Jump to content
BulForum.com

инсталиране на Линукс на Navman F20


diabolik

Recommended Posts

Виждам че са успяли да инсталират Линукс на тази машинка http://www.duff.dk/navman/

 

Предполагам и на Navman F20 ще е същото, те са Линукс базирани, но нямат ОС,

и се чудя дали някой може да ми помогне да инсталирам Линукс на моето Navman-че (F20)

 

Гледам ги тия неща и нищо не разбирам, разбирачи има ли тук?

http://projects.linuxtogo.org/pipermail/op...ber/001247.html

Link to comment
Share on other sites

как са Линукс базирани, пък същевременно "нямат ОС"?!

 

и ако са Линукс базирани, защо питаш как да инсталираш Линукс на тях? Линукс върху Линукс?

 

не разбирам въпроса ти...

Link to comment
Share on other sites

как са Линукс базирани, пък същевременно "нямат ОС"?!

 

и ако са Линукс базирани, защо питаш как да инсталираш Линукс на тях? Линукс върху Линукс?

 

не разбирам въпроса ти...

 

И аз точно немога да го обясня, но идеята е че по принцип няма WinCE, и неможе да се свърши посредством USB и да виждаш фаиловете в самата джаджа. Идеята е да се свърже с ПЦ-то по някъв начин, и предполагам е по този начин който е посочен по горе, като инсталация на линукс. За да може евентуално да се подкарат и някви други приложения върху самата система. И възможно ли е всъщност, нещо ако няма ОС, да му бъде инсталирана такава и да се подкара по някакъв начин? :ghost

Link to comment
Share on other sites

Много малко устройства нямат ОС и то обикновено са доста прости. А това което ти искаш е строго индивидуално, според това как са го направили хората.

Link to comment
Share on other sites

И аз точно немога да го обясня, но идеята е че по принцип няма WinCE, и неможе да се свърши посредством USB и да виждаш фаиловете в самата джаджа. Идеята е да се свърже с ПЦ-то по някъв начин, и предполагам е по този начин който е посочен по горе, като инсталация на линукс. За да може евентуално да се подкарат и някви други приложения върху самата система. И възможно ли е всъщност, нещо ако няма ОС, да му бъде инсталирана такава и да се подкара по някакъв начин? :ghost

Не може да няма ОС ако е устройство с възможности за инсталиране на такава, т.е. има процерос, РАМ памет и т.н. Линукс може да се инсталира на доста голям брой embedded устройства, но самата инсталация винаги е специфична и зависи от конкретната архитектура.

Link to comment
Share on other sites

Не може да няма ОС ако е устройство с възможности за инсталиране на такава, т.е. има процерос, РАМ памет и т.н. Линукс може да се инсталира на доста голям брой embedded устройства, но самата инсталация винаги е специфична и зависи от конкретната архитектура.

 

А архитектурата по какво се открива. Смисъл че и navman icn330 i F20 имат почти еднаква файлова система, поне от показаното в някой сайтове. Дали е върможно да се пробва и до какъв резултат би довело, ако не се получи, смиъсл има ли няква голяма опаснотс? И това което е показано в тези сайтове, как мога да го пробвам, ако някой може да ме ориентира, ще съм много благодарен. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

А архитектурата по какво се открива. Смисъл че и navman icn330 i F20 имат почти еднаква файлова система, поне от показаното в някой сайтове. Дали е върможно да се пробва и до какъв резултат би довело, ако не се получи, смиъсл има ли няква голяма опаснотс? И това което е показано в тези сайтове, как мога да го пробвам, ако някой може да ме ориентира, ще съм много благодарен. :unsure:

По чертежите на инженерите дето са го проектирали :lol: Рискът е да не може да запалиш устройството повече. Не препоръчвам да го правиш, ако не си правил нещо подобно преди.

Link to comment
Share on other sites

По чертежите на инженерите дето са го проектирали :lol: Рискът е да не може да запалиш устройството повече. Не препоръчвам да го правиш, ако не си правил нещо подобно преди.

 

Амии има си един сървис пак и като го прецакам само го инсталвам, по някой път дава грешка със ситемните файлове и като го пусна сървис пак-а се оправя. Има ли възможност въобще да не може да се свържи с navman-a след процедурата с линукса?

 

И все пак съм готов да пробам, в БГ не ми върши работа тая машинка за нея няма карти, ако подкарам нещо друго ще е супер. Ако има някой навит да ми помогне, и малко да си изпробва уменията с линукс инсталациите е добре дошъл. С него без него все не ми върши работа, тъй че доброволци по пробване да заповядат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...