Jump to content
BulForum.com

Quark XPress 5.0


Unknown user

Recommended Posts

Za6to postoianno se natykvam na ograni4enia v mrejata na Evrocom, za koito nikoj ne govori? Ograni4enia na broia "connection" - 40, ograni4enia do drugi "warez" sajtove ("free.data.bg" "free-techno-link.com")

I kato postoianno slagatenovi i novi ograni4enia ka4ete pone ne6to po-novo na warez sajta si. Na mene li4no mi triabva QuarkXPress 5.0, namerih si go vyv "free.data.bg", no ....uvi niakoj "umnik" mi e slojil ograni4enie. Pitam se - zaslujava li si da im typ4em gu6ite?

Link to comment
Share on other sites

nikoj nqma da te chue, naj mnogo da te nahokat che govorish taka, pone men taka me nasmotaha...a saotvetno kato se obadih na adminite v evrocoma po telefona mi kazaha che NISHTO takowa nqmalo....shte imash ti ping do data.bg i freee.techno-link nqkyde kam 17ms, a site ne moje da ti se otwarq....twa ako en e shape, evala mu kaji...sichko rejat mamka im, svidi im se da pusnat edin BG peering..kakto i da ..nqma da namerish tochen otgovor na vaprosa...pone mojem da se nadqwame..eto ti link za QuarkXpress5

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nikoj nqma da te chue, naj mnogo da te nahokat che govorish taka, pone men taka me nasmotaha...a saotvetno kato se obadih na adminite v evrocoma po telefona mi kazaha che NISHTO takowa nqmalo....shte imash ti ping do data.bg i freee.techno-link nqkyde kam 17ms, a site ne moje da ti se otwarq....twa ako en e shape, evala mu kaji...sichko rejat mamka im, svidi im se da pusnat edin BG peering..kakto i da ..nqma da namerish tochen otgovor na vaprosa...pone mojem da se nadqwame..eto ti link za  QuarkXpress5

Vypreki ograni4eniata im nemerih cakata :rolleyes: Dori filtrite im ne sa napraveni kakto triabva (za moj kysmet) Uspiah da si izteglia kakvoto mi triabva6e. Lo6oto e, 4e dokato si nameria Quark 5 izleze Quark 6 :(

Link to comment
Share on other sites

Ami na koito ne mu haresva evrocom.net da se mahne kvo tolkova seki ima pravo da pravi kakvoto si izka

nikoi ne te kara da polzvash evrocom

ama mai za sega evrocoma e nai dobroto reshenie

i na men ne mi e priatno 4e sam ograni4en ot data i ot ftl ama ko da se pravi tva e :blink:

 

Unknown user ako izkash da ima neshto po novo v wareza zemi go ka4i

az pravia kakvoto mi po silite da kazvam novi neshta.

zashto se niakoi negoduva 4e niamalo nishto a ne zeme da upploadva a ne samo da smu4i i da govori

to mnoo lesno seki da 4aka na gotvo (seki moje taka)

 

Unknown user, pHreaker - nishto li4no kam vas niamam :)

 

p.s. shte mojete li da mi obiasnite tva QuarkXpress5 za kakvo e :)

Link to comment
Share on other sites

Unknown user ili niakoi drug - mojete li da mi kajete kade moje da se nameri tutorial za Qark 5.0, stoto na saita im ima samo za novite ne6ta, a ne za cialata programa. A az ne moga da importvam text ot Word-filove /izlizat mi ????/, a pak uj triabva da stava.

Link to comment
Share on other sites

Az chuh che 4K shteli da opletat celia grad v kabeli i shtqli da pravat super konkurencia na Eurokom. Po LAN shtqlo da ima 100Mbps kum tqhnia server i dosta burzi4ak internet.Kato se ima napredvid 4e cqlata instalaciata sha e okolo 170lv (tva e oshte sluh de) mai sha ima dosta kandidati.Te Eurokom zatva sigurno sega butat cenite na polovina da ne iztarvat mruvkata deto sa ia zahapali :D

Link to comment
Share on other sites

Za Devilman - QuarkXPress se izpolzva za predpe4at, niamam ni6to protiv da ka4a dosata novi ne6ta (ako mi mahnat ograni4enieto ot 40 connections) :D Osven tova otkyde znae6 kakvo sym ka4val do sega?

Za da vidite, 4e ne sym lo6 - 6te vi ka4a Quark5, makar 4e dokato az si go izteglia Quark pusnaha QuarkXPress 6 <_< Kak ne gi e sram :D

member11 - za tvoia problem ne ti triabva Tutorial :) - niama da ti re6i problema.

Prosto Quark i Word sa za sysvsem razli4ni ne6ta. Ako iska6 da si importva6 tekst ot Word zapi6i go kato txt, posle si napravi tekstovo kare v Quark-a i izpolzvaj GetText.

