Jump to content
BulForum.com

Купувам малък лаптоп


Recommended Posts

за този тип машинки бих те посъветвал да се насочиш към Asus EeePC 1000H или MSI Wind U100

като цяло превъзхождат Acer-чето

от към екран, батерия, екстри... и възможност за лесен ъпгрейд

малко по-скъпи са но си струват парите

:punk

Link to comment
Share on other sites

за този тип машинки бих те посъветвал да се насочиш към Asus EeePC 1000H или MSI Wind U100

като цяло превъзхождат Acer-чето

от към екран, батерия, екстри... и възможност за лесен ъпгрейд

малко по-скъпи са но си струват парите

:punk

определено съм на точно обратното мнение :) ,

като параметри на хартия изглеждт добре, но са пръчка и половина,

виж гигабайт имат добри ултрапреносими, ама там цената е по-ячка доста

 

за 640 лв. -->

 

ACER AspireONE AOA150-Bw

Atom™ N270 1600MHz, 8.9" (1024х600) TFT, 945GSE Express, GMA950, 1024MB, 160GB, Wi-Fi 802.11b/g, Web cam., Mic., RJ-45, WinXP Home Edition, White, 24 мес.гар

Link to comment
Share on other sites

Малката подробност е, че за сметка на 300 грама, ASUS е с 6 клетъчна батерия и издържа до 7 часа. Те това е мобилност.

 

Моят избор е ASUS EEE PC 904HD. Цената му пада допълнително от това, че върви с Линукс, но винаги може да се качи ХР.

 

Цена в МОСТ - 421.34 BGN без ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Малката подробност е, че за сметка на 300 грама, ASUS е с 6 клетъчна батерия и издържа до 7 часа. Те това е мобилност.

 

Моят избор е ASUS EEE PC 904HD. Цената му пада допълнително от това, че върви с Линукс, но винаги може да се качи ХР.

 

Цена в МОСТ - 421.34 BGN без ДДС.

тоз асус

- с едноядрен процесор е

- 80 гб диск

 

и това за 421+ддс=505 лв. ?

 

за разлика от 135 лв. повече получаваш:

- двуядрен процесор

- 160 гб диск

-лицензен Win XP

Link to comment
Share on other sites

Абе моделчето, за което говориш... е със 120 хард, а не 160. Два пъти по-малко рам от асуса, но се тая... Лиценз не знам за какво ти е, но в твоята фирма може да е задължително, ок. Пък и цената ти е занижена...

 

И не на последно място - 135лв са си 135лв от където и да го погледнеш (въпреки, че излизат повече). Особено когато са такъв голям процент от крайната цена.

 

И при всичко това - дори не е ASUS. Разбира се, всеки сам си прави изводите и решенията, но нека сме коректни. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе моделчето, за което говориш... е със 120 хард, а не 160.

 

я прочети ми първия пост и ми кажи , с колко диск е :)

 

Два пъти по-малко рам от асуса, но се тая..

 

интересното е , че тоя АСУС веднъж излиза с 1 GB a другаде с 2 ГБ ,

но тази цена на мост-а не знам наистина дали е с 1 или 2 ГБ

 

. Лиценз не знам за какво ти е, но в твоята фирма може да е задължително, ок.

 

ако ти се наложи да минеш през някоя митница с лаптопа , може и да си печелившия , дето ще решат да го проверят за лиценз... малко вероятно ама не се знае , знае ли се :)

 

Пък и цената ти е занижена...

 

колко бройки искаш да ти доставя? с ДДС фактура при това. Цената си е реална.

 

И не на последно място - 135лв са си 135лв от където и да го погледнеш (въпреки, че излизат повече). Особено когато са такъв голям процент от крайната цена.

това не го разбрах - ти пускал ли си компютър с едноядрен процесор и после да му ъпгрейтнеш с двуядрен - ако го беше правил , ще разбереш че

+1 ядро и +80 ГБ си струват отвсякъде 135 лв.

 

И при всичко това - дори не е ASUS. Разбира се, всеки сам си прави изводите и решенията, но нека сме коректни. :)

от моя опит - в момента (не стара слава на марки ) по-зле от АСУС са само MSI.

