Jump to content
BulForum.com

kernel panic


Shiro

Recommended Posts

Mi pusnah si windowsa (sefteto ot edin mesec nasam), za da si napravq D-to ot NTFS na FAT32 i za tazi cel, za da ne mi se gubi data si resize-vah na nqkolko pyti particiite, za da moga da si prehvyrlqm informaciqta. Opraih si nakraq sichko, D-to si mi e na FAT32, ama sq kat si pusna linuxa i ne shte da zaredi - dava mi Kernel Panic. Predpolagam samo trqbva da napisha neshto fdisc s nqkvi parametri, ama ne znam kvi ili prosto trqbva da pipna malko nqkoi fail. Kajete.

Link to comment
Share on other sites

Кернел паник предполагам защото Уин е омазал партишън таблицата и мастър буут сектора на харда ти... С какъв лоадер зареждаш операционните системи? Трябва да му възстановиш/коригираш конфигурацията да съответства на промените по геометрията зето си ги направил... Хайде да кажеш следващия път и тия работи- какъв лоадер, какъв линукс, каква грешка точно дава кернела (кернел паник е много общо), размества ли дялове или просто ги конвертира... Не ме бива в гадаенето. Винаги е по-добре да дадеш малко излишна информация, отколкото да оставиш хората да се досещат...

Link to comment
Share on other sites

Зареждаш linux rescue система и виждаш бозата как ти е променила дяловете. От там нататък или си връщаш старото разбределение или монтираш root дяла и си редактираш /etc/fstab, както съответно rdev на кърнъла, който бутва. Накрая разбира се трябва да възстановиш бутлоадера, като тези операции най-добре се правят в chroot обкръжение (т.е. chroot /mnt/sysimage, ако продположим, че си монтирал root дяла в /mnt/sysimage).

Успех и друг път внимавай с бозата ;)

Link to comment
Share on other sites

@Ov3rm4n:

OS Loader: XOSL

Distro: Slack 9.1

error:

sh-2021:reiserfs_read_super:cannot find reiserfs on ide0(3,6)

Kernel panic: VFS: Unable to mount root fs on 03:06

 

Ama to linuxa trygva da si zarejda, zarejda si tam razni raboti i chak togava dava taq greshka. Interesno zashto mi dava reiserfs kato az sym na ext3.

 

@Godfather:

Verno linuxa mi e na extended partition, koito sym chovyrkal i sega kernela ne moje da se oprai. Ostaih si v fstab samo reda s / , koito defacto mountva root part ot /dev/hda7 (btw tova e extended, nali?). Ne trygna, pak syshtoto. Pisah rdev /boot/vmlinuz /dev/hda7 i pak ne stana. Cheta kakvo si mi napisal, cheta i tva: http://nlug.org/mail/nlug__2001_08/0346.html i uj praa sichko kakto trqbva ama ne se opravq, pak syshtoto.

 

V #linuxhelp kato porazpitah i polovinata hora kazaha, che shtom linuxa mi e bil na extended partition, koito sym chovyrkal, shansyt da go bootna e blizyk do 0% :)

 

i vse pak nakraq: PROBLEM FIXED

Slojih si System.map ot 2.6.3 na 2.4.22 i trygna (sichko 6) .. a sq de

Link to comment
Share on other sites

Ами трябваше с това да започнеш. По принцип system.map файла е таблица със кодираните символи на ядрото. В общия случай не е фатално използването на един system.map файл за друго ядро, но в случая с 2.6.х риска става прекалено голям и задължително трябва да го сменяш с коректния - става тотално омазване на символите.

Link to comment
Share on other sites

I kakvo predlagash da napravq ? Otkyde da vzema "korektniq" ? Toi nali e omazan ...

Vseki System.map se vzima sled kompilaciqta na kernela, naprimer ako source ti se namira v /usr/src/linux-2.4.x - tam trqbva da e i System.map. Obiknoveno se kopirat v /boot/System.map.2.4.x ili neshto takova - za vseki kernel v /boot ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...