Link to comment
Share on other sites

Ami taka de, naj ne moga tova da razbera. Kakvo za4enie ima kolko "connction" 6te napravia kato imam ograni4enie na skorosta?

Dali 6te imam 1 i 6te teglia s 40k ili 6te imam 40 i 6te teglia s 1 k - kakva e razlikata?

Iavno taka iskat da pe4eliat ot zali4kite. Vsi4ko tova e hubavo, no az niamam zala. Imam goliama firma - i 20 komputyra v mreja. Edna prosta smetka. Puska si vseki po edno ICQ - 20 Conections i edin da si otvori niakoia stranica i opaaa, niamam internet. Posle ako se dosetia za6to niamam internet (dali poradi ograni4enieto ili za6toto pak sa re6ili da praviat profilaktika kogato vsi4ki rabotiat ili pyk vali dyjd) i si restartiram kabelnia modem - moje i da se poiavi internet po niakoe vreme. Otgovora na evrocom - pusnete si vtoro IP. Moia otgovor - 6te si pusna - ama niakoj drug pyt :P

Link to comment
Share on other sites

member11 - za tvoia problem ne ti triabva Tutorial  - niama da ti re6i problema.

Prosto Quark i Word sa za sysvsem razli4ni ne6ta. Ako iska6 da si importva6 tekst ot Word zapi6i go kato txt, posle si napravi tekstovo kare v Quark-a i izpolzvaj GetText.

 

S txt. pak ne go raz4ita v textovoto kare - izlizat mi neraz4ita6ti se znaci pri GET TEXT. Pls, dai niakav akal!

Link to comment
Share on other sites

A dobre nqkoi she mi obqsni li kvo stava.Puskam da svalqm ot ftp-to nqkav film primerno sys segment download i puskam 3 konekcii (3/3) Posle iskam da vida neshto v warez.ru i bam - nqma warez.ru. Nqma i forum.Be nqma nishto .Nqkvo ograni4enie li ima i shto e 3 konekcii SAMO. I otgovor kato "ami kato vsqko ftp i tva si ima ograni4eniq,kvo sha stane ako se varjat 100 4oveka s po 10 koneckii?? " ne vaji shtoto az ot warez ako nemoga da tegla svobodno kato horata ot kade? :angry:

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисълът да се тегли на повече от 1 сегмент от warez.ru - скороста ти няма да се промени. Освен ако не сте няколко човека и всеки се бори за скорост, но това вече е съвсем друга ситуация.

Виждам че и сам си стигнал до отговора за ограниченията - приеми че важи.

Това че има warez.ru е по-скоро бонус, а не задължение както си мислят повечето.

Link to comment
Share on other sites

Vseki provaider si pravi smetkata kak ste mu e izgodno i predlaga vaprosnata oferta.

Suotvetno vseki klient si pravi smetkata kam koi provaider da se varze.

V Plovdiv obache, alternativa niama, koeto ste reche che se varzvash kam tozi (edinstvenia) koito predlaga uslugata. E, kogato provaiderite stanat poveche ste ima i izbor, zasega niama, taka che traite si, drugo ne vi ostava.

Imashe edin laf vav kazarmata - turkam, turkam i ne murkam, i da murkam pak ste turkam.....

Tva e polozenieto, ako shtesh! Nikoi ne ni kara s boi da si davame parite.......... Pone men ne sa me bili..... :D

Link to comment
Share on other sites

Fon Tomov maj e goliam fen na evrocom. Az niamam ni6to protiv tova, 4e poniakoga e nujno da ima ograni4enia i 4e warez.ru e po-skoro bonus, otkolkoto zadyljenie, no priemam ne6tata taka:

1. Ograni4enia - dobre, no kajete na horata kakvi sa, za6to sa i t.n. (kak 6tiah az da razbera za6to mi spira interneta, ako niakoj ne se b6e izpusnal za tezi ograni4enia), a i v dogovora nikyde ne pi6e za tiah.

2. Po otno6enie na warez.ru - mislia, 4e moje da mine i bez nego. Tova niama da spre horata da si tegliat ot techno-link ili free.data i togava 6te generirat goliam trafik na evrocom, toj pyk 6te im sloji ograni4enia - i v krajna smetka 6te ima dosta nedovolni. Za tova si mislia, 4e warez ru e ne tolkova bonus, kolkoto izgoda. Az li4no imam princip: ako pravia ne6to - ili go pravia kakto triabva ili izob6to ne go pravia. No iavno ne moje vsi4ki da sa syvyr6eni :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Unknown user, zacheti se v posta mi (mezdu redovete) i ste vidish niakakva IRONICHNA notka....

Ne samo che ne sam fen na Evrokom, no i sam ....... aide da si premulcha.

Sto se otnasia do ogranicheniata, az ste kaza samo edno:

U kogoto e noza, toi koli i toi besi. V sluchaia znaesh koi darzi "instrumenta"...... :ph34r:

Sega useshtash li nakade bia?