това ,че НЕ Е АСУС е предимство в очите ми.

може да се поразходиш из сервизите и да питаш кои се развалят повече. А ако отвориш АСУС и АСЕР ,

то разликата е очевадна.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпросно пс на 2/3 месеца е без забелешка в гаранция е със всичко което трябва да има цената ми е 580 кинта а модела е въпросния ACER aspire one 8.9/120gb hdd/1gb ram.може да ме намериш на скаипа след 7 да говорим мога и да ти направя снимчици но тои е нов...

skype: jazmena

gsm:0896593480

Link to comment
Share on other sites

определено съм на точно обратното мнение :) ,

като параметри на хартия изглеждт добре, но са пръчка и половина,

виж гигабайт имат добри ултрапреносими, ама там цената е по-ячка доста

 

за 640 лв. -->

 

ACER AspireONE AOA150-Bw

Atom™ N270 1600MHz, 8.9" (1024х600) TFT, 945GSE Express, GMA950, 1024MB, 160GB, Wi-Fi 802.11b/g, Web cam., Mic., RJ-45, WinXP Home Edition, White, 24 мес.гар

 

определено не си наясно с нещата и говориш глупости..

и аз се бях засилил да зимам Acer-a но в крайна сметка дадох малко повече и взех 1000H

Acer-a е с по-малкия дисплей , с по-малка батерия, няма bluetooth, не поддържа 802.11n...

за да се ъпгрейдне рам или харддиск трябва да се разглоби целия...

сега кое е пръчка според теб?

накрая би ли обяснил за какъв двуядрен процесор говориш ? ако не си наясно и Атом е single corе

просто поддържа HT

Link to comment
Share on other sites

Мисля че оспамихте яко темата на човека(както правя и аз сега де) ще помоля Мидекс да тарка всички безмислени коментари,ако прецени да почне от моя .. Лека вечер!!!

 

А що точно Мидекс, той да не е единственият? :P Нека седят, докато Камен не ми пише на ЛС да ги изтрия...може да са му полезни.

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да се изкажа пък дано да е от полза на пусналия темата.

Имам Asus EEE 900 HA, не е върха на сладоледа, но за 600 лева съм доволен. Ако парите ми бяха достаъчно щях да взема е това Сони http://dekom.bg/?page=product_details&...58023d840a308e5

 

ЕЕЕ-то беше с Линукс като го взех, но след 2-дневна гимнастика с една флашка си върви много доволно с XP. 3,5-4 часа с едно зареждане. Дисплея не е първа хубост, но зависи какви са ти очакванията, за филми и за нет става, а аз затова го взех да мога да лежа на дивана и да го държа на корема, щото обикновенния ми лаптоп е 3 пъти по-тежък и след 2 часа почва да се усеща.

С две думи съм доволен като за 600 лева.

 

Поздрави на всички

Link to comment
Share on other sites

Мисля че оспамихте яко темата на човека(както правя и аз сега де) ще помоля Мидекс да тарка всички безмислени коментари,ако прецени да почне от моя .. Лека вечер!!!

 

А що точно Мидекс, той да не е единственият? :P Нека седят, докато Камен не ми пише на ЛС да ги изтрия...може да са му полезни.

 

Midex,

моля те не "търкай" ...

 

всеки коментар ми е полезен, макар в "Buy/Sell" да очакваме

да има модел, цена и евентуално снимки в темите.

 

Благодаря на всички

 

 

P.S. Чак като го написах видях текста с червено синьо :-)

Link to comment
Share on other sites

Мога да предложа Acer Aspire One 110 - 8 GB SSD + 4 GB SD карта в expansion слота...

512 MB RAM и пр..

СИН на цвят :)

acer-aspire-one-a110-ab-sapphire-netbook.jpg

Гаранционен към Адроид Електроникс , без забележка или драскотина , в пълната окомплектовка.

Използван е около 4-5 месеца.

 

Инсталиран Windows XP Pro SP3.

 

Знам , че не е точно това , което търси човека , но и без друго 90% от мненията са чист spam :)

 

Цена: 399 лева. При сериозен интерес - възможен коментар ! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...