Jump to content
BulForum.com

проследяване на ип адрес


cobalt

Recommended Posts

ами първо искам да се извина ако темата ми не е на правилното място но така и не разбрах каде трябва да я постна точно

 

а относно вапроса ми тои е лседния имам един ип адрес за които искам да разбера кога е бил актижен последно в смисал кога през вапросния компе влизано в интеренет за последен пат

ако някои може да ми помогне мн щте сам му благодаен

за мен е мн вавно да разбера това

благодаря ви предварително за помощта

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хмм, не знам дали това ще ти помогне но може да пробваш да пингваш определения Ип адрес така ще разбереш дали е в интернет или не, но кога за последно, аз не знам как може да стане това. Пинга става по следния начин: В старт менюто на "RUN" пишеш :

ping ип адреса -t (ping 255.255.255.255 -t). Ако исписва Requeest timed out значи компютъра който използва ип то не е включен, ако пише Reply from ...... значи е в нета. Не знам дали ще ти помогне, но аз се сещам само за това :)

Link to comment
Share on other sites

Днеска предоставих на приятел от София да свали едни данни от служебния ми комп с помощта на HFS. С изненада установих че до сървърчето пристига инфо за локалния IP адрес на компа на приятеля ми, а той е зад прокси и рутер с NAT. Искам да питам някой знаещ - това нормално ли е или някой там си е свършил работата през пръсти?

Link to comment
Share on other sites

Хмм, не знам дали това ще ти помогне но може да пробваш да пингваш определения Ип адрес така ще разбереш дали е в интернет или не, но кога за последно, аз не знам как може да стане това. Пинга става по следния начин: В старт менюто на "RUN" пишеш :

ping ип адреса -t (ping 255.255.255.255 -t). Ако исписва Requeest timed out значи компютъра който използва ип то не е включен, ако пише Reply from ...... значи е в нета. Не знам дали ще ти помогне, но аз се сещам само за това :)

А ако компютъра е с firewall или му е сложен един прост рутер с блокиране на Ping? оже компа да седи 24/7 в нета и пак да не ти стане ясно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...