Az sam na sashtoto deredje kato teb Unknown user, ogranichen i nedovolen, ako iskash razgledai vav foruma temite, koito sam postval (ot roda: daite ideia za proxy - samo neznam dali ne e iztrita) i ste razberesh kakvo sam se opitval da pravia. Samo che ne se poluchava kakto se seshtash.

Ogranichenieto ostava za nas "neprosvetenie prosti useri" i tva e.

 

A mezdu drugoto mnogo si prav otnosno transfera. Ako niama warez a otpushat techno-link, togava ste se usili trafika (koito nai-veroiatno e platen ) i saotvetno cenite koito triabva da pokriat toia trafik ste udariat nebeto. A taka kakto e v momenta i agneto sito i valka tzial......... :rolleyes: E, ima nedovolni (takiva kato teb i men) no tva e polozenieto. Ako pitash adminite, triabva da s i traem i da se kefim na "STRAHOTNATA" usluga, koiato ni predlaga Evrokom.

Aide stiga sam pisal che koi-znae kakvo oste ste kaza kakto sam zagrial........

Mainata mu, v BG vsichko e taka. Stom ti vzimat parite, znachi problem niama.

Link to comment
Share on other sites

Kakto kazah, az ne sym nedovolen ot tova, 4e ima ograni4enia - normalno e.

Nedovolen sym ot tova, 4e se praviat na "biti me4ki". Na niakoj v dogovora mu da pi6e, 4e ima takiva ograni4enia? Ili na niakoj da sa mu kazali kogato se e interesuval v na4aloto??

Osven tova ne mi e priatno "warez.ru" da se predstavia kato "bonus".

Naivnite da se hva6tat. Osven tova imam kakvo da kaja i po vyprosa s "ne garantiran trafic". Pone da si myl4at :D

Link to comment
Share on other sites

Виждам че и сам си стигнал до отговора за ограниченията -  приеми че важи.

Това че има warez.ru е по-скоро бонус, а не задължение както си мислят повечето.

4e to ako go nqma toia "bonus" kade shte otide ideqta za "visokoskorosten internet" ??? Az poslednite 2 meseca osven ot warez.ru ot drugade nesam teglil s pove4e ot 20K (a sam platil za 32/16). Da ne govorim 4e ot vreme na vreme i ot warez teglq s 10-15K Max(nedelq sutrin naprimer). Nqma zna4enie...Trai babo za hubost -_-

Link to comment
Share on other sites

Pichove, kakvoto i da si govorim, tva e. Chuvali li ste za toia laf - Glas v pustinia? E, tochno tva se poluchava v momenta.

Mnogo sam dalech ot misalta che tova oznachava che triabva da si traem, no uvi, na nikoi ne mu puka i kato si govorim (che dori i niakoga vikame).

Neka ne zabraviame che ziveem v Bulgaria i tuk vsichko (bez izkliuchenie za kakvo stava vapros) si ima bulgarski variant. Taka e i s komunikaciite i s politikata i kakvoto se setite drugo. :(

Link to comment
Share on other sites

Ami da vzemem da si napravim klub na nedovolnite klienti na evrocom :D kydeto da se kazva istinata za taka nare4enia "super byrz" internet i "neveroiatnate uslugi" koiato predlagat. Niakoj ot vas sigurno se e sblyskal i s problema sobstveno ftp. Ako moje6 i znae6 kak - puska6 go, oba4e ... vinagi ima ne6to :angry: drugite koito ne sa v mrejata na evrocom ne6to ne ti vijdat ftp-to. Obajda6 se, pita6 i se natykva6 na o6te edno ograni4enie - niama6 pravo da si puska6 ftp. Za6to - takava im e politikata. Udoben otgovor kogato ne iskat da razkrivat istinskata pri4ina. Dobre - ne moga da si pusna ftp, no mi triabva, pitam az kakvi sa usloviata - 250lv na mesec (pone na mene taka mi kazaha). E - kajete mi kak da im gi platia kato iskat da mi "otrejat glavata ot krysta"? Vijte cenite na goto.bg (za sravnenie) "http://www.goto.bg/bg/prices.php"

Predlagam fon_tomov za predsedatel na kluba (kato zaslujil borec), nie 6te go podkrepiame :)

Link to comment
Share on other sites

Unknown user, za FTP sarvar i za kakavto i da bilo sarvar si pishe v dogovora che nemozesh da puskash. Taka e, vapreki che povecheto provaideri v Sofia naprimer niamat takova ogranichenie.

Taka ili inache mozesh da pusnesh FTP sarver i da se vizda samo v mrezata na evrokom, neshto kato warez.ru, no otvun.......... zabravi.

Taka sa reshili, taka sa go napravili. Uvi, taka e..........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...