Jump to content
BulForum.com

интересен " проблем " с лан картата


Recommended Posts

Малко пояснения : у дома имаме 2 настолни машини - една моя , и една на жената. По едно време махнах Windows-a и от двете и сложих Linux . Аз все още си карам с него , но жената не я устройваше и й върнах бозата отново . И стана нещо интересно : пускам ping към gateway от нейния комп ping xx.xxx.xxx.xxx -t ( стандартен , отменям ограничението за броя на пакетите само ) - никакъв проблем . Пускам отново ping , но с натоварени пакети - ping xx.xxx.xxx.xxx -t -l 6500 ( големина на пакетите 6500 бита , вместо 32 ) - 100% загуба. Това след инсталацията отново на бозата. Пробвам същото нещо от моя комп ( с Linux , там командата е леко различна за големината ) - няма проблем . Интересно . И това стана , след като реших да й сложа Windows-a отново :blink: . Първо и сложих Windows 7 64-битовата версия , но ми се стори нещо лоша , разкарах я и сложих Windows 7 32 битовата. Имаше там едни проблеми с драйверите за ланката с тоя Win и реших тотално да й върна старото XP . Със 64- битовият Windows 7 - нямаше този проблем , но го забелязах при 32-ката. И сега си стой и при XP-то . Сложих й последните драйвери за ланката от сайта на производителя ....... същият ефект. Позволява такъв ping с постепенно увеличаване големината на пакетите , но само до 2400 ( и то ако постепенно ги увеличаваш , от раз не хваща ) .Ланката е вградена , дъното й е Gigabyte GA-EP43-S3L . Нищо особенно ,но като за нея става :) Та си има интернет машинката....... уж нормално си държала...., обаче ме дразни този факт , и не знам от къде може да е причината. Не сме с рутер , 2 отделни връзки плащаме ....... странно .

Link to comment
Share on other sites

Ти или не си добре или имаш много ненужни пари :lol:

 

/offtopic

 

Въпрос на вкус и нужди . По темата моля , ненужните коментари няма да ти вдигнат рейтинга ;) Някой сеща ли се за причина във връзка с този странен проблем ?

Link to comment
Share on other sites

Ако нетът си е бил добре, кое те е накарало да тестваш принципно с по-големи пакети?

Под линукс докато е бил компютъра ѝ, пробвал ли си? Казваш, че си пробвал с твоята машина, но на твоя нет ли или на нейния? Може нещо хардуера ѝ да се е разбъзикал.

Може да е съвпадение, но нещо ISP да е променил по гейтуея междувременно. Ако си инсталирал абс. всичко както преди, от същия CD и т.н., няма какво да е, освен нещо хардуерно или от доставчика. Не си казал какви два нета имате. Протектори нещо, на LAN кабелите, ако сте по ЛАН?

Вградените ланки знам от сигурен източник, че нямат Никакви защити, аз имам две, и ползвам за нета трета, на PCI.

Преди на Win-a може да си слагал нещо което да маха разните ограничения на SP2/3 които имаха там по TCP стека..

Link to comment
Share on other sites

Ще започна подред на въпросите :)

 

1.Ами аз по принцип чат-пат си тествам нета с по-големи пакети , все пак на стандартните 32 битови може и да излезе , че няма загуби , но като натовариш връзката и си личи . Затова. А Визио........ поне в моят район мрежата им често си има проблеми , а аз съм капризен клиент :D - искам всичко да е ок .

2.Под линукс докато беше - не съм пробвал в интерес на истината , не и от нейната машина .

 

3.Когато пробвах нейният нет с Linux - беше с моята машина , промених MAC-a и се включих на нейният кабел .

 

4. ISP-то не е променило нищо, поне не и доколкото аз знам ( не е гаранция все пак ) - gateway-я си е същият .

 

5. Не съм инсталирал от същият диск Win-a , който й беше преди - той не беше сменян откакто бе взет компа , старият й Win бе сложен от фирмата от която го купихме.

 

6. И двата ни нета са от Визио . Протектори не съм сложил на кабелите.

 

7. Това за ограниченията на SP2/3 по TCP стека ми е интересно . Възможно ли е да от това ? Сегашният й Winе със SP3 и го дръпнах от тракера , не съм слагал до момента тоя пакет , когато ми се е налагало да инсталирам Wina - винаги позлвах един мой CD със XP SP1 , но нещо го загубих преди 2-3 месеца . Хмм. Наистина интересно , дали ще да е от проклетия SP3 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ще започна подред на въпросите :)

 

1.Ами аз по принцип чат-пат си тествам нета с по-големи пакети , все пак на стандартните 32 битови може и да излезе , че няма загуби , но като натовариш връзката и си личи . Затова. А Визио........ поне в моят район мрежата им често си има проблеми , а аз съм капризен клиент :D - искам всичко да е ок .

2.Под линукс докато беше - не съм пробвал в интерес на истината , не и от нейната машина .

 

3.Когато пробвах нейният нет с Linux - беше с моята машина , промених MAC-a и се включих на нейният кабел .

 

4. ISP-то не е променило нищо, поне не и доколкото аз знам ( не е гаранция все пак ) - gateway-я си е същият .

 

5. Не съм инсталирал от същият диск Win-a , който й беше преди - той не беше сменян откакто бе взет компа , старият й Win бе сложен от фирмата от която го купихме.

 

6. И двата ни нета са от Визио . Протектори не съм сложил на кабелите.

 

7. Това за ограниченията на SP2/3 по TCP стека ми е интересно . Възможно ли е да от това ? Сегашният й Winе със SP3 и го дръпнах от тракера , не съм слагал до момента тоя пакет , когато ми се е налагало да инсталирам Wina - винаги позлвах един мой CD със XP SP1 , но нещо го загубих преди 2-3 месеца . Хмм. Наистина интересно , дали ще да е от проклетия SP3 ?

Няма невъзможни проблеми при Microsoft :)

Според мен проблемът е някъде другаде. Прекалено глупаво звучи, да се филтрират изходящи протоколи(още повече пък пинг... :blink: ). Пробвай да спреш всякакви firewall-и и антивирусни и пробвай пак ;) Ако проблемите ти идват от ОС-а, така би трябвало да минава голям пакет.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...