Jump to content
BulForum.com

problem s ATI Radeon 9550/X1050 128mb


naik_iv

Recommended Posts

значи имам следния проблем видеокарата(ATI Radeon 9550/X1050 128mb) ми е на дъно 651M v1.0 na ECS Филмите и игрите ми насичат много сериозно за пример игра warcraft 3, Gta2 и филмите с висока резолуция като time.warp.101.720p.hdtv.x264-sys.mkv

processor 1.7 intel celeron

1 gb ram (2*512) DDR 333mhz

AGP slot x4

захранване 250W

пробвах с различни драивери, но пак нестава

 

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

да приемем че може да е от процесора за HD video но тогава как да си обясня проблема със игричката GTA 2 i warkraft 3? трябва да е нещо друго но идея нямам какво, за това питам :)

Link to comment
Share on other sites

Погледни температурите как са ти, виж дали не е затлачен радиатора на процесора с прах и въздушния поток да не смогва да го охлади. Барни радиатора в процеса на работа - ако пари, значи е от там. Виж също дали всички перки работят. Махни също страничния капа, поиграй известно време и виж дали пак ще има проблеми - ако не, значи пц-то ти прегрява.

А ти преди това със същата конфигурация имал ли си подобни проблеми?

Link to comment
Share on other sites

Това за "паренето на радиатора" е доста относително...може да си пари и едновременно с това ефективно да отвежда топлината чрез радиатора, а и човек възприема като парене дори и 50С, което далеч не е чак толкова висока температура.

От друга страна радиаторът може да е студен, но чипът да е пред изпушване, тъй като с времето пастата се е втвърдила и няма никакво препредаване на температурата от чипа към радиатора....

Link to comment
Share on other sites

процесора не пргрява стои до махимум 40 градуса. пастата е сменяна миналата година. значи тъи като компютара не е мои а на едно приятелче сега ми каза че скобата за захващане на радиатора и процесора е била счупена и докато установи този проблем процесора е вдигнал веднаж температура 90 градуса. това е което мога да кажа като допълнение.

Link to comment
Share on other sites

Това за "паренето на радиатора" е доста относително...може да си пари и едновременно с това ефективно да отвежда топлината чрез радиатора, а и човек възприема като парене дори и 50С, което далеч не е чак толкова висока температура.

От друга страна радиаторът може да е студен, но чипът да е пред изпушване, тъй като с времето пастата се е втвърдила и няма никакво препредаване на температурата от чипа към радиатора....

Е, той ако е студен, тогава изобщо няма да може стигне до някоя игра, защото ако няма контакт, няма да има никакво охлаждане и процесора ще прегрява за секудни. Иначе това си е просто насока, ако пари - проверява дали всичко останало е наред - въртенето на перката или затлачване с прах.

 

Явно проблема е другаде. Лошото е, че и това, което казваш като допълнение, не е кой знае от каква полза. Моя въпрос си остава - преди това имал ли е проблеми с машината и с въпросните игри или проблема е от скоро?

Link to comment
Share on other sites

Значи за филмите е нормално да ти насичат. Той Мидекс още в началото ти го е казал, че процесора и видеото са слаби за такива филми. За играта малко ми е странно, защото аз имам подобна машина, на която си върви без проблеми на 1024х768. Ти с кои драйвери си, качил ли си последните?

Link to comment
Share on other sites

Пробвах с различни драивери и с най-новите и с доста по стари и няма особена разлика

 

Филмите с висока резолуция не просто накъсват показва ми една картинка след две три секунди ми показва следващата

Link to comment
Share on other sites

колко е нормално за тези параметри

 

да не е нещо свързано с прегряването (над 90 градуса) при което се задеистваше защита на процесора и забиваше за около 5-10мин след включването

 

друго което ме притеснява е дали няма някаква кякакъв проблем със съвместимостта (видео карта дъно)

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си, че проблемът е хардуерен ? :)

 

Отвори си Task Manager и провери след стартиране на играта как се разпределят системните ресурси. С този 1GB ако в трей-а са наредени една камара красотии и притурки, причината е ясна.

 

HD видео е нормално да не върви нормално с този процесор, а конкретната видеокарта е предостатъчна за споменатата от теб игра.

 

 

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...