една.

Cooler master pro-то поне стана масовка, така че ако не друго, то поне доволните са доста.

Link to comment
Share on other sites

А защо сменяш фортрона - заради многото хардове или клока?

За клокнат Е2160 и стара видеокарта среден клас не виждам смисъла от толкова ватове.

 

There are two industrial grade primary side capacitors made by Nippon Chemi-Con, sourced from their KMQ series and rated at 270μF/450V each. All of the secondary side capacitors are industrial grade standard by Teapo.

Това от ревюто на кулер мастера. Последната марка кондензатори не искам да я чувам, след като съм попадал на няколко дъна и захранвания с надути или пръснати такива.

Това не е моя снимка, но показва какъв е проблема:

MSI_6315_teapo_caps-1.jpg

Последно отворих един фортрон 350 за почистване и няколко кондензатора от тази марка добре надути и готови да се взривят :smile:

 

basten - не знам какво OCZ имаш, но ето какво ми е попадало из нета

asiaxcapsoczpsuot2.jpg

Тук виждам любимите Teapo, Fuhjiuy и някакъв изпуснал от непозната за мен марка.

Странно е това да се види в хай-енд захранване, но явно всеки гледа да прави икономии.

Link to comment
Share on other sites

Нали си наясно, че няма марка захранване, която да не можеш да намериш подобни снимки в нета? А и за "secondary side" Teapo са си ОК. Не са перфектни, но не са и чак толкова скапани колкото ги изкарваш. Захранване с подобни кондензатори спокойно може да изкара 5-6 години без да има подути. Или ти мислиш да се жениш за всеки компонент, който си купил. Сега сигурно се предполага как аз почвам да вадя кирливите ризи на корасарите... примерно, че OCP сработва чак към 40... даже при някои и 50А, което си е доста над спецификациите и което марка от среден клас би подобрила. Хайде нема нужда. За цената си от около 130 лв... поне толкова беше в ресет последно като ги гледах. Про версията на CM си е идеална. Единственото хубаво нещо в новите корсари е малко по-високото КПД от 85%.

И ако няма да го ползва на максималните му сили... т.е. ще е тихо и съотетно цената няма особено значение се съгласявам нали, че корсара е по-добрият избор.

Link to comment
Share on other sites

Теаpo май си достатъчна масовка, ползват се при всички марки и не само ниски модели... та сигурно са ок.

 

Фортрона го сменям тъй като имам подозрения, че не стига тъй като вистата от време на време се рестартира сама, но това може би има нещо общо и със E-Sata контролерът. Според сайта на Corsair с мойта конфигурация захранването трябва да е 400w или повече. Всъщност те нямат по-малко от 400w...

 

PSU Finder: http://www.corsair.com/psufinder/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...