Jump to content
BulForum.com

Li-on батерия на MP3 player


Recommended Posts

Имам един принципен въпрос - как и къде и изобщо може ли да се смени ЛиОн батерия на mp3 плеър. В моя случай става за следния Самсунг:

yp-u2_04.jpg

 

 

Имам намерения да закупя такъв, но очевидно след 3-4 години активно ползване батерията ще си замине... търсих в спесификацията но не пише нищо... най-накрая след много чудене ще взема да купя някой с ААА батериика, въпреки че те са доста скъпи за момента, тъй като излизат от пазара.

Link to comment
Share on other sites

По принцип Li-ion елементите могат да се сменят, като се запази платката от старата батерия (тази платка, която контролира заряда).

Дали ще намериш с такъв размер елемент обаче не се знае - аз търся за моя Ipod, мисля че беше 550mAh и за сега нищо не съм намерил - навсякъде имат над 7-800, които са големи и не влизат, а като гледам за тоя плеър сигурно трябват още по-малки.

 

Забелязал съм също, че Li-ion елементите в България са китайски боклуци и се изхабяват за максимум година, за това май най-добре да се поръчва от чужбина.

Link to comment
Share on other sites

По принцип Li-ion елементите могат да се сменят, като се запази платката от старата батерия (тази платка, която контролира заряда).

Дали ще намериш с такъв размер елемент обаче не се знае - аз търся за моя Ipod, мисля че беше 550mAh и за сега нищо не съм намерил - навсякъде имат над 7-800, които са големи и не влизат, а като гледам за тоя плеър сигурно трябват още по-малки.

 

Забелязал съм също, че Li-ion елементите в България са китайски боклуци и се изхабяват за максимум година, за това май най-добре да се поръчва от чужбина.

 

Мен и друго ме притеснява, че самия плеър е така капсулован, т.е. не се предполага че ще ти се наложи да го отваряш... а за този който съм го показал на снимката батерията му е 270 mha, и е доста малка по размери. Мерси за мнението ти - ще дам повече пари за по-стар модел с нормална ААА батерийка.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало тези с литиевата батерия да свирят по-добре и да имат по-добра динамика заради по-високото захранващо напрежение.

Това, че на вид няма от къде да се отвори, не значи че няма :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...