Jump to content
BulForum.com

DMA Problem


Recommended Posts

Imam 1 problem: DMA na CD-ROM-a mi ili na CD-RW se izklyu4va kogato si poiska i ne moje sled tova da se vklyu4i ot nikade az sum s Win XP SP1 i skorosta na zapis spada zna4itelno a Benchmark-a Sandra 2002 ot4ita 4e skorosta i e 14x [za pisa4kata stava na vapros]. Tova stava bez nqkakva vremeva opredelenost a sled nova istalaciq na OS vsi4ko e to4no no tova e mnogo protivna rabota koqto iziskva mnogo vreme. Ne sum pipal BIOS ili ne6to po Hardware-a. Molq nqkoy da pomogne.

 

Zapisva4kata e Samsumg SW-248B 48x16x48x IDE

 

Blagodarq predvaritelno.

Link to comment
Share on other sites

Imam 1 problem: DMA na CD-ROM-a mi ili na CD-RW se izklyu4va kogato si poiska i ne moje sled tova da se vklyu4i ot nikade az sum s Win XP SP1  i skorosta na zapis spada zna4itelno a Benchmark-a Sandra 2002 ot4ita 4e skorosta i e 14x [za pisa4kata stava na vapros]. Tova stava bez nqkakva vremeva opredelenost a sled nova istalaciq na OS vsi4ko e to4no no tova e mnogo protivna rabota koqto iziskva mnogo vreme. Ne sum pipal BIOS ili ne6to po Hardware-a. Molq nqkoy da pomogne.

 

Zapisva4kata e Samsumg SW-248B 48x16x48x IDE

 

Blagodarq predvaritelno.

Може ли да дадеш малко инфо кое как е вързано ??? И досега все в тази конфигурация ти е била системата ??? В смисъл дали HDD е праимари/мастер а CDRW е праимари/слеив а CD е секондари/мастер или слеив ??

Link to comment
Share on other sites

Zna4i do sega vinagi e bila taka konfiguraciqta kato:

 

Primary - Master HDD

Secondary - Master CD-RW i ponqkoga Slave[za kratko]

 

EDIT: CD-ROM-a e vun ot igrata zaradi malkite razmeri na kutiqta i MB.

Link to comment
Share on other sites

Порови се из форумите на techbg.com или на comexgroup.com. Някъде там имаше описано как се решава този проблем, но нямам време да го търся сега вместо тебе :) Порови се решение има.

Link to comment
Share on other sites

@KILLERINCHO 10x Mnogo namerih i se opravih.

 

Ta za horata koito 6te imat sa6tiq problem [vse nqkoga vse nqkoy]. Otvate v Device Manager -> Izbirate IDE kanala na koyto e u-voto i davate Uninstall -> Restart -> PATRONI :woot